Inwestor prywatny - Galeria Czarnowska

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Post autor: cm » 15 kwietnia 2007, o 13:06

Obrazki z cyklu "jak długo jeszcze...?" (i nie mam tu na myśli samej Galerii :wink: )
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
tricky
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 906
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, o 14:58

Post autor: tricky » 15 kwietnia 2007, o 21:55

pierwsze zdjecie - jedno slowo: tragedia :x

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 15 kwietnia 2007, o 22:03

mam nadzieję, że tam nikt nie mieszka (pewnie się śmiejecie, ale o różnych przypadkach słyszałem, nawet tak skrajnych) :roll:
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Post autor: cm » 15 kwietnia 2007, o 22:04

tricky pisze:pierwsze zdjecie - jedno slowo: tragedia :x
A najgorsze, że najwidoczniej nie ma żadnej siły zdolnej to zmienić. Czy musimy się pogodzić z tym, że Kielce = bylejakość? :(
Wyobraź sobie, jakie zdanie na nasz temat wyrabia sobie np. gość hotelu Qubus, który przypadkiem po wyjściu z hotelu zapuści się nierozważnie w tamtą stronę!

Ben
Posty: 95
Rejestracja: 14 lipca 2006, o 01:02
Kontakt:

Post autor: Ben » 17 kwietnia 2007, o 23:48

Jestesmy stowarzyszeniem i mamy prawo -święte prawo do krytykowania,swoich opinii,interwencji a jako kielczanie mamy prawo do ładu ,czystości i piękna .Najwyższy czas aby wielka Straż Miejska wystąpiła z wnioskiem do Sądu Grodzkiego o ukaranie bałaganiarzy i włascicieli obiektów szpecących Kielce.Nie tylko szukała pijaczka w parku ale zabrała się za ustalenie kto odpowiada za-szpetny budynek dawnego browaru na Ogrodowej i natychmiast nakazała wymalowanie go i wstawienie szyb.2.Ukarała własciciela obiektu na Wzgórzu Pigwy za budynek bez szyb,dachu i stertę śmieci 3,Budynek i skład rupieci przy PŚ i Galerii Echo,4 cały teren za kościołem Sw,Krzyża.Jeżeli SM się nie wywiąże mamy prawo domagać się ukarania przełożonych SM .Jesteśmy od tego aby wytykać tym,którzy jako odpowiedzialni za LAD w miescie nie wywiązują się ze swych obowiązków.Trzeba też jasno powiedzieć wszystkim,ze jako stowarzyszenie będziemy typować swoich przedstawicieli w przyszłych wyborach samorządowych i być może ,że to już ostatnia kadencja co niektórych.
Ben Kielce

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 18 kwietnia 2007, o 09:19

Tak bedziemy robić jak sie uprawomocnimy, a po czasie bedzie o nas glośno i beda sie z nami liczyć jak z mediami :) tak to widze. Browar stary przy Ogrodowej ma 2 wlascicieli jedni z Krakowa i z tego co pamietam co jakies problemy były już nie pamietam jakiej natury.

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 28 lipca 2007, o 14:45

Obrazek
Koniec kłopotów z budową ul. Składowej?

Dobra wiadomość dla mieszkańców ul. Składowej - w ciągu miesiąca ich uliczka będzie wyłożona kostką.

Drogę wybuduje na swój koszt Marian Wywiał, właściciel Galerii Czarnowska. - Zrobiłem dokumentację na całą brakującą część, w sumie 80 m długości do końca ulicy. Roboty zaczną się w przyszłym tygodniu, bo mam już całą dokumentację, i potrwają około miesiąca - mówi Wywiał.

Ulica będzie wyłożona kostką. - Dla mnie to wygodniejsze rozwiązanie, bo mam ekipę, która się tym zajmie, a potem pomoże w ewentualnych naprawach. Ale podbudowa będzie miała ok. 60 cm grubości, żeby wytrzymała obciążenie - zapowiada Wywiał. Inwestor twierdzi, że już wiosną chciał zrobić drogę, bo zobaczył, że przy wjeździe Miejski Zarząd Dróg ustawił znak zakazujący wjazdu samochodów o masie powyżej 3,5 t. - Ale załatwianie dokumentów trochę trwało - tłumaczy.

O kłopotach z remontem Składowej pisaliśmy kilka razy, po raz ostatni tydzień temu, gdy mieszkańcy poskarżyli się, że po raz kolejny droga ma być remontowana nie w całości, tylko na raty.

Nie ulega wątpliwości, że taka decyzja inwestora to zasługa Miejskiego Zarządu Dróg oraz regularnych patroli policji wzywanych przez mieszkańców.

Policję wzywano, bo ul. Składowa teraz jest tylko na połowie długości wyłożona asfaltem. Na swój koszt położyła go spółka Echo Investment, która wybudowała hotel Qubus. Asfalt sięga tylko do wjazdu na przyhotelowy parking. Reszta to droga gruntowa, bardzo zniszczona przez tiry dowożące towar do Biedronki w Galerii Czarnowskiej.

- Dla nas to bardzo dobra wiadomość. Będzie wygodnie i tirom, i nam. Przecież inaczej byśmy się tego kawałka drogi nigdy nie doczekali - cieszą się mieszkańcy kamienic przy ul. Składowej.

:arrow: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,4347095.html

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 28 lipca 2007, o 22:52

Niech też pomyśli o otoczeniu tej pseudo galerii :?

