Politechnika Świętokrzyska - Inwestycje na terenie kampusu

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Arturo
Posty: 172
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 20:42
Lokalizacja: Kielce, Ślichowice
Kontakt:

Post autor: Arturo » 24 października 2011, o 22:33

Jak nigdy nie było bufetu na D? Przed remontem był bufet z bilardem na parterze DH.

Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 867
Rejestracja: 8 marca 2008, o 00:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: tomasz2719 » 24 października 2011, o 22:37

Hmm...? O bilardzie coś słyszałem. Nigdy go nie znalazłem, nigdy nie szukałem, w sumie to jakoś nigdy nie było na to czasu :). Zresztą to było po drugiej stronie uczelni. Za daleko :) .

immortal
Posty: 31
Rejestracja: 20 lipca 2011, o 13:26
Lokalizacja: Kielce

Post autor: immortal » 25 października 2011, o 11:05

Z ławkami i krzesełkami, których nie ma już ani w A, ani w D, to słyszałam, że jest wina UE ;).
Podobno, dlatego że remont był finansowany ze środków UE i nie przewidziano w planach kupienia ławek, teraz uczelnia nie może przez jakiś czas (mierzony chyba w latach ;)) kupić tych ławek i krzeseł na korytarze za swoje, bo nie będą mieć loga unii...
Chociaż to może być plotka (i miejmy nadzieję, że jest), usłyszeliśmy to od jednego z wykładowców w budynku D :P.

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 25 października 2011, o 12:13

Wydaje mi się nieprawda. Unia nie finansowała przecież automatów na napoje, kiosków z kserem, a te na pewno będą (nie wiem czy w D są/były), tak samo wyposażenie sal (krzesła, ławki, stoły, biurka), częściowo zostaną te same. Po to była przeprowadzka do magazynów, aby potem je na nowo rozdysponować. Tak samo można było zrobić z ławkami i stołami do korytarzy.
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
Petras
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 915
Rejestracja: 7 grudnia 2007, o 16:41
Lokalizacja: Kielce Czarnów

Post autor: Petras » 25 października 2011, o 14:04

No nie wiem. Nie od wczoraj słyszę, że w D będą automaty, ksero czy sklepik będą dopiero za parę lat - zakaz prowadzenia działalności przynoszącej zysk na terenie wyremontowanym za pieniądze z Unii. Podobnie jest już w A. Najwyżej w piwnicy, bo tych dofinansowanie nie obejmowało (przynajmniej w A, słyszałem od kogoś, kto wie). Wszystkie automaty są teraz w C aż ciasno. Natomiast jeśli to prawda z ławkami, że za unijne nie będzie, a za swoje nie może bo bez loga będą, to byłoby to bezprecedensowe. O starych i niezastąpionych stołach i ławkach pewnie nie ma co marzyć, większość z nich grzeje zainteresowanym w kominkach. A na podpałkę projekty, ale to inna sprawa.
"Rzecznik MZD zapowiada, że mimo protestów inwestycja zostanie zrealizowana."

Awatar użytkownika
Arturo
Posty: 172
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 20:42
Lokalizacja: Kielce, Ślichowice
Kontakt:

Post autor: Arturo » 25 października 2011, o 14:27

Zakaz na ksero czy automaty obowiązuje przez 2-3 lata od otwarcia budynku (nie pamiętam już ile nam mówili), co do braku ławek to przypuszczam, że starych się pozbyli, a na nowe nie ma zwyczajnie kasy (przez wielomilionowe długi nie ma funduszy na nowy sprzęt do laboratoriów, a co dopiero wydawać pieniądze na takie "luksusy" - makabryczna sytuacja, ale wydaje mi się możliwa, na wyższych piętrach są powystawiane stare fotele czy inne meble, więc brak loga UE raczej nie jest problemem).

Aphex1
Posty: 190
Rejestracja: 4 września 2011, o 18:55
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Aphex1 » 25 października 2011, o 17:51

http://www.tu.kielce.pl/pliki/aktualnos ... %20_1_.pdf

http://www.tu.kielce.pl/pliki/aktualnos ... %20_1_.pdf
11. Zasady najmu lokalu:
a) szczegółowe zasady najmu określać będzie umowa zawarta pomiędzy Politechniką Świętokrzyską, a
oferentem wybranym w drodze przetargu. Najemca powinien rozpocząć prowadzenie bufetu od dnia
2.01.2012 r.
Myślę, że pewne wątpliwości zostały rozwiane :wink:

Awatar użytkownika
Gandalf
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 703
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Gandalf » 27 listopada 2011, o 16:02

Politechnika Świętokrzyska będzie miała stadion lekkoatletyczny
Artykuł dodany: 2011-11-27 14:23:16, ostatnia aktualizacja: 2011-11-27 14:25:02

Władze Politechniki Świętokrzyskiej chcą, żeby studenci uczelni rozwijali się nie tylko w kierunku naukowym, ale także znaleźli czas na dodatkowe zajęcia sportowe. Dlatego, jak informuje rektor, profesor Stanisław Adamczak przy uczelni powstanie stadion lekkoatletyczny z boiskiem. Stanisław Adamczak podkreśla, że sport dla młodych ludzi jest bardzo ważny. Jak dodaje, powstanie obiekt, na którym będzie można uprawiać różne dyscypliny.

W planach władz kieleckiej uczelni technicznej jest także budowa dodatkowego obiektu w którym ma powstać centrum innowacji i przedsiębiorczości. W sumie na inwestycje te trzeba będzie przeznaczyć około 70 milionów złotych. Gotowe są już projekty nowych obiektów.

Pozwolenie na budowę uczelnia powinna otrzymać w połowie przyszłego roku. Stanisław Adamczak ma nadzieję, że pieniądze uda się zdobyć z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Anna Roży
http://www.radio.kielce.pl/page,,Polite ... 0d5c1.html

Geodeta
Posty: 24
Rejestracja: 19 kwietnia 2009, o 09:24
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Geodeta » 1 grudnia 2011, o 13:04

Na IV Międzynarodowym Biennale młodych architektów 'Leonardo 2011' w Mińsku, które trwało od 3 do 5 listopada 2011 r., nagrody odebrały dwa polskie biura.

W kategorii 'Dom jednorodzinny – realizacja' główną nagrodę otrzymało wrocławskie biuro KMA Kabarowski Misiura Architekci za budowany pod Wrocławiem Dom-niespodziankę. Grand prix dla najlepszego zrealizowanego budynku jury przyznało zaś Muzeum Walki i Męczeństwa w Palmirach autorstwa pracowni WXCA z Warszawy. To samo biuro odebrało także nagrodę za projekt kampusu w Kielcach.

http://www.wxca.pl/blog/index.php

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 10 marca 2012, o 11:39


Aphex1
Posty: 190
Rejestracja: 4 września 2011, o 18:55
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Aphex1 » 10 marca 2012, o 12:32

Andrzeju ten blog jest twój? Świetne zdjęcia! :)
Cycle chic!

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 10 marca 2012, o 15:13

Tak, mój. Dzięki :)

Onio
Posty: 186
Rejestracja: 14 kwietnia 2008, o 16:18
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Onio » 28 kwietnia 2012, o 20:35

Petras pisze:Myślałem że mnie oczy zwodzą ze zmęczenia... Czy tak powinna wyglądać elewacja po kilku miesiącach? Chyba że to kwaśne deszcze, ja nie odrzucam żadnej teorii, nawet o pocących się na słono ścianach...
Obrazek Obrazek
Od strony al. Solidarności rozłożono rusztowania. Poprawki ? :twisted:

rafick
Posty: 34
Rejestracja: 12 marca 2011, o 11:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: rafick » 9 maja 2012, o 09:42

W dzisiejszym wydaniu Echa Dnia (9.05) napisane jest iż obok hali sportowej powstanie strefa kibica na EURO 2012. O utworzenie zabiega firma Vision Ligia Obręcka z Woli Kopcowej koło Kielc, która jest też wykonawcą wieży widokowej Aerophare powstające obok akadaemików. Licencja UEFA ma zostać przyznana w przyszłym tygodniu.''to będzie zamknięty teren mogący pomieścić 900osób. Na 19 metrowym telebimie widzowie będą mogli oglądać relacje z meczów. Przewidziana jest też strefa VIP.''.
plus dopisek o ile na powstanie kieleckiej strefy zgodzi się UEFA.

Awatar użytkownika
Petras
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 915
Rejestracja: 7 grudnia 2007, o 16:41
Lokalizacja: Kielce Czarnów

Post autor: Petras » 9 maja 2012, o 12:37

Lol, super! I tak ma być!
"Rzecznik MZD zapowiada, że mimo protestów inwestycja zostanie zrealizowana."

ODPOWIEDZ