Plany inwestycyjne w Kielcach

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: sueno, Daniel, Sirek1, Nowak, Autor

Re: Plany inwestycyjne w Kielcach

Postprzez j'k » 30 grudnia 2017, o 21:34

Ponad 4 milion złotych na utworzenie centrum symulacji medycznej dla pielęgniarek dostał Uniwersytet Jana Kochanowskiego. Kielecka uczelnia wystąpiła o pieniądze do Ministerstwa Zdrowia, a 4.2 miliony złotych, które przyznano UJK pochodzą z funduszy unijnych. Profesor Stanisław Głuszek, prorektor do spraw medycznych UJK podkreśla, że projekt UJK był świetnie przygotowany i otrzymał największą liczbę punktów w konkursie, który przeprowadziło ministerstwo.

Centrum symulacji zacznie działać od przyszłego roku akademickiego. Będzie mieściło się w starym budynku Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu przy alei IX Wieków Kielc. Sam budynek będzie zmodernizowany oraz podwyższony o jedną kondygnację. Pieniądze na ten cel UJK uzyskał z Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

Jak mówi prorektor Stanisław Głuszek, wydział lekarski już wykorzystuje fantomy medyczne oraz symulacje do kształcenia pielęgniarek i ratowników medycznych, ale dzięki unijnemu dofinansowaniu będzie można szkolenie unowocześnić. Pielęgniarki będą ćwiczyły wszystkie procedury, które czekają ich podczas normalnej pracy w szpitalu czy przychodni, od zupełnie podstawowych do bardziej skomplikowanych. W przyszłości UJK będzie się starał o pieniądze na stworzenie analogicznego centrum symulacji dla lekarzy.

Partnerem projektu centrum jest Wojewódzki Szpital Zespolony.

Źródło: Radio Kielce
http://www.radio.kielce.pl/pl/post-65371
j'k
Ranga: Kierownik budowy ;)
 
Posty: 621
Dołączył(a): 18 listopada 2005, o 17:36

Re: Plany inwestycyjne w Kielcach

Postprzez voodoo » 3 stycznia 2018, o 19:54

Wielkie burzenie i rozbudowa Lewiatana w Kielcach

Lewiatan przy ulicy Legnickiej i Śląskiej rozbuduje się. Właściciele chcą wyburzyć stojący po sąsiedzku budynek i postawić nowy pawilon. Do powiększonego kompleksu handlowego ma się prowadzić Rossmann. Sieć znanych sklepów jest właścicielem terenu u zbiegu ulic Śląskiej i Legnickiej aż po parking przy Lidlu. Nieruchomość kiedyś należała do zakładu „Twórczość”. Po dawnym właścicielu został jeszcze stary biurowiec i hale produkcyjne. Do niedawna Lewiatan nie był właścicielem tylko niewielkiego budynku przylegającego do sklepu, co ograniczało plany inwestycyjne sieci.

- To się już zmieniło, niedawno ta działka została wykupiona przez nas – informuje Bartłomiej Wiatkowski, współwłaściciel Lewiatana. – W planach mamy rozbudowę sklepu przy ulicy Legnickiej. Chcemy wyburzyć budynki po „Twórczości” i postawić nowe pawilony handlowe i magazyny. Rozważamy kilka wariantów zagospodarowania terenu. Na pewno powiększymy istniejący sklep, a być może dobudujemy dodatkowe pawilony, wolnostojące albo połączone z Lewiatanem. Mamy już chętnych do wynajęcia pomieszczeń między innymi Rossmanna. Dodaje, że konieczna jest rozbudowa parkingu. –Planujemy płaski parking, wokół sklepu, ale jego rozmieszczenie zależy od tego, jaki wybierzemy wariant zabudowy działki - tłumaczy. Lewiatan wystąpił do ratusza o wydanie warunków zabudowy. – Ten rok chcemy poświęcić na przygotowanie projektu i uzyskanie pozwolenia na budowę, a inwestycję planujemy w 2019 roku – informuje.

http://www.echodnia.eu/strefa-biznesu/wiadomosci/z-regionu/a/wielkie-burzenie-i-rozbudowa-lewiatana-w-kielcach-wideo,12815472/
voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
 
Posty: 1161
Dołączył(a): 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Re: Plany inwestycyjne w Kielcach

Postprzez Autor » 4 stycznia 2018, o 02:08

I tak oto dwupiętrowy obiekt zastąpi parterowa szopa :(
Avatar użytkownika
Autor
Site Admin
 
Posty: 11521
Dołączył(a): 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!

Re: Plany inwestycyjne w Kielcach

Postprzez voodoo » 12 stycznia 2018, o 19:07

W Kielcach powstanie pierwsza publiczna Szkoła Mistrzostwa Sportowego! Są duże szansę na halę z prawdziwego zdarzenia.
Autor: Paulina Baran
2018-01-10, Aktualizacja: 2018-01-10 21:08 źródło: Naszemiasto.pl

Szkoła marzeń dla urodzonych sportowców ma powstać przy Zespole Szkół Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 przy ulicy Jagiellońskiej 90 w Kielcach, gdzie już teraz działają dwie klasy o profilu sportowym oraz oddziały Szkoły Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Od przyszłego roku mają pojawić się tu dwie nowe dyscypliny: piłka nożna i siatkówka.

