Centrum Development&Investments - DH Katarzyna

Zmiany w projektach inwestycji, info o niezrealizowanych projektach i subiektywna ocena przedstawionych koncepcji.

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Gear
Posty: 135
Rejestracja: 5 sierpnia 2006, o 16:36
Lokalizacja: CK

Centrum Development&Investments - DH Katarzyna

Post autor: Gear » 7 sierpnia 2007, o 22:37

Obrazek

"Katarzyna" do wyburzenia
7 sierpnia 2007

To są ostatnie chwile działania domu towarowego "Katarzyna", który stoi przy skrzyżowaniu Sienkiewicza i Leśnej w Kielcach.

Budynek zostanie wyburzony, a na jego miejscu powstanie nowy gmach o sześciu kondygnacjach ze sklepami i mieszkaniami.

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... ktualnosci
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 7 sierpnia 2007, o 22:46

No i będzie Galeria Centrum :))) Trzymam kciuki, zeby udalo im sie kupic jeszcze kamienice przy Sienkiewicza 25.

BTW nie wiedzialem, ze doczekam sie kiedys jeszcze takiej sytuacji, ze będzie taka dziura w zabudowie deptaka!

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 7 sierpnia 2007, o 23:05

A nie ma możliwości go przebudować? Przecież chyba nie grozi zawaleniem?
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 7 sierpnia 2007, o 23:29

Jurku, wspominałeś o tym już dawno dawno... więc może teraz wiesz kiedy jest przewidziane wyburzenie?
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 7 sierpnia 2007, o 23:38

Nie wiem dokladnie, ale wiem ze pracuja nad calym tematem.

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Re: Katarzyna - Sienkiewicza/Kapitulna

Post autor: cm » 8 sierpnia 2007, o 07:18

Gear pisze:To są ostatnie chwile działania domu towarowego "Katarzyna", który stoi przy skrzyżowaniu Sienkiewicza i Leśnej w Kielcach.

Budynek zostanie wyburzony, a na jego miejscu powstanie nowy gmach o sześciu kondygnacjach ze sklepami i mieszkaniami.
Szczerze mówiąc jestem zaszokowany (nie słyszałem wcześniej o tych planach). Szkoda mi tego budynku. Nie jest może piękny, ale też nie jest to przecież rudera. Po małej renowacji/przebudowie mógłby się prezentować bardzo przyzwoicie. Najbardziej mi żal, że jest tyle miejsc w Kielcach (również w centrum) które aż się proszą o inwestycje i nową zabudowę, a do wyburzenia idzie solidna kamienica :(

Oskar
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1330
Rejestracja: 19 marca 2006, o 14:34
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Oskar » 8 sierpnia 2007, o 09:07

MeehoweCK pisze:wiesz kiedy jest przewidziane wyburzenie?
Prace zaczęte na dobre bo wczoraj zniknął neon :wink:

Hamster
Posty: 54
Rejestracja: 5 lutego 2007, o 12:11

Post autor: Hamster » 8 sierpnia 2007, o 09:10

Kurcze! Trzeba szybko cyknąć fotkę na pamiątkę!

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 8 sierpnia 2007, o 12:25

Jeśli jest szansa na naprawdę dobrą architekturę, to jestem bardzo za, bo miejsce jest fantastyczne (Sienkiewicza, plac Artystów, Wzgórze Zamkowe!), a budynek nie jest ani stary, ani szczególnie ciekawy. Ważne jednak, żeby nowy właściciel pamiętał o historii tego miejsca - w piwnicach tej kamienicy ubecy katowali ludzi... Warto wmurować w nowy obiekt jakąś tablicę (tak jak na pobliskim przedszkolu na Kapitulnej). Gdy kiedyś rozmawiałem z pracownicami administracji DT Centrum i im o tym wspomniałem to zareagowały w ten sposób: "no tak, to dlatego tam nic się nie udaje...".
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
koubah
Posty: 121
Rejestracja: 6 września 2006, o 22:39
Lokalizacja: Kielce

Post autor: koubah » 8 sierpnia 2007, o 15:09

Mam nadzieje, ze bedzie to kawalek dobrej architektury, szkoda troche budynku, bo jes dosyc ciekawy. Mam tylko male skromne zyczenie, aby budynek otwieral sie na caly naroznik, to oczywiscie zalezy od pieniedzy, programu funkcjonalnego i i takich prozaicznych rzeczy jak np. sieci miejskie, a z nimi bywa naprawde roznie. Nie wiem czy to akurat na tej dzialce znajduje sie ta budka przyklejona do sciany szczytowej Katarzyny, przy Kapitulnej, jezeli tak, to mozemy liczyc ze ladnie budynek wypelni naroznik.

Awatar użytkownika
Gandalf
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 703
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Gandalf » 8 sierpnia 2007, o 15:35

Nie wie ktoś przypadkiem ile kondygnacji ma obecny budynek?

Awatar użytkownika
Daniel
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2750
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:35
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Daniel » 8 sierpnia 2007, o 16:02

Ponad powierzchnią ziemi jest parter i 3 piętra. Ciekawe ile w dół :?:
Obrazek

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 8 sierpnia 2007, o 16:04

No to koniec tajemnicy ;-) Ale Jurku nie mówiłeś nam, że budynek będzie burzony, tylko przebudowany 8) Ale to dobrze - nigdy go nie lubiłem (jedynie kiedyś tą część gdzie był "Burger King" - teraz to miejsce totalnie zepsuło CCC...). Zawsze jak była WOŚP to pokazywali ten budynek co mnie denerwowało... Teraz jest szansa na naprawdę ciekawą architekturę w samym centrum miasta. Mam nadziej, że się pojawi logo Galerii Centrum :D

Awatar użytkownika
Gear
Posty: 135
Rejestracja: 5 sierpnia 2006, o 16:36
Lokalizacja: CK

Post autor: Gear » 8 sierpnia 2007, o 20:24

Obrazek

Zmiany na kielckim deptaku

Powstaną dwa nowe hotele, dom handlowy, zostaną odnowione elewacje kamieniczek. Wszystko za kilkanaście miesięcy na głównej ulicy miasta – Sienkiewicza.

Obrazek

...

Najwięcej zmian może czekać Dom Handlowy „Katarzyna”. 5 lat temu warszawska spółka kupiła 100-letnią kamienicę i równocześnie znajdujący się w niej dom handlowy. Teraz zapadała decyzja, by zmienić wygląd tego miejsca. Właściciel „Katarzyny” nie wyklucza postawienia nowego budynku.

...

:arrow: http://ww6.tvp.pl/1498,20070808537072.strona
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

msz1
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 26 stycznia 2006, o 22:13
Lokalizacja: Kielce

Post autor: msz1 » 8 sierpnia 2007, o 20:36

Czy 6 kondygnacji w tym miejscu to trochę nie przydużo?

ODPOWIEDZ