Budynki mieszkalno - usługowe - ul. Orkana

Zmiany w projektach inwestycji, info o niezrealizowanych projektach i subiektywna ocena przedstawionych koncepcji.

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

baux
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1203
Rejestracja: 1 kwietnia 2008, o 19:21
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy Centrum a Kadzielnią...

Post autor: baux » 12 stycznia 2010, o 23:33

Bardzo pozytywne zaskoczenie :!: Brakuje w Kielcach właśnie takiego rozmachu w inwestycjach mieszkaniowych.

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 13 stycznia 2010, o 00:36

Ale czy to napewno powstanie?? chyba to trochę palcem na wodzie pisane...aż mi się nie chce wierzyć.... :shock:
<klawy tekścik w tym miejscu>

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 13 stycznia 2010, o 08:20

Też się obawiam, że to tylko jakas koncepcja i znajdzie się ona niebawem w dziale "Inwestycje niezrealizowane" :?

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 13 stycznia 2010, o 10:45

Owszem, może sie okazać, że wysoki budynek tam powstanie, ale zupełnie inny... Trzebaby zasięgnąć języka w ŚSM.
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
koubah
Posty: 121
Rejestracja: 6 września 2006, o 22:39
Lokalizacja: Kielce

Post autor: koubah » 15 stycznia 2010, o 09:43

To już kolejny przyzwoity projekt Detanu. Czyżby zmienili głównego architekta? Nie ma żadnych łuczków! Cieszę się bo to kolejny duży dom w Kielcach, aby takich więcej, a mniej domeczków z Bilczy, Chęcin itp...

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 15 stycznia 2010, o 21:55

Rewelacja! Właśnie wczoraj przechodziłem tamtędy i pomyślałem sobie, że przydałby się tam jakiś kompleks bloków. Według mnie ten projekt pasuje idealnie, ale obawiam się, że mogą nie zrealizować dokładnie tej koncepcji, gdyż sądząc po wizualizacji nie wygląda na najtańszą. Obawiam się też mieszkańców wielkiego bloku (pierwszego od strony ulicy Orkana) i osób korzystających z parkingów przed tym blokiem. Myślę, że bez sporych protestów się nie obejdzie. No chyba, że pomyślano o ogólnodostępnych podziemnych parkingach pod planowanym kompleksem w co szczerze wątpię, bo to duże koszty. Jednak jeśli się uda zrealizować tą koncepcję w tym miejscu to będzie naprawdę bardzo pozytywna zmiana. Swoją drogą mam też nadzieję, że po wybudowaniu tego obiektu, te wielkie bloki, które stoją w sąsiedztwie działki, na której ma powstać, zostaną pomalowane w jakieś stonowane kolory.

Awatar użytkownika
koubah
Posty: 121
Rejestracja: 6 września 2006, o 22:39
Lokalizacja: Kielce

Post autor: koubah » 15 stycznia 2010, o 23:11

Duze budowanie jest napewno tansze niz male budowanie. To ze nie ma nic tanszego niz mokra lekka na elewacji to wcale nie znaczy, ze nie mozna pojsc dalej. Ja uwazam, ze ten blok powinien raczej do nienajdrozszych nalezec, oczywiscie to wniosek na podstawie wizualizacji, czyli oceniam elewacje, bo juz widze to "grube plastki" w oknach. Poza tym, znam jednego klienta, ktory mowi, ze on by tylko garaze budowal, bo po tych cenach to nic sie bardziej nie oplaca niz garaz wlasnie budowac. To jest na gorze, wiec nie powinno byc problemu z woda, wiec moze wyjsc dosc przyzwoicie zakladajac dwie kondygnacje parkingow. Zauwaz, ze ceny mieszkan "spoldzielczych" nie odbiegaja od deweloperskich, a biorac pod uwage ze maja dosyc spory zapas gruntow to kilkaset zlotych powinno zostac w "kieszeni projektu".

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 16 stycznia 2010, o 20:30

Jednak bedzie to inwestycja deweloperska. Szczegoly powinny byc znane po 22.01.2010.

Lukasz2244
Posty: 46
Rejestracja: 20 marca 2007, o 12:27

Post autor: Lukasz2244 » 16 stycznia 2010, o 21:11

Witajcie,

Możecie wstawić mapkę gdzie te bloczki będą stać?

Z góry dzięki

Łukasz
To jest moje miasto, tu sie urodzilem.

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 16 stycznia 2010, o 21:22

Wystarczy przeczytać wątek ;)
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Lukasz2244
Posty: 46
Rejestracja: 20 marca 2007, o 12:27

Post autor: Lukasz2244 » 16 stycznia 2010, o 21:26

Dzięki sueno za szybką odpowiedź :oops:

Nie byłem w Kielcach bardzo długo a ulice nic mi nie mówią (od zawsze tak było), dlatego pozwoliłem sobię poprosić Was o pomoc :wink:
To jest moje miasto, tu sie urodzilem.

maciej
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 534
Rejestracja: 28 sierpnia 2006, o 17:41
Lokalizacja: Kielce

Post autor: maciej » 17 stycznia 2010, o 00:54

Proszę bardzo:
Obrazek

Ewentualnie punkt A:
http://mapy.google.pl/maps?f=d&source=s ... 8&t=h&z=13

Lukasz2244
Posty: 46
Rejestracja: 20 marca 2007, o 12:27

Post autor: Lukasz2244 » 17 stycznia 2010, o 13:02

Dzięki maciej za info!.

Mam nadzieje tylko, że do inwestycji dojdzie i co najważniejsze ceny nie będą z kosmosu za m2. Choć biorąc mentalność Naszego rynku mieszkaniowego duże prawdopodobieństwo jest, że tak będzie :evil:
To jest moje miasto, tu sie urodzilem.

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 17 stycznia 2010, o 14:13

Autor pisze:Jednak bedzie to inwestycja deweloperska. Szczegoly powinny byc znane po 22.01.2010.
To dobra wiadomość. Czy spółdzielnia odsprzedała ten teren, czy może weszła w układ z developerem? Tak czy inaczej zwiększa się szansa na powstanie porządnego wielkomiejskiego budynku w dobrym widocznym miejscu. Co prawda mieszkańcy blokowisk chyba zawsze będą protestować przeciwko nowym budynkom, ale koniecznie trzeba je budować i zmieniać skupiska płytowych pudeł na kawałki normalnego miasta. Trzymam kciuki za realizację tej inwestycji.

Pozwolę sobie na mały OT i dodam, ze podobnie jak cm uważam, że w Kielcach króluje nieszczęsna tendencja "równania w dół" czego sztandarowym przykładem jest właśnie Warszawska w rejonie Przecznicy. Marzy mi się od dawna powstanie w Kielcach paru wielkomiejskich pierzei (oczywiście poza ścisłym starym centrum). Jedno z najlepszych miejsc na taką pierzeję to właśnie fragment Warszawskiej od IX Wieków. Teren za aleją IX Wieków Kielc to naturalny obszar rozszerzania się atrakcyjnego śródmieścia - ciekawego, nowoczesnego, w niektórych fragmentach wielkomiejskiego. Tymczasem władze miasta w ogóle tego nie widzą. Ja sam właśnie dlatego tak bardzo popierałem powstanie Galerii Korona - jej budowa w naturalny sposób wymusi zmiany - tereny wokół niej już teraz stają się drogie i atrakcyjne, czego przykładem jest przetarg na działkę za Ibisem. Podejrzewam, że przy samej ulicy Polnej budynki jednopiętrowe znikną w ciągu kilku lat zastąpione wielkomiejską zabudową. Ich właściciele, którzy jeszcze niedawno protestowali, za chwilę zrozumieją, że ich działki dzięki Koronie kilkukrotnie zyskają na wartości. Ponadto, jak już kiedyś pisałem, na działce Poczty Polskiej przy Radiowej/Lotniczej widzę nowoczesny kilkunastopiętrowiec.
Osiedle Sady i dolina Silnicy są już dawno postrzegane jako atrakcyjny obszar, niemalże centrum. Tymczasem teren między Sadami a śródmieściem, potencjalnie tak atrakcyjny (przypomnijmy chociażby, ze TOMIKE chciał tam budować 15-piętrowiec) to jedna wielka porażka władz miasta - urbanistyczno-architektoniczny śmietnik. Co więcej, dalej miasto nie ma zamiaru rozpocząć przygotowywania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu.
Efekt jest taki, że paradoksalnie - zaczątek wielkomiejskiej pierzei z lat 30-tych XX w. zostanie wyburzony, za to po drugiej stronie ulicy będziemy się cieszyć nową pierzeją: "wielkomiejskie" 2 piętra + poddasze oraz spieprzonym narożnikiem hotelu Ibis (miejscowy plan by na to nie pozwolił). Nie mówiąc już o tym, że nowa zabudowa ulicy Nowy Świat nadaje się jedynie pod buldożer.
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 17 stycznia 2010, o 14:38

RZ pisze:Co prawda mieszkańcy blokowisk chyba zawsze będą protestować przeciwko nowym budynkom, ale koniecznie trzeba je budować i zmieniać skupiska płytowych pudeł na kawałki normalnego miasta.

to jest jedyny fragment Twej wypowiedzi do którego sie przyczepie:)
co rozumiesz pod pojęciem "zmieniać skupiska płytowych pudeł" ? to że w środku osiedla złożonego z jak to nazwałeś "pudeł" ktoś wybuduje jeden czy dwa szklane domy lub "góralskie chaty" to nic nie zmieni a wręcz przeciwnie - tylko oszpeci takie osiedle. powstanie dysonans - obiekt który pasuje jak kwiatek do kożucha. bądźmy realistami - blokowiska nie znikną bo niby gdzie miałaby zamieszkać lwia część mieszkańców Kielc? sami zobaczycie że za ćwierć wieku obecnie budowane bloki i te mikro osiedla podzielą los blokowisk. a do bloków z lat 50/60 to niektóre nowo budowane nawet się nie umywają.
w przypadku budynku o którym jest ten temat sytuacja jest nieco inna bo działka umiejscowiona jest na skraju osiedla przy ruchliwej ulicy. po przeciwnych stronach stacja paliw i zabudowa jednorodzinna - miszmasz już jest wiec niczego nie popsuje:) a dodatkowo będzie on zgrabna wizytówką w widocznym miejscu a przez to zwróci on uwagę na siebie odwracając ją od tego co nieestetyczne w około.
CK|PL|EU

ODPOWIEDZ