Salony samochodowe, dealerzy i inwestycje motoryzacyjne

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

eM
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1103
Rejestracja: 2 października 2005, o 19:14
Lokalizacja: Kielce

Salony samochodowe, dealerzy i inwestycje motoryzacyjne

Post autor: eM » 3 października 2005, o 06:28

Od 30 września nie ma Agromy będzie Autoniss- to jest chyba dealer Nissana z Lublina. Dzisiaj przeczytałem w Echu, że będzie Suzuki, znaczy jest salon Suzuki w kompleksie Ofiona.
Żródło dzisiejsze Echo Dnia

eM
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1103
Rejestracja: 2 października 2005, o 19:14
Lokalizacja: Kielce

Salony Ofiona

Post autor: eM » 3 października 2005, o 06:31

http://www.ofion.com.pl/ofion2003/index ... al=ofirmie
Ciekawe czy aktualna jest ta budowa w Stalowej Woli, moze nie jest tak źle z naszymi dealerami ?

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

halny

Post autor: halny » 4 października 2005, o 16:45

Jest beznadziejnie !! Wielu firm wcale nie ma. Proszę zobaczyć jak np. jest w Rzeszowie ! Kolejne nikną jak a co do obsługi i cen to wielki minus

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 5 października 2005, o 12:40

Z tego co ja ostatnio slyszalem to nissan przenosi sie do nowego obiektu przy ul. Krakowskiej (gdzies 1000m od salonu skody w kierunku Krakowa). Tam od dawna trwala budowa, ktora bardzo sie slimaczyla,ale ostatnio wszsytko ruszylo i prace sa na ukonczeniu.

darek

dealerzy w Kielcach

Post autor: darek » 6 października 2005, o 21:14

Folwark/dealer/Hyundaia wziął także markę Mitsubishi,jest juz w spisie dealerów. tego co wiem to na razie Autocentrum wstrzymał się z budową salonu Audi przy Radomskiej,podobno nie jest dobra koniuktura.Ale tak sobie myślę,czy t był dobry pomysł budować stację Audi bez VW,z reguły takie obiekty powstają razem koło siebie.Przydałaby się bliżej Kielc porządna stacja dealerska Skody.Nie wspomnę o Fordzie i Mercedesie +Chrysler/bo to obecnie jeden koncern/.No i kto weźmie Seata?
Dobrze ,że przybyło Suzuki.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 6 października 2005, o 23:23

Obrazek

Koniec salonu fiata na Niewachlowie, zagrożony serwis

Ziemowit Nowak 06-10-2005

Salon EuroCar zamknięty. W Kielcach zostaje już tylko jeden dealer fiata, alfy romeo i lancii - firma Solo. W dodatku EuroCar może też stracić autoryzację na naprawy i przeglądy gwarancyjne.

Kielczanie kupowali fiaty na Niewachlowie od ponad 30 lat, najpierw w państwowym Polmozbycie, potem w spółce EuroCar. Już wiadomo, że firma na pewno nie będzie prowadzić dalej salonu, gdzie oprócz fiatów oferowała alfy romeo i lancie.

- Praktycznie od 2004 roku do niego dokładaliśmy. Drastycznie spadła sprzedaż fiatów, a koncern, niestety, nie dba o dealerów. Zmniejszył nam rabaty, nie był elastyczny, nie reagował na zmiany na rynku, jakby nie był zainteresowany współpracą z dealerami. A wymagania miał coraz wyższe - mówi Marek Wolski, prokurent EuroCaru.

Potwierdzają to dane firmy Samar, analizującej polski rynek motoryzacyjny. Fiat stracił w ciągu roku połowę świętokrzyskiego rynku. W pierwszych ośmiu miesiącach tego roku miał w woj. świętokrzyskim 9,49 proc. udziału w sprzedaży nowych samochodów osobowych, a rok wcześniej - aż 20,8 proc. W najlepszych latach udział Fiata sięgał u nas aż 34 proc. Liderem 2005 roku jest Peugeot z 14-procentowym udziałem w świętokrzyskim rynku.

Zdaniem Wolskiego włosko-polskie samochody nie są już atrakcyjne cenowo - Nowe modele są w podobnej cenie co citroen czy peugeot, a jak ktoś ma więcej pieniędzy, idzie do Volkswagena - mówi.

Klientom pozostaje więc ostatni salon fiata w mieście, firma Solo przy ul. Krakowskiej.

Co będzie z serwisem gwarancyjnym i przeglądami?

- Na pewno będziemy utrzymywać autoryzację do końca roku. Rozmawiamy natomiast z zarządem Fiata, aby serwis zaczął działać w naszej drugiej spółce Auto Lak, gdzie mamy już autoryzowany zakład blacharski - mówi Wolski. Zapewnia, że na warsztat samochodowy na Niewachlowie pozostanie, nawet jeśli nie uzyska autoryzacji Fiata.

Od stycznia właścicielom fiatów może więc pozostać tylko jeden autoryzowany warsztat w Kielcach - firmy Solo. - Klienci EuroCaru są u nas mile widziani. Zostaną przyjęci i obsłużeni z należytą troską - zapewnia Czesław Słabiak, współwłaściciel Solo.

Czy nie grożą kolejki w razie zamknięcia warsztatu na Niewachlowie? - Zrobimy wszystko, żeby kolejek nie było. Potencjał firmy Solo jest duży, mamy długie godziny pracy [8-20 - red.], personel przygotowany, profesjonalny i bojowo nastawiony - deklaruje Słabiak.

Kłopoty EuroCaru nie są odosobnione. Zdaniem Wolskiego do końca roku w kraju upadnie jeszcze 7-8 salonów tej marki. - Niewykluczone, że w województwie świętokrzyskim utrzyma się tylko jeden - prorokuje.

Jak udało się utrzymać Słabiakowi? - Mam zdrowe podejście do biznesu. Moje doświadczenia z Fiatem sięgają 15 lat, a biznesem samochodowym zajmuję się od 1978 roku. Moją dewizą jest - jadać częściej, ale mniejszą łyżeczką - wyjaśnia szef Solo.

darek

dealerzy

Post autor: darek » 7 października 2005, o 09:52

O ile wiem to Solo/Fiat/zajmuje sie tylko sprzedaż i serwisowaniem marki Fiat,Alfa zniknęła z Kielc jakieś 2 lata temu,a Lancii nigdy nie było.
Kompleks przy 1-Maja chyba był źle zarządzaną spółką,nie potrafiącą się przystosować do panujących realiów,szkoda.Ale może na "gruzach" tego obiektu powstanie coś nowego/tu widziałbym najlepiej stację i salon Mercedes-Chrysler/bo takich marek po prostu w Kielczech brakuje,a jest to dobra lokalizacja. :roll: :arrow:

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 7 października 2005, o 10:08

No moze ktos na to wpadnie, bo lokalizacja super, z tym,ze budynki do kompletnej przebudowy...tam bylo strasznie archaicznie,wiec wcale sie nie dziwie,a Slabiak sie trzyma, ma 2 salony a nie 1 przeciez - Krakowska i Warszawska

darek
Posty: 339
Rejestracja: 7 października 2005, o 10:42
Lokalizacja: z Polski

Re: halny

Post autor: darek » 7 października 2005, o 10:50

halny pisze:Jest beznadziejnie !! Wielu firm wcale nie ma. Proszę zobaczyć jak np. jest w Rzeszowie ! Kolejne nikną jak a co do obsługi i cen to wielki minus

No masz rację i nie,jedne salony upadają,ale powstają nowe,/nowa Honda,Mitsubishi,Suzuki/to fakt,że idzie to ślamazarnie na tle innych miast.Albo brak odważnych z forsą inwestorów,albo są blokowani przez sąsiadów/Kraków,Radom/,a może po prostu centrale oceniają rynek kielecki jako słaby i nie planują tu drogich marek,choć np.dziwię się,że w takim Rzeszowie jest miejsce na dwóch dealerów Mercedesa,a wKielcach nie ma ani jednego.Ale myślę,że to będzie się zmieniać.Wazne ,aby odzielić ziarno od plew,niech słabi ,nierozwojowi odpadają,a powstają pozrądne,na europejskim standardzie obiekty.Czy Agroma zupełnie likwiduje salon,czy będzie coś innego?
Autoniss z Lublina tez chyba nie jest do końca z Lublnia,bo chyba ma rzeszowski rodowów.Pozdrawiam.

eM
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1103
Rejestracja: 2 października 2005, o 19:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: eM » 7 października 2005, o 11:40

Dealera Mercedesa wykończył chyba Urząd Skarbowy :(
Ford sam padł, ale jest w skarżysku - trudno.
Seat generalnie cięzko się sprzedaje. ostatnio czytałem gdzieś o tym, że właściciele (nie wiem kto) chcą się pozbyć marki Seat

eM
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1103
Rejestracja: 2 października 2005, o 19:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: eM » 7 października 2005, o 11:42

Co do Autonissu to nie wiem po prostu znalazłem w internecie i tak sobie wykoncypowalem, mea culpa jeśli się pomyliłem.
Natomiast fenomenem jest Opel dwa salony :)

AR

Post autor: AR » 7 listopada 2005, o 12:02

Co będzie w budynkach po salonach Hondy i Mitsubishi na ul. Mielczarskiego? Widziałem że kładą tam jakieś nowe chodniki i kostkę.

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 7 listopada 2005, o 20:32

Słyszałem że ma tam być sklep Spar tej sieci co jest obok zalewu na Klonowej

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 10 listopada 2005, o 18:21

Tak nieco poza tematem, ale branza ta sama:
INFORMACJA

Zgodnie art. 32 ust.2 i ust.3 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska (Dz.U.Nr 62 poz. 627) - podaje się do publicznej wiadomości informację o zamieszczeniu w publicznie dostępnym wykazie danych o dokumentach zawierających informacje o środowisku i jego ochronie - decyzji o warunkach zabudowy zabudowy dla inwestycji polegającej na:

budowie punktu serwisowego dla samochodów osobowych składającego się z dwóch stanowisk serwisowych, jednego stanowiska myjcia samochów oraz przebudowie stacji tankowania gazem propan-butan polegającej na wymianie dwóch zbiorników naziemnych o poj. 4850litrów na jeden zbiornik podziemny o poj. 6700 litrów, w Kielcach przy ul. Gabrieli Zapolskiej, dz. nr 63/1, 63/34

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 21 listopada 2005, o 18:54

wiadomość została napisana przez: "darek"
Wysłany: 20 Lis 2005 02:48 pm / Temat postu: Nissan
darek pisze:Co z salonem Nissana,czy ma być w końcu w nowej lokalizacji,gdzieś na Słowiku czy w starym miejscu w Agromie.Czy cos jeszcze może ma powstać w Kielcach/trochę marek brakuje/.

ODPOWIEDZ