Prezydent przyznaje, że szanse są duże

Wiceprezydent Kielc, Andrzej Sygut wyjaśnia, że na najbliższym posiedzeniu Rady Miasta przedstawiony zostanie projekt uchwały intencyjnej dotyczącej przekształcenia X Liceum Ogólnokształcącego imienia Józefa Wybickiego, które mieści się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 w X Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego imienia Józefa Wybickiego. Jeżeli plan się powiedzie byłaby to druga taka placówka w Kielcach, ale pierwsza publiczna – od września działa już Szkoła Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce, która też korzysta z pomieszczeń właśnie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1.

- Prezydent Sygut wyjaśnia, że uczniowie szkoły Mistrzostwa Sportowego mięliby 20 godzin zajęć sportowych tygodniowo. W związku z tym zaistniała konieczność wybudowania szkoleniowej hali sportowej. – Mamy zamiar zrealizować tę inwestycję. Dyrektor szkoły Ryszard Mańko zlecił już wykonanie dokumentacji, która ma być gotowa do końca lutego – mówi prezydent. Wyjaśnia, że miasto wystąpi w marcu do ministra sportu o przyznanie dofinansowania na budowę i jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, są duże szanse na otrzymanie nawet największego grantu, czyli zwrotu 70 – procent wartości inwestycji.

Dyrektor załatwia formalności
Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 w Kielcach, Ryszard Mańko przyznaje, że szkoła bardzo aktywnie pracuje nad przygotowaniem wszystkich potrzebnych dokumentów i jest wdzięczny prezydentowi Lubawskiemu i Sygutowi za wielką pomoc. – Na razie wszystko idzie zgodnie z planem. Jeżeli radni będą nam przychylni, a potem otrzymamy dofinansowanie to łopatę pod budowę hali będziemy mogli wbić jeszcze przed wakacjami – mówi.

Przewidywany koszt inwestycji sięga 6 milionów złotych.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
 
Posty: 1161
Dołączył(a): 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Re: Plany inwestycyjne w Kielcach

Postprzez voodoo » 12 stycznia 2018, o 19:20

Budynek i sprzęt dla radioterapii - inwestycja za 30 milionów
Publikacja: 9 stycznia 2018, 18:50

Najnowocześniejszy sprzęt, lepsze warunki dla pacjentów, krótsze kolejki na zabiegi - to wszystko będzie możliwe dzięki rozbudowie kliniki radioterapii w Świętokrzyskim Centrum Onkologii. Szpital przygotowuje się do inwestycji wartej prawie 30 milionów złotych.

Rocznie z radioterapii w ŚCO korzysta dwa i pół tysiąca pacjentów. Dziennie na naświetlanie zgłasza się nawet sto pięćdziesiąt osób. - Chcielibyśmy, aby nasi pacjenci nie musieli czekać w kolejkach, oraz by mieli dostęp do wszelkich metod leczenia radiologicznego – mówi Krzysztof Lis, kierownik Zakładu Fizyki Medycznej ŚCO.

Dlatego szpital planuje rozbudowę kliniki radioterapii. Nowa powstanie obok budynku oddziału hematologii. Będzie to parterowy budynek z podpiwniczeniem. Właśnie tu, w specjalnym bunkrze, zaplanowano miejsce dla piątego już akceleratora. Maszyna będzie najnowocześniejsza w Polsce. - Zapewnia bezpieczeństwo i precyzje leczenia. Rozbudowa radioterapii w naszym centrum jest koniecznością – podkreśla prof. Stanisław Góźdź, dyrektor ŚCO.

Dzięki nowoczesnemu sprzętowi możliwe będzie napromienianie całego ciała. To jedna z metod przygotowania pacjenta do przeszczepu szpiku.

Budowa kliniki wraz z wyposażeniem rozpocznie się wiosną. Na inwestycje przeznaczono blisko trzydzieści trzy miliony złotych. Większość to wsparcie pochodzące z Ministerstwa Zdrowia. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, z nowego budynku radioterapii i nowego sprzętu pacjenci będą mogli korzystać już pod koniec roku.

https://kielce.tvp.pl/35536683/budynek-i-sprzet-dla-radioterapii-inwestycja-za-30-milionow
voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
 
Posty: 1161
Dołączył(a): 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Re: Plany inwestycyjne w Kielcach

Postprzez voodoo » 12 stycznia 2018, o 19:33

Będzie rozbudowa WDK:

Obwieszczenie Prezydenta Miasta Kielce

Obwieszczenie Prezydenta Miasta Kielce ws. wydania Decyzji Nr 139/2017 o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego dla inwestycji polegającej na: rozbudowa i nadbudowa północno-zachodniej części budynku Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach ze zmianą sposobu użytkowania sali gimnastycznej na salę widowiskową oraz budowa drogi pożarowej, miejsc parkingowych w ilości od 11 do 40 i placu z przeznaczeniem na giełdę kolekcjonerską w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Rozbudowa i nadbudowa istniejącej sali gimnastycznej i zaplecza w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach wraz z zagospodarowaniem otoczenia w celu dostosowania tych obiektów do nowych funkcji kulturalnych." na działkach o nr ew. 15/10 i 15/3 obręb 0023 przy ul. ks .Piotra Ściegiennego 2 w Kielcach.
voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
 
Posty: 1161
Dołączył(a): 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Poprzednia strona

Powrót do Inwestycje w Kielcach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron