ALDI

Zmiany w projektach inwestycji, info o niezrealizowanych projektach i subiektywna ocena przedstawionych koncepcji.

Moderatorzy: sueno, Daniel, Sirek1, Autor

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Menadżer budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

ALDI

Post autor: AR » 9 stycznia 2006, o 19:20

Słyszałem, że ALDI zamierza wkroczyć do Polski. Podobno mają budować równocześnie w wielu miejscach. Celem są miasta pow. 50 tys. mieszkańców. Może będą ładniejsze niż stodoły LIDLA ;)

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Menadżer budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 9 stycznia 2006, o 20:20

Wątpię. Miałem okazję widzieć za granicą sklepy Aldi i jakoś szczególnie nie wzbudziły one mojego zachwytu. Na pewno lepiej prezentowały się wizualnie od kieleckich Lidl'ów, ale żadna rewelacja. Mniej więcej to samo, parterowy budynek przypominający niski śmietnik pomalowany na szaro-niebiesko. Może w Polsce będzie co innego?
Jeśli już mieliby się budować w Kielcach to jest dobre miejsce na Mielczarskiego( jest w osobnym temacie), jako jeden z wielu sklepów (galeria handlowa?).

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11555
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 9 stycznia 2006, o 20:45

Mysle, ze zaczna od mniejszych miejscowosci, dlatego, ze sa miejsca gdzie jest np. tylko 1 biedronka, wiec takie Aldi byloby wydarzeniem :) dla mnie jednym z "ladniejszych" dyskontow jest Netto, ale tez nie wszystkie obiekty.

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 15 lutego 2006, o 18:49

Widziałem Netto w Stargardzie Szczecińskim budynek gorszy od Lidla a w środku jak w Biedronce. Możę inne są ładniejsze.

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Menadżer budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 15 lutego 2006, o 19:18

W Polsce budują same tandety. W Niemczech i w Danii widziałem ładne Aldi i Netto.
Komisja Rewizyjna czuwa!

maju
Posty: 205
Rejestracja: 10 stycznia 2006, o 18:08
Lokalizacja: Kielce-KSM,Warszawa-StaraPraga
Kontakt:

netto w Szczecinie

Post autor: maju » 15 lutego 2006, o 21:32

W Szczecinie jest więcej Netto niż np. Biedronek, najczęściej w starych sklepach Społem,albo byłych stołówkach studenckich, trudno więc mówic o jakimś standardowym projekcie, no chyba,że przyjmiemy za ich tzw. standardowy model supersamu z czasów Gierka

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Menadżer budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 24 lipca 2007, o 09:41

Wchodzi cenowy kiler

Aldi po cichu szykuje się do ofensywy na polskim rynku, ale z przecieków wiadomo już, gdzie i kiedy ruszą pierwsze sklepy.

Jedna z największych sieci handlowych świata, słynny niemiecki Aldi, jest o krok od debiutu na naszym rynku. Choć firma nie udziela informacji w tej sprawie, to jednak z powodu prowadzonych na szeroką skalę przygotowań, na rynku można się dowiedzieć wielu ciekawych szczegółów na temat jej działań i planów.

Zaczęło się odliczanie

Na wejście znanego z bardzo niskich cen dyskontowego rywala z zapartym tchem czekają przedstawiciele działających w Polsce sklepów i sieci handlowych. Z naszych informacji wynika, że nie będą czekać długo.

— Już prawie od roku rozmawiamy w sprawie uruchomienia dostaw do sklepów tej sieci w Polsce. Z tego, co wiemy, pierwsze markety Aldi będą uruchomione w styczniu 2008 r. Na początek ma ich być 10-12. w aglomeracjach warszawskiej, śląskiej i Poznaniu — mówi dyrektor handlowy jednej z dużych firm spożywczych, pragnący zachować anonimowość.

Na tym się oczywiście nie skończy. Z opublikowanych kilka dni temu ogłoszeń rekrutacyjnych Aldiego wynika, że swoim zasięgiem sieć chce szybko objąć cały kraj. Firma szuka mówiących po niemiecku kandydatów na kierowników dla regionów: kieleckiego, wrocławskiego, radomskiego, opolskiego, łódzkiego i poznańskiego.

— Działania Aldiego są widoczne. Firma szuka działek i kupuje je pod budowę sklepów. Trudno jednak je na razie zlokalizować. Możliwe, że wszystko będzie utrzymywane w tajemnicy aż do czasu otwarcia pierwszej grupy sklepów — mówi Sławomir Nitek, wicedyrektor sieci sklepów dyskontowych Netto, która otworzyła właśnie swój 125. market w Polsce.

Dodaje, że po przekroczeniu pewnej masy krytycznej Aldi będzie musiał zainwestować w centrum logistyczne. Sieć Netto zrobiła tak po otwarciu 70 sklepów.

Wejście Aldiego to z jednej strony twardy orzech do zgryzienia dla działających w Polsce sieci handlowych, ale z drugiej szansa na dodatkowy zarobek dla dostawców. Przynajmniej teoretycznie. Bo jeśli przyjrzeć się sprawie bliżej, to wcale nie jest to już takie pewne. Aldi słynie w całej Europie, podobnie jak Wal-Mart w USA, z bardzo niskich cen, co musi odbijać się także na marżach dostawców. Ale to nie wszystko.

Samowystarczalni

— Może się okazać, że liczba dostawców z Polski wcale nie będzie taka duża. Z tego, co wiemy, Aldi ma bowiem własne zaplecze produkcyjne w Niemczech (artykuły spożywcze), dzięki czemu może oferować zabójcze dla konkurencji ceny — dodaje Sławomir Nitek.

Wiktor Szczepaniak
Puls Biznesu/Onet.pl

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Menadżer budowy ;)
Posty: 3000
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10
Lokalizacja: Mokotów

Post autor: Grzegorz » 24 lipca 2007, o 12:31

Taki trochę Lidl'owy McDonald's - ale nawet ładny ;-)

Obrazek

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1182
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 24 lipca 2007, o 17:23

Widziałem ich troche będąc w Austrii i Czechach i jak dla mnie to architektoniczny klon Lidla, więc żadnej rewelacji nie ma

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Menadżer budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 24 lipca 2007, o 17:56

Ja np. we Francji widziałem takie Aldi, że jak wszedłem to aż dziwnie się poczułem. Towar na podłodze robebeszony, nie za czysto, pod sklepem ani jednego normalnego samochodu - same stare rupiecie, na zakupach nie za ciekawe towarzystwo. Taka klima.
Oczywiście Polska to nie Francja i jestem pewien, że u nas te sklepy będą wyglądać 100 razy lepiej chociażby poprzez nowszą architekturę, poza tym u nas nie ma takich podziałów klienteli jak we Francji.

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Menadżer budowy ;)
Posty: 3000
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10
Lokalizacja: Mokotów

Post autor: Grzegorz » 24 lipca 2007, o 20:39

Tam w takich sklepach najczęściej kupują imigranci...

Awatar użytkownika
Gear
Posty: 135
Rejestracja: 5 sierpnia 2006, o 16:36
Lokalizacja: CK

Post autor: Gear » 26 lipca 2007, o 02:03

Obrazek

Aldi wymusi niższe ceny?
25 lipca 2007, Jarosław Panek

Bitwa o handel staje się coraz ostrzejsza. W regionie doszedł nowy gracz, światowy gigant dyskontowy - niemiecki ALDI.

Niemiecki gigant handlowy wchodzi na świętokrzyski rynek. Sieć dyskontowych sklepów spożywczych ALDI już poszukuje pracowników, w tym regionalnego koordynatora na województwo świętokrzyskie i personel do sklepu w Skarżysku-Kamiennej. Lokalna konkurencja zadrżała.

