Kolporter Siedziba - ul. Zagnańska 61

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 12 kwietnia 2007, o 22:28

MeehoweCK pisze:Chyba to już było gdzieś wcześniej pisane... ale podobno Kolporter wykupił teren należący do MZK po drugiej stronie ulicy Zagnańskiej... Rzekomo pod parking, ale... teren jest duży :D :wink:
MZK? Chyba do PKSu? Miejsc pracy ma być około 500, więc jedna kondygnacja parkingu podziemnego pod budynkiem raczej dla wszystkich nie wystarczy.

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 12 kwietnia 2007, o 23:45

Grzegorz pisze:MZK? Chyba do PKSu?(...)
Oczywiście masz rację :D Mój błąd :oops: :P
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

eM
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1103
Rejestracja: 2 października 2005, o 19:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: eM » 13 kwietnia 2007, o 07:53

MeehoweCK pisze:
Grzegorz pisze:MZK? Chyba do PKSu?(...)
Oczywiście masz rację :D Mój błąd :oops: :P
A ja słyszałem, że Minister dopiero ma wyrazić zgodę na zbycie tego terenu i dopiero wówczas dojdzie do sprzedaży.

Awatar użytkownika
tricky
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 906
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, o 14:58

Post autor: tricky » 13 kwietnia 2007, o 09:32

tak czy inaczej jesli tam powstanie parking, to wedlug mnie to bedzie zmarnowanie tej dzialki.Przeciez moglby tam powstac wysoki biurowiec :roll:

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 13 kwietnia 2007, o 13:05

tricky pisze:tak czy inaczej jesli tam powstanie parking, to wedlug mnie to bedzie zmarnowanie tej dzialki.Przeciez moglby tam powstac wysoki biurowiec :roll:
MeehoweCK pisze:(...)Rzekomo pod parking, ale... teren jest duży :D :wink:
To moje zdanie należało rozumieć nieco ironicznie. Wydaje mi się, że parking to tylko pretekst i jeden z celów, bo teren jest zbyt duży, aby powstał tylko on. :roll:
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 13 kwietnia 2007, o 20:28

Z tego, co slyszalem, to Kolporter ma zdecydowanie bardziej ambitne plany wobec tej dzialki, ale nie nie tylko oni sa zainteresowani terenem bazy PKS.

Oskar
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1330
Rejestracja: 19 marca 2006, o 14:34
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Oskar » 13 kwietnia 2007, o 22:24

Może i są zainteresowani, ale teren, a przynajmniej jego część, należy już do Kolportera od pewnego czasu i z samego źródła wiem, że ma być tam ich parking. Chyba, że te plany się zmieniły od miesiąca, bądź osoby zaufane mnie okłamały.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 13 kwietnia 2007, o 22:31

Ale 3,5 ha jeszcze nie maja :) a takiej dzialki pewnie na parking nie przeznacza.

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1224
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 14 kwietnia 2007, o 10:16

Dla takiej firmy jak Kolporter przeznaczenie takiej działki pod parking było by marnotrawstwem myślę że zdają sobie z tego sprawę i coś (może spektakularnego) po cichu planują :)

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 14 kwietnia 2007, o 14:28

Obrazek
Złota wieża Kolportera

Nową siedzibę Kolportera poświecił wczoraj biskup pomocniczy diecezji kieleckiej Marian Florczyk. - Niech się w tym miejscu realizuje to, co najlepsze. I niech się niesie po całej Polsce - mówił.

Kielecka Grupa Kapitałowa Kolporter już za dwa tygodnie przeprowadzi się do nowej, znacznie większej niż dotąd siedziby. Wczoraj odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie budynku. - Pamiętam jak kilkanaście lat temu rozwoziliśmy razem ze wspólnikiem gazety do punktów sprzedaży. Bardzo często mijaliśmy biurowiec Exbudu. Mówiłem wtedy, że kiedyś będziemy mięli bardziej okazały, a wspólnik tylko pukał się w czoło... No i wyszło na moje. Marzenia się spełniają. Trzeba tylko mieć wizję i konsekwentnie ją realizować - powiedział przecinając wstęgę Krzysztof Klicki, właściciel i twórca sukcesu Kolportera.
Nowoczesny biurowiec przy ulicy Zagnańskiej 61 w Kielcach, o charakterystycznej złotej elewacji, ma 11 kondygnacji, w tym jedną pod ziemią, powierzchnia biurowa to blisko 5 tysięcy metrów kwadratowych. Będzie tam mogło w komfortowych warunkach pracować nawet 500 osób.

:arrow: http://www.condite.pl/topread.asp?id=359

P.S.

Przesadził Pan Klicki z tą okazałością wg mnie do biurowca Exbudu to Kolporterowi bardzo duuużo brakuje, przedewszystkim placu i zieleni wokół budynku, miesjsc parkingowych, a sama architektura i ... zresztą nie ma porównania Exbud górą :!: :wink:

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Post autor: cm » 14 kwietnia 2007, o 15:27

Sirek1 pisze:Złota wieża Kolportera(...)Bardzo często mijaliśmy biurowiec Exbudu. Mówiłem wtedy, że kiedyś będziemy mieli bardziej okazały, (...)
P.S.
Przesadził Pan Klicki z tą okazałością wg mnie to do biurowca Exbudu to Kolporterowi bardzo duuużo brakuje, przedewszystkim placu i zieleni wokół budynku, miesjsc parkingowych, a sama architektura i ... zresztą nie ma porównania Exbud górą :!: :wink:
Otóż i to właśnie - może jakby miał jeszcze parę pięter w górę, albo bardziej rozbudowaną bryłę, to mógłby się równać z Exbudem, ale tak - owszem niczego sobie biurowiec, ale jednak nie ta klasa, co Exbud.

Mam tylko nadzieję, że to może jeszcze nie jest ostatnie słowo p. Klickiego, zawsze jest szansa, że Kolporter nie skończy tak jak firma p. Zaraski i może będzie kiedyś potrzebny nowy, jeszcze większy biurowiec...?

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 14 kwietnia 2007, o 19:34

Również uważam, że Exbud, choć dużo starszy (jak widać pamięta początki kariery pana Klickiego) jest dużo ładniejszy (chyba jak dotąd najładniejszy tego typu budynek w mieście). Więc jeśli pan Krzysiu chce mieć naprawdę coś dobrego to niech pomyśli o "prawdziwym" wieżowcu.

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Jarek » 14 kwietnia 2007, o 21:00

Sirek1 pisze: Przesadził Pan Klicki z tą okazałością wg mnie do biurowca Exbudu to Kolporterowi bardzo duuużo brakuje, przedewszystkim placu i zieleni wokół budynku, miesjsc parkingowych, a sama architektura i ... zresztą nie ma porównania Exbud górą :!: :wink:
IMHO gdyby wieżowiec Kolportera stał na wolnej przestrzeni tak jak Exbud, inaczej byłby oceniany.
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

msz1
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 26 stycznia 2006, o 22:13
Lokalizacja: Kielce

Post autor: msz1 » 14 kwietnia 2007, o 21:36

Jarek pisze:
Sirek1 pisze: Przesadził Pan Klicki z tą okazałością wg mnie do biurowca Exbudu to Kolporterowi bardzo duuużo brakuje, przedewszystkim placu i zieleni wokół budynku, miesjsc parkingowych, a sama architektura i ... zresztą nie ma porównania Exbud górą :!: :wink:
IMHO gdyby wieżowiec Kolportera stał na wolnej przestrzeni tak jak Exbud, inaczej byłby oceniany.
In My Humble Opinion - to Exbudowi przydałoby się małe odświeżenie.

kon_rad
Posty: 158
Rejestracja: 22 grudnia 2006, o 02:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: kon_rad » 14 kwietnia 2007, o 23:05

Mam prawo przypuszczać, że ten budynek będzie oceniany przez Kielczan tak jak były hotel "Forum? (nie wiem czy tak to się pisze) czyli "gówno na baczność... W każdym razie Pan Klicki się nie popisał... Wyrzucić najemców i podać innym zaporowe kwoty... W każdym razie P. Klicki zbudował budynek na swoje możliwości.. Szoda, że jego możliwości są tak małe...
Aha, i murawa nie taka jak powinna być (miasto płci więc Pan...) i tablica Gospodarze-Goście - zapomnieli wykonawcy... Taka Tablica jest u mnie na Polibudzie... Nawet nie można wyświetlić nazwy zespołu przyjezdnego... Stadion za 40 mjn złotych... Panie Prezydencie Lubawski, skańczy się kiedyś ta prowizorka?

ODPOWIEDZ