Kielce - oznakowanie miasta

Ulice, mosty, inżynieria ruchu oraz uwagi i propozycje.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1, MeehoweCK, Masmix

Tam91
Posty: 245
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, o 15:51
Lokalizacja: Kielce/Lublin

Post autor: Tam91 » 21 sierpnia 2006, o 08:42

Nie wiem czy o tym samym miescie mowimy, moze jest jakas inna Warszawa.. Ale ja jadac przez Warszawe nigdy nie kieruje sie drogowskazami bo wyprowadzaja na manowce ;) Chyba ze przez ostatnie pol roku cos sie zmienilo w tym temacie... dla mnie oznakowanie drog w Warszawie jest fatalne :)

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 21 sierpnia 2006, o 12:03

Tam91 pisze: Chyba ze przez ostatnie pol roku cos sie zmienilo w tym temacie... dla mnie oznakowanie drog w Warszawie jest fatalne :)
nadal zjezdzajac z Aleji w Grojecka nie masz zadnych oznaczen i jedziesz na pamiec... ale masz przynajmnij te biale tabliczki to jedziesz ewentualnie na jakas dzielnice... ale zawsze lepiej niz w kielcach
cochi

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 21 sierpnia 2006, o 18:06

Ja jezdze po drogowskazach i trafiam bez problemu, warto rowniez zwrocic na stare, ale jare zielone znaki nad drogami z kierunkami na miasta i dzielnice. Są duze i slepi rowniez je widza. Jedynym nie do konca dobrze oznaczonym miejscem jest nowy odcinek trasy siekierowskiej. Stad tez sa tam wypadki, ale pewnie poprawia, szybciej niz u nas zrobią cokolwiek. Fajne sa rowniez radomskie podswietlane tabliczki z ulicami oraz reklama. Nie sa brzydkie, nie jest ich duzo, ale przy waznych skrzyzowaniach stoja.

Tam91
Posty: 245
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, o 15:51
Lokalizacja: Kielce/Lublin

Post autor: Tam91 » 21 sierpnia 2006, o 18:55

Podswietlane tabliczki z nazwami ulic wygladaja wedlug mnie tandetnie :twisted: U nas sa schludne i ladne tabliczki chodzi mi o te biale... Tak narzekacie na nasze oznakowanie.. wiem ze nie jest najlepsze, ale zapraszam do Lublina.. zobaczycie jak moze wyglada zle oznakowanie miasta :twisted:

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 22 sierpnia 2006, o 08:18

co do tych podswietlanych nazw ulic. Nienwystarczyloby aby na tych naiwazniejszych ulcach postawic bramy i nad kierunkiem zalozmy Lodz pisze ul. Łodzka na bialo... to tak jeszcze odnosnie wzorowania sie na Warszawie...
cochi

Awatar użytkownika
Daniel
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2750
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:35
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Daniel » 24 sierpnia 2006, o 22:16

autor pisze:(...) Fajne sa rowniez radomskie podswietlane tabliczki z ulicami oraz reklama. Nie sa brzydkie, nie jest ich duzo, ale przy waznych skrzyzowaniach stoja.
Wcale takie fajne nie są, nasze są dużo ładniejsze. Czy mniej funcjonalne z braku podświetlenia - ciężko stwierdzić, ale wieczorną i nocną pora to się raczej rzadko szuka nazw ulic, częściej tablic kierunkowych z nazwami miast.

Dorzucam jeszcze fotki podświetlanych tablic Radomia:

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 25 sierpnia 2006, o 10:40

bez obrazy ale to radomskie rozwiazanie mi sie nie podoba...
cochi

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 25 sierpnia 2006, o 13:57

Kubio pisze:bez obrazy ale to radomskie rozwiazanie mi sie nie podoba...
Wg mnie też są okropne! :)

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 25 sierpnia 2006, o 17:29

Z bilska paskudne :) a wracajac jeszcze do warszawkich oznaczen to wyczaiłem taka fajna funkcje jak strzałka, ktora informuje jak rosnie numeracja oraz na obiektach polozynch przy skrzyzowaniach jest informacja jakie numery są po skrecie w prawo lub lewo. Taka usprawniona orientacja.

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 25 sierpnia 2006, o 21:27

AR pisze:
Kubio pisze:bez obrazy ale to radomskie rozwiazanie mi sie nie podoba...
Wg mnie też są okropne! :)
dziekuje za wsparcie...

natomiast te prpozycja Jurka sa moim zdaniem trafione :)
cochi

j'k
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 858
Rejestracja: 18 listopada 2005, o 17:36

Post autor: j'k » 28 sierpnia 2006, o 09:23

Przy wjeździe do Kielc zauważyłem... (od strony Sukowa) tuż przed białą tablicą Kielc, że stoi tam znak drogowy ( brązowe tło, nazwa Kielce i 3 ikonki, na pierwszej jest narciarz, 2 i 3 nie pamiętam). Są to oznaczenia z nowej serii znaków informacyjnych dla kierowców, które można spotkać już od dawna w Niemczech, Francji czy W. Brytanii.

Czy ktoś zauważył te tablice z innej strony Kielc?

Awatar użytkownika
kaggy
Posty: 265
Rejestracja: 2 marca 2006, o 21:13
Lokalizacja: Kielce - Barwinek

Post autor: kaggy » 28 sierpnia 2006, o 13:03

faktycznie, na wjezdzie od strony Sukowa od kilku dni jest tablica Kielce z symbolem stoku narciarskiego i o ile dobrze pamietam Pałac Biskupów Krakowskich i Karczówka

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 28 sierpnia 2006, o 17:34

j'k pisze:Przy wjeździe do Kielc zauważyłem... (od strony Sukowa) tuż przed białą tablicą Kielc, że stoi tam znak drogowy ( brązowe tło, nazwa Kielce i 3 ikonki, na pierwszej jest narciarz, 2 i 3 nie pamiętam). Są to oznaczenia z nowej serii znaków informacyjnych dla kierowców, które można spotkać już od dawna w Niemczech, Francji czy W. Brytanii.

Czy ktoś zauważył te tablice z innej strony Kielc?
Od strony Kielc nie zauważyłem, ale przed wjazdem do Chęcin stoi taka z trzema ikonkami: zamkiem, klasztorem i :?:

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 1 września 2006, o 07:32

Taka sama tablica jest na Słowiku od strony Krakowa.

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 26 maja 2011, o 16:04

Na skrzyżowaniu Tarnowskiej i Seminaryjskiej stoi sobie znak, który widac na zdjęciu poniżej. I takie 2 wnioski mi się nasunęły:
1. Urzędnicy MZD odpowiedzialni za oznakowanie nie wiedzą, że w Kielcach od dawna nie ma już MZK.
2. Autobusy MPK skręcając w Seminaryjską łamią prawo, ponieważ zakaz nie dotyczy tylko autobusów MZK i PKS, o MPK nie ma mowy :lol:

Obrazek

ODPOWIEDZ