Wejście niemieckiego "kilera cenowego”, jak ALDI nazywany jest w branży, już sprawiło wielkie poruszenie na polskim rynku sieci handlowych, bo tej marki po prostu trzeba się bać. A boją się wszyscy, zwłaszcza że potentat wchodzi do Polski bardzo cicho i dyskretnie. Do tego stopnia, że na swojej skromniutkiej polskiej stronie internetowej, podaje tylko adres do korespondencji. Numeru telefonu nie zna nawet biuro numerów, gdyż żadna linia telefoniczna nie została zgłoszona.

Tymczasem ALDI coraz mocniej penetruje rynek. Zaczyna selektywnie zaledwie od kilku regionów kraju, w tym od naszego. Na kilku serwisach z ogłoszeniami o pracę pojawiły się już jego oferty zatrudnienia. W województwie świętokrzyskim firma poszukuje regionalnego koordynatora, któremu oferuje służbowy samochodów i trzymiesięczne szkolenie. Do pracy w Skarżysku-Kamiennej szuka kierownika sklepu, zastępcy kierownika i sprzedawców. I to właściwie wszystko, co wiadomo o tajemniczej inwestycji niemieckiego giganta, który unika wszelkich kontaktów z prasą.

Ale my dowiedzieliśmy się jeszcze tego, że ALDI wynajął inwestora zastępczego - Europejską Spółkę Rozwoju Komunalnego i Regionalnego z Wrocławia, która zajmuje się w Polsce sprawami wykupu gruntów pod nowe sklepy i budową tych obiektów. Niektóre z nich, jak na przykład w Brzegu na Opolszczyźnie już wkrótce zaczną powstawać. Wedle nie potwierdzonych doniesień prasowych, firma ma wystartować ze swoimi dyskontowymi supermarketami na początku przyszłego roku, a województwo świętokrzyskie jest jednym z pierwszych, w którym zobaczymy dyskonty spożywcze pod marką ALDI.

Ta informacja nie cieszy rzecz jasna lokalnych sieci handlowych i tutejszych kupców, którzy są totalnie zaskoczeni informacją o nadejściu ALDIEGO. Nic na ten temat nie wiedzieli ani zarząd PSS Społem Kielce, ani spółki Fo-Max.
- ALDI działa inaczej niż na przykład moje sklepy, bo tam się sprzedaje większość towarów w formule dyskontowej. Niemniej jednak jest to bardzo groźna konkurencja i sądzę, że jeśli taki market powstanie w Kielcach, to może odebrać innym sieciom część klientów - mówi Marian Forma, prezes spółki Fo-Max, która posiada w Kielcach supermarkety pod marką Fo-Max.

Jedno jest pewne. Tak silna konkurencja z pewnością wymusi na już istniejących sklepach jeszcze większą troskę o klienta, a być może wywoła nową wojnę cenową.

Czym jest ALDI?
Sieć sklepów ALDI jest w Europie jednym z wiodących przedsiębiorstw handlu detalicznego. Początki firmy sięgają roku 1946, w którym bracia Karl i Theo Albrecht wspólnie przejęli sklep spożywczy po swoich rodzicach. Utworzone przez braci Albrecht grupy przedsiębiorstw, działają dziś w wielu krajach z ogromnym sukcesem. W tej chwili ogólnoświatowa sieć liczy 4 tysiące supermarketów.


:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20070725/GOSPODARKA/70725006/-1/swietokrzyskie
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1383
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 14 września 2007, o 16:44

Niemiecki Aldi powalczy z Biedronką i Lidlem

Największa w Europie sieć dyskontowych sklepów Aldi w styczniu otworzy pierwszych 10 sklepów w Polsce - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Branża spekuluje, że chce też przejmować konkurentów.


Jak donosi "Rzeczpospolita" niemiecki gigant otworzy też swój pierwszy magazyn w okolicach Katowic, dlatego na początek sieć skoncentruje się na ekspansji w południowo-zachodniej Polsce. Według gazety prawdopodobnie pierwszy sklep będzie otwarty w Brzegu. To, kiedy to się stanie, zależy też od pogody. Jeżeli zima będzie ciepła, co pozwoli nie przerywać prac budowlanych, kolejne sklepy będą się pojawiały bardzo szybko. Pojawiają się spekulacje, że Aldi chce przejmować konkurentów, ale sieć zaprzecza tym informacjom. Zdaniem analityków polski rynek bardzo konkurencyjny i rozdrobniony, dlatego bardziej możliwe niż przejęcia jest wycofywanie się firm z naszego rynku.

"Rzeczpospolita" przypomina, że Aldi planował otwarcie 20 - 30 pierwszych sklepów w naszym kraju jeszcze latem tego roku. Terminu jednak nie udało się dotrzymać -jak wskazuje dziennik - prawdopodobnym powodem był kłopot ze znalezieniem odpowiednich lokali. Co ciekawe, w branży się mówi, że Aldi nie chce brać udziału w tych przetargach na działki czy lokale, w których startują jego najwięksi konkurenci czyli Lidl albo Plus.

Niemiecka sieć dyskontowa liczy ok. 7500 sklepów w 15 krajach świata, także w USA i Australii. W 2006 r. jej przychody netto wyniosły 50 mld dol. -47 proc. generowanych jest poza Niemcami. Bracia Karl i Theo Albrecht, założyciele sieci, to najbogatsi Niemcy. Ich łączny majątek to ponad 37 mld dol.

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1383
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 14 września 2007, o 16:46

Billa i Aldi pojawią się w Opolu

Supermarket Billa powstanie przy ul. Ozimskiej. Zatrudnienie znajdzie tam kilkadziesiąt osób. Do wejścia na opolski rynek przymierza się również niemiecka sieć dyskontów Aldi.


Termin otwarcia Billi i jej dokładna lokalizacja trzymane są jeszcze w tajemnicy, choć otwarcie sklepu w Opolu jest już pewne. - Będziemy mieli nasz supermarket w Opolu, nic więcej jednak nie mogę powiedzieć, bo konkurencja nie śpi - tłumaczy Joanna Bydner z działu marketingowego Billi.

Już zaczęła się rekrutacja pracowników. Potrzebna będzie cała załoga: kasjerzy - sprzedawcy, magazynierzy, pracownicy fizyczni do wyładowywania towaru, a także kierownik sklepu. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że miesięczne zarobki kasjerki w Billi to 1300 zł brutto.

Billa należy do niemieckich koncernów Grupy REWE, która w 1995 roku pojawiła się na polskim rynku i na początku prowadziła sieć marketów miniMAL. Dwa lata temu zaczął się jednak projekt "Odnowa", firma zmieniła logo i wygląd sklepów. W 2006 roku miniMAL całkowicie został zastąpiony Billą.

Do wejścia na opolski rynek szykuje się również Aldi - niemiecka sieć bardzo tanich hard dyskontów (czyli sklepów sprzedających produkty głównie własnej marki), bardzo dobrze znany mieszkańcom Opolszczyzny, którzy dorabiają na Zachodzie. Jeden sklep sieci Aldi jest już budowany w Brzegu, ma być czynny przed Bożym Narodzeniem. We wrześniu będzie znana lokalizacja Aldiego w Opolu. - Mamy już wstępne plany. Teraz trwają negocjacje z właścicielami gruntów i w zależności od tego, jak szybko uda nam się dojść do porozumienia, rozpoczniemy prace przygotowawcze - mówi Monika Dehler z firmy Dekom, prowadzącej sprawy sieci Aldi na Opolszczyźnie.

Otwarcie Aldiego oznaczać będzie kolejnych kilkanaście miejsc pracy w branży handlowej.

Źródło: Gazeta Wyborcza Opole

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Menadżer budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 14 września 2007, o 18:09

hey pisze:miesięczne zarobki kasjerki w Billi to 1300 zł brutto.

...wa mać :!:

ODPOWIEDZ