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 12 sierpnia 2007, o 21:21

Obrazek
Będzie kostka nie tylko do Biedronki
2007-08-10, ostatnia aktualizacja 2007-08-10 18:48

Rozpoczęły się prace przy budowie ulicy Składowej. - Po tylu latach nareszcie się doczekaliśmy, ale jeszcze trudno w to uwierzyć - cieszy się pani Karina, mieszkanka ulicy, która zadzwoniła do naszej redakcji.

Od kilku dni robotnicy wywożą ziemię. - Usłyszeliśmy, że w połowie września ulica będzie skończona - mówi pani Karina. O kłopotach z remontem Składowej pisaliśmy kilka razy. To niewielka ulica w centrum miasta. Rok temu jej połowę wyłożył kostką właściciel hotelu Qubus, ale reszta pozostała gruntowa. Na dodatek zaczęły tamtędy jeździć tiry dowożące towar do Biedronki działającej w Galerii Czarnowska. Ostatecznie do wybudowania pozostałej części ulicy zobowiązał się Marian Wywiał, właściciel Galerii. Nie ulega wątpliwości, że taka decyzja inwestora to zasługa Miejskiego Zarządu Dróg oraz regularnych patroli policji wzywanych przez mieszkańców.

:arrow: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35265,4381412.html
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Post autor: cm » 16 września 2007, o 19:04

Trwa układanie kostki na ul. Składowej:

Obrazek

Niestety, nadal nie zniknęły rudery pomiędzy Składową a Galerią...

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 9 czerwca 2008, o 22:05

Klienci Galerii Czarnowskiej bez parkingu

Odwiedzający sklep Biedronka w Galerii Czarnowskiej nie mają parkingu, bo przejście zagrodził dyrektor PKS-u. - Miałem dość bałaganu - argumentuje. A sklep z dnia na dzień traci klientów.
Jedyny wjazd na parking obok Galerii Czarnowskiej znajduje się od ulicy Składowej. Niedawno przejście z parkingu do sklepu zagrodził płot. Aby dostać się do i z samochodu, trzeba wspinać się po schodach. Klienci wolą więc robić zakupy gdzie indziej, w miejscu z przyzwoitym parkingiem i podjazdem dla wózków.

- To oburzające, parking dla klientów sklepu został ogrodzony kratami, przez które nie da się przejść! Ludzie obładowani zakupami po prostu nie mogą przedostać się do samochodu - mówi Anna Bruszczyńska, klientka Biedronki.

A sklep liczy straty. - Sprzedaż przez ostatnie dni bardzo spadła, to jest po prostu tragedia, a my nic nie możemy poradzić. Jeżeli jest już ogrodzenie, to niech będzie chociaż jakaś mała furtka - mówi pracownica sklepu.

- Postawiłem płot przy granicach wyznaczonych na mapach geodezyjnych, prawnie jest wszystko w porządku - odpiera prezes PKS-u Grzegorz Kowalczyk.

Dlaczego to zrobił? - W tym zaułku urządzano szalet publiczny, kręciło się wiele nieciekawych osób, miałem tego po prostu dość. Walczę o swoje, czy to coś złego? W dodatku teraz trwają tam roboty, przy których używa się młotów pneumatycznych, nie chciałbym, żeby komuś przechodzącemu stała się krzywda - tłumaczy Kowalczyk.

Na razie obie strony nie mogą dojść do porozumienia. Marian Wywiał, właściciel Galerii, zarzuca Kowalczykowi złą wolę. - Tego placu nigdy PKS nie użytkował, może prezes zrobił to złośliwie, nie wiem. Już kilka razy rozmawiałem z nim na ten temat - podkreśla Wywiał. I proponuje kompromis. - Ja posiadam starą kamienicę, która przylega do ich gruntu, dałbym im ten budynek, po remoncie mogliby zrobić tam np. biura, a w zamian za to dostałbym teren placu obok budynku Galerii. Wtedy zrobiłbym parking z wjazdem od ul. Składowej i Czarnowskiej - tłumaczy.

Na razie odpowiedzi PKS-u nie ma.

:arrow: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... kingu.html

maark
Posty: 243
Rejestracja: 18 października 2006, o 10:05

Post autor: maark » 10 czerwca 2008, o 20:56

Ja posiadam starą kamienicę, która przylega do ich gruntu, dałbym im ten budynek, po remoncie mogliby zrobić tam np. biura :shock: :shock:

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 12 czerwca 2008, o 20:46

Ta galeria powinna zostać przebudowana i wraz z sąsiednimi nieruchomościami stworzyć nowoczesną galerię handlową z prawdziwego zdarzenia, na miarę 21 wieku. Galeria powinna być wysoka, nawet do 4-5 kondygnacji.
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 12 czerwca 2008, o 22:35

michal_ck pisze:Ta galeria powinna zostać przebudowana i wraz z sąsiednimi nieruchomościami stworzyć nowoczesną galerię handlową z prawdziwego zdarzenia, na miarę 21 wieku. Galeria powinna być wysoka, nawet do 4-5 kondygnacji.
powiedz właścicielowi co powinien zrobić
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 13 czerwca 2008, o 08:51

MeehoweCK pisze:powiedz właścicielowi co powinien zrobić
Najlepiej wyburzyc i postawic cos sensownego :?

ODPOWIEDZ