City Core - Biznes Park Kielce, al. Solidarności

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 15 października 2012, o 19:18

Z budynku zniknął napis Exbud-Skanska.

Oskar
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1330
Rejestracja: 19 marca 2006, o 14:34
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Oskar » 17 października 2012, o 07:25

Okrojony o "Exbud", ale wróci. Konserwacja potrwa kilka tygodni.

Awatar użytkownika
Krzysiek Kielce
Posty: 308
Rejestracja: 2 grudnia 2008, o 16:11
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: Krzysiek Kielce » 17 października 2012, o 09:11


baux
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1203
Rejestracja: 1 kwietnia 2008, o 19:21
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy Centrum a Kadzielnią...

Post autor: baux » 17 października 2012, o 13:02

Heh, właśnie kilka dni temu o tym pomyślałem (aby zdjąć te napisy). Teraz podnosimy do 30 pięter.

boogie
Posty: 317
Rejestracja: 13 października 2008, o 19:15

Post autor: boogie » 9 listopada 2012, o 12:25

City Core:
Obrazek


Lagoon Plaza, Doha (Katar)
Obrazek

tak mi sie skojarzyło :wink:

Awatar użytkownika
panGargamel
Posty: 238
Rejestracja: 26 września 2012, o 11:47
Lokalizacja: Z Miasta EKRANÓW i wyciętych DRZEW

Post autor: panGargamel » 9 listopada 2012, o 12:31

Nasze (przyszle) IMO ciekawsze. :D

Moze nic nadzwyczajnego, ale doceniam prostote i "czystosc" tego projektu.

Fajnie by bylo, gdyby np. ta narozna byla nieco wyzsza od pozostalych, ewentualnie zeby kazda z wiez miala nieco inna wysokosc.
Łyso wszędzie, pusto wszędzie...
Co to będzie?
Pięknie będzie!
Tu wytniemy drzewo, a tam ekran będzie!

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 9 listopada 2012, o 12:58

Naliczyłem 13 pięter, czyżby miałby by być wyższe od Targowa Tower?
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 9 listopada 2012, o 14:12

Nic nie przebije Targowa Tower ;)
Ma 14 pięter.

msz1
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 26 stycznia 2006, o 22:13
Lokalizacja: Kielce

Post autor: msz1 » 29 listopada 2012, o 12:57

kamilkw pisze:Powiedzcie, że powstanie coś wyższego niż 15 pięter :)
Po co? Żeby leczyć komleksy? Kielce to nie New York ani nawet Warszawa. Wystarczą ładne biurowce o wysokości obecnego Citi Core.

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 29 listopada 2012, o 13:42

Przyznam szczerze, że ja bym sobie chętnie trochę poleczył kompleksy jakimś fajnym wysokościowcem :wink:
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

grzebo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1434
Rejestracja: 12 stycznia 2009, o 14:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: grzebo » 29 listopada 2012, o 13:50

Cały tak zwany "new urbanism" oparty jest na założeniu, że wieżowce to zło, bo przy niższych budynkach jest większa szansa na rozwój usług w przyziemiu i lepszą integrację z otoczeniem. Podobno nikomu nie chce się zjeżdżać windą z 20 pięter, żeby pójść na kawę, ale z 5 - już tak.

U nas głównym problemem jest to, że całkiem nowa mini-dzielnica naukowo biurowa wokół Exbudu powstaje bez najmniejszej pomocy ze strony urbanistów. Mogło być ładnie, a wychodzi chaos, płoty i brak przejazdu (o zbiorkomie nie wspominając).

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 29 listopada 2012, o 14:05

Dopóki nie wyjechałem do Warszawy, uważałem wysokościowce za coś absolutnie super i żałowałem, że takich budowli nie ma w Kielcach. Teraz zdanie mi się nieco zmieniło. Daleki jestem od twierdzenia, że wysokościowce to zło (niektóre jak Rondo czy WTT bardzo mi się podobają), ale jednak większość z nich mi zwyczajnie spowszedniała. Moim zdaniem budowa wysokich budynków nie powinna być celem samym w sobie (jak np. Sky Tower we Wrocławiu), ale raczej powinna wynikać z uwarunkowań ekonomicznych. Obecnie w Warszawie zwyczajnie bardziej się opłaca wybudować 40-piętrowy biurowiec na tzw. bliskiej Woli niż w tym samym miejscu kompleks biurowców kilkupiętrowych jak na Służewcu. I nie widzę nic złego w tym, że takie budynki na Woli powstają. Ale Warszawa jest w tej chwili jedynym polskim miastem, gdzie mamy taką sytuację. Budować taki kolos tylko po to, żeby było "wielkomiejsko"? Po co? Kolporter mógłby mieć 15 pięter (teraz wygląda trochę nieproporcjonalnie), nowym biurowcom obok Exbudu też pasowałoby 12-15 kondygnacji. Ale więcej raczej nie.

Znacznie ważniejsza jest dla mnie gęstość zabudowy. Bardzo mi się podobają miasta zwarte, gęsto zabudowane. W Warszawie w niektórych miejscach taka zabudowa faktycznie funkcjonuje i opłaca się ją nieco "podnieść". Ale w Kielcach mamy zabudowę wyjątkowo rzadką. Wolę mieć zabudowaną ulicę na długości kilkuset metrów budynkami 5-8 piętrowymi niż jeden 30-piętrowy wysokościowiec i obok pole.

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 29 listopada 2012, o 15:08

Chyba wolał bym w tym miejscu sześć 13-piętrowców niż jeden 30sto.
Jednak lubię wyskokie budynki i z niecierpliwością czakam aż w końcu jakiś powstanie w Kielcach tak jak ma to miejsce w innych polskich miastach podobnej wielkości.

FYLU91
Posty: 55
Rejestracja: 1 listopada 2008, o 10:25
Lokalizacja: kielce

Post autor: FYLU91 » 30 listopada 2012, o 03:57

Fajnie fajnie, gdyby powstały, jednak tak wielki kompleks wypełni kielecki rynek nieruchomości powierzchnią biurową na najbliższe 10-15 lat (?)
Centrum (9 wieków) dalej będzie czekać na sensowną miejską zabudowę przez kolejne dekady, gdyby taką powierzchnie ulokować w centrum powstałby niezły kawałek miasta, tak by się marzyło :
http://czarnota.org/_gallery/albums/Zag ... Linden.jpg coś takiego w Kielcach 8)

wysokościowce w zupełności są niepotrzebne, może coś w okolicach urzędu wojewódzkiego, ale to max 18 pieter (?)

KamilCK
Posty: 166
Rejestracja: 16 listopada 2006, o 14:55
Lokalizacja: Kielce-Śródmieście

Post autor: KamilCK » 30 listopada 2012, o 13:17

Jest to nie możliwe choćby ze względu na ograniczenie wysokości zabudowy przy IX Wieków. Druga sprawa to jakość architektury w Berlinie jest na nieosiągalnym poziomie nawet dla Warszawy, a co dopiero dla Kielc gdzie porządne realizacje można policzyć na palcach u jednej ręki. No ale mam nadzieję, że się mylę i doczekam czasów gdy będę zachwycał się architekturą budynków przy IX wieków. :wink:

ODPOWIEDZ