Inwestor prywatny - Galeria Czarnowska

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 25 marca 2009, o 21:31

Kontrowersyjna dzierżawa terenów PKS-u

Szef kieleckiego PKS-u Anatol Rodak na 10 lat wydzierżawił teren przy wjeździe na dworzec. - To działanie na szkodę firmy - twierdzą przedstawiciele załogi.

Chodzi o działkę w bezpośrednim sąsiedztwie stanowisk dla osób wysiadających i Galerii Czarnowskiej. Jej właściciel buduje tam teraz parking. - Nareszcie udało mi się dogadać z PKS-em. Teren uporządkuję, na części zorganizuje parking i klienci nareszcie będą mogli elegancko do nas wchodzić - cieszy się Marian Wywiał, właściciel Galerii Czarnowska.

Rzeczywiście, klienci sklepów mieli dotychczas spory problem. Przed budynkiem nie ma parkingu, samochód można zostawić na jego zapleczu, ale konieczny był kilkusetmetrowy objazd ul. Składową. Przejście na parking było możliwe też tylko naokoło albo po przejściu przez budynek. Najkrótsza droga, wzdłuż Galerii, była niemożliwa. Teren należał bowiem do PKS-u, a poprzedni prezes firmy Grzegorz Kowalczyk zlecił jego ogrodzenie. Miało to pomóc w utrzymaniu porządku na terenie dworca.

- Teraz to ja zadbam o porządek. I będę płacił PKS po kilka tysięcy złotych miesięcznie za dzierżawę - zastrzega Wywiał, choć konkretnej kwoty nie chce podać. Dodaje, że propozycję dzierżawy składał już poprzedniemu zarządowi. - Ponowiłem ją po zmianie władz i nareszcie została zaakceptowana. W lutym podpisaliśmy umowę na 10 lat - dodaje.

Decyzję krytykują jednak związkowcy z PKS-u. Wczoraj wysłali pismo protestacyjne w tej sprawie do ministra skarbu. Argumentują, że teren wydzierżawiony biznesmenowi będzie potrzebny, gdy ruszy rozbudowa węzła Żelazna. - Wówczas wyjazd z dworca na ul. Żelazną nie będzie możliwy. Trzeba będzie poszerzyć obecny wjazd od ul. Czarnowskiej - podkreśla Zbigniew Zwierzyński, szef zakładowej "S", jeden z podpisanych pod listem do ministra. Dodaje, że na części wydzierżawionego terenu jest działka, o której przejęcie przez zasiedzenie PKS stara się w sądzie. - Jako jeden z argumentów powołujemy to, że jest ona niezbędna do działalności dworca. Tymczasem Anatol Rodak go wydzierżawił na 10 lat. I w dodatku bez przetargu - twierdzi Zwierzyński.

Wczoraj nie udało się nam skontaktować z pełniącym obowiązki prezesa Anatolem Rodakiem. Sekretarka poinformowała, że przebywa na zwolnieniu lekarskim.

O sprawie słyszała Agnieszka Rolka, nowa przewodnicząca rady nadzorczej PKS-u. - Mam sygnał od związkowców. Nie mogę tego komentować, bez zapoznania się z dokumentami - powiedziała nam jedynie.

:arrow: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... PKS_u.html

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 25 marca 2009, o 22:51

Ostatnio zauważyłem, że nareszcie zniknęła puszka na elektrykę, która stała tuż przed samym wejściem do 'galerii'.

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 6 kwietnia 2009, o 13:41

Nad Biedronką montują telebim.
Obrazek

baux
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1203
Rejestracja: 1 kwietnia 2008, o 19:21
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy Centrum a Kadzielnią...

Post autor: baux » 7 kwietnia 2009, o 09:49

Fajny pomysł z tym telebimem.

Awatar użytkownika
Tomasso
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 589
Rejestracja: 13 kwietnia 2006, o 17:47
Lokalizacja: Kielce - Sieje
Kontakt:

Post autor: Tomasso » 7 kwietnia 2009, o 10:05

Tylko krzywy jak cholera - przyjżyjcie się, chyba że go wyprostują :)

maark
Posty: 243
Rejestracja: 18 października 2006, o 10:05

Post autor: maark » 7 kwietnia 2009, o 18:56

Tomasso pisze:Tylko krzywy jak cholera - przyjżyjcie się, chyba że go wyprostują :)

Krzywy i malutki, a w rzeczywistości wygląda jeszcze gorzej niż na zdjęciu.

eM
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1103
Rejestracja: 2 października 2005, o 19:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: eM » 7 kwietnia 2009, o 19:01

Bez złośliwości, ale jak galeria taki bimtele

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 25 lipca 2010, o 10:39

Stagnacja ruderowa obok galerii. Podpierająca galerie rudera miała podobno zniknąć i cisza . . .

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 25 lipca 2010, o 11:10

Jakoś dziwnie kupcy z Sienkiewicza w przypadku tego budynku nie protestowali. A to przecież sklepy w nim są dla nich znacznie większą konkurencją, bo mają podobną grupę docelową.
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 25 lipca 2010, o 12:35

A jeszcze bardziej jest dziwne że nie protestuja przeciwko ogromnej powierzchni jaka powstaje pomiedzy Sienkiewicza 8 a Leonarda. Wczoraj patrzyłem od Leonarda. Toz to ogromna kubatura i p. G. milczy !! Ta powierzchnia handlowa go nie interesuje ?? :lol:

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 25 lipca 2010, o 20:09

Wydaje mi się, że to Echo napędza kupców. Kto wie, może ich nawet finansuje. Bo zauważcie, że nie było żadnych protestów przy planach rozbudowy GE.
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
Tomasso
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 589
Rejestracja: 13 kwietnia 2006, o 17:47
Lokalizacja: Kielce - Sieje
Kontakt:

Post autor: Tomasso » 26 lipca 2010, o 08:34

I tu chyba właśnie MeehoweCK jest pies pogrzebany.

ciekawski
Posty: 321
Rejestracja: 18 lipca 2010, o 18:18
Lokalizacja: kielce

Post autor: ciekawski » 26 lipca 2010, o 10:17

też tak myslę wspomniałem juz o tym w wątku galerii korona, że konkurencja musi robic wszystko by opóźnić koronę w końcu kasa jest wysoka a kto pierwszy ten lepszy

andriey
Posty: 79
Rejestracja: 21 listopada 2007, o 13:47
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: andriey » 26 lipca 2010, o 10:24

Kilka ładnych lat temu taka akcja była w Lublinie jak Echo chciało na ,,Górkach Czechowskich" budować galerię to właściciel C.H Zana podobno kupców podburzał i opłacał.

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 26 lipca 2010, o 22:30

Nie, tam chodziło o to, że radni nie chcieli się zgodzić na warunki proponowane przez Echo In. (żądali za dużo <chytry 2 razy traci :-p>) a teraz Echo nie jest zainteresowane inwestycją, bo weszło w fazę realizacji innych inwestycji.
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

ODPOWIEDZ