Nieistniejące restauracje, kluby, kawiarnie, puby w Kielcach

Dzieje, wspomnienia, fotografie, czyli dawne Kielce

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Sz.J.
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1113
Rejestracja: 22 września 2005, o 18:14
Lokalizacja: Kielce

Nieistniejące restauracje, kluby, kawiarnie, puby w Kielcach

Post autor: Sz.J. » 13 grudnia 2009, o 15:38

To może powspominajmy, bo w tej materii również sporo się działo w naszym mieście.

Awatar użytkownika
MadMike
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1127
Rejestracja: 2 kwietnia 2007, o 13:09
Lokalizacja: Kielce/Warszawa

Post autor: MadMike » 13 grudnia 2009, o 18:55

10 lat, to może jeszcze nie historia, ale dodam tutaj coś od siebie... Z sentymentu do dawnych czasów :)

Moje jakże wczesne początki "pijaństwa", to takie puby jak Podziemie gdzie w tej chwili jest muzeum zabawek, Tunel, który jako jeden z niewielu pubów istnieje nieprzerwanie w niezmienionej formie od wielu lat aż do dzisiaj. Irish Pub na Klonowej jakoś mnie nigdy nie pociągał.

Jeżeli chodzi o kluby, to nie było takiego wyboru jak dziś... Był "Kaktus" w miejscu dzisiejszego Sphinxa, nowiutka Supernova...

Trochę później, ok między 2 a 4 klasą liceum zacząłem bywać regularnie w Hipnozie i jak dla mnie był to najlepszy kielecki klub ever. Najlepsza muzyka klubowa w mieście... Mroczek grał wtedy najlepszy house, gdy nie było go jeszcze zbyt wiele w radiu, czy na MTV... Pamięta ktoś może naszą kielecką techno paradę przez Sienkiewicza jakieś 8 lat temu?? Jakbym teraz zobaczył fotki, to chyba spadłbym z krzesła. Do tego pamiętne imprezy halloweenowe...

Później trzeba też wspomnieć o Klinice, która w czasie świetności była oblężona w niewiarygodnym stopniu. Impuls, to już nie to...

Jakieś 3 lata temu zacząłem obserwować, że kieleckie imprezy zaczynają się staczać w coraz szybszym tempie... Zwłaszcza te weekendowe zazwyczaj są w dużym stopniu wiejskie, a najbliższe dobre kluby znajdziemy w Krakowie... Ale może to ja się starzeję :?: :wink:

Tyle tytułem wstępu :wink:

Jeżeli ktoś ma jakieś ciekawe fotki z ostatnich kilkunastu lat związane z tematem, to wstawiać koniecznie... Ja jakoś wtedy o fotkach nie myślałem ;) A szkoda...

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 13 grudnia 2009, o 21:04

A mnie utkwiła w pamięci Dziurka, która była specyficzną kawiarenką dla specyficznej młodzieży. Została zlikwidowana jakieś 1,5 roku temu gdy nie wytrzymała konkurencji Mundo Cafe (które wtedy trzymało poziom i miało praktycznie tę samą grupę docelową).
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
MadMike
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1127
Rejestracja: 2 kwietnia 2007, o 13:09
Lokalizacja: Kielce/Warszawa

Post autor: MadMike » 13 grudnia 2009, o 21:14

Ja pamiętam jeszcze, jak przed Dziurką był na Sienkiewicza 32 Labirynt... Ale to też było jakieś 10 lat temu. Jeżeli chodzi o samą Dziurkę, to w ostatnim okresie jej istnienia, klientela była tam delikatnie mówiąc różna... Niekoniecznie młodzieżowa.

Co do pubów przy Placu Wolności, to one chyba najczęsciej zmieniały nazwy i właścicieli... Przykładowo Metamorfoza zmieniła nazwę na Luxor, później Awangardę i teraz Gabinet... Winchester zmienił się na Eskobar,Club98 i Mundo Cafe... wszystko w przeciągu kilku lat. Widocznie Plac Wolności nie jest najszczęśliwszym miejscem.

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 13 grudnia 2009, o 22:54

Ok 10 lat temu była jeszcze taka knajpka Guinness w miejscu obecnej restauracji hotelu Pod Złotą Różą.

Awatar użytkownika
Arturo
Posty: 172
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 20:42
Lokalizacja: Kielce, Ślichowice
Kontakt:

Post autor: Arturo » 13 grudnia 2009, o 23:21

Dziurka, jedyny lokal ktorego mi brakuje. Klaustrofobicznej atmosfery tych wąskich korytarzy i malych pomieszczonek nic nie zastapi. Mozna bylo siasc w swoim gronie w jakims rogu, zaszyc sie i czuc sie niewidzialnym dla swiata. Sensowna muzyka na codzien oraz jedyne w swoim rodzaju koncerty w tej malej ciasnej salce na wprost baru, do konca zycia bede za tym tesknic. :cry:

Awatar użytkownika
gaki majster
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 558
Rejestracja: 12 września 2007, o 20:36
Lokalizacja: teraz:Zamość/Kielce
Kontakt:

Post autor: gaki majster » 14 grudnia 2009, o 01:37

A gdzie Biruta, Samantha i Jodłowa?
Kielce Kielce Kielce to jest to...

Awatar użytkownika
agar28
Posty: 112
Rejestracja: 26 maja 2009, o 09:10
Lokalizacja: Królewska Strona Miasta
Kontakt:

Post autor: agar28 » 14 grudnia 2009, o 08:20

Przed Esko-barem była "Verona" w tym miejscu...a pamiętacie "Jantar" na Wesołej?Tam gdzie dziś jest parking przed "Retro cafe"...no i słynne "Majami",w tej bramie co teraz jest "Galeon":-)
Ni ma jak Lwów:-)

suchy
Posty: 168
Rejestracja: 6 stycznia 2009, o 22:51
Lokalizacja: Kielce/Baranówek

Post autor: suchy » 14 grudnia 2009, o 10:28

Hehe, a co to było dokładnie to Miami?? I dlaczego słynne?

Awatar użytkownika
MadMike
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1127
Rejestracja: 2 kwietnia 2007, o 13:09
Lokalizacja: Kielce/Warszawa

Post autor: MadMike » 14 grudnia 2009, o 13:47

agar28 pisze:Przed Esko-barem była "Verona" w tym miejscu...
Zgadza się... Tylko nie pamiętam, czy nazwa Winchester była po Veronie, czy przed... Ale chyba między Veroną, a Eskobarem... Niezbyt długo istniał Winchester... Pamiętam, że wystrój miał stylizowany na dziki zachód... Lożami były małe kabinki z wachadłowymi drzwiczkami jak z westernu... To był gdzieś przełom 2002/2003. Verona była wczesniej i istniała dość długo.
Ostatnio zmieniony 14 grudnia 2009, o 14:04 przez MadMike, łącznie zmieniany 2 razy.

andriey
Posty: 79
Rejestracja: 21 listopada 2007, o 13:47
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: andriey » 14 grudnia 2009, o 13:57

Dodam jeszcze kilka:
Teatralna w Teatrze Żeromskiego
Kubuś Pod teatrem lalek
Drink Bar w miejscu obecnego sfinksa
Maxim na Słowackiego
Hawana później Efekt Motyla
Kultowy Wagon na Uroczysku
Falcon na placu Artystów
Żywiec na Warszawskiej
Okocim na Sienkiewicza koło Baru sałatkowego
Fux w Parku

MATeo
Posty: 32
Rejestracja: 4 października 2005, o 12:43

Post autor: MATeo » 14 grudnia 2009, o 14:11

[quote="agar28"]Przed Esko-barem była "Verona" w tym miejscu...a pamiętacie "Jantar" na Wesołej?quote]

ehh, "wspaniały" Jantar w walącym się bydynku... ze specyficzną klientelą. Idąc dalej Wesołą była też Siódemka, ze specyficznym klimatem ;D , jak wieść gminna niosła za krzywe spojrzenie można był po pysku dostać ;)

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 14 grudnia 2009, o 14:19

Obrazek

andriey
Posty: 79
Rejestracja: 21 listopada 2007, o 13:47
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: andriey » 14 grudnia 2009, o 14:31

Idąc dalej tą klasą lokali było jeszcze zacisze na Os. Związkowiec, Skrzydełko w pawilonach na Warszawskie 147
Szaszłyk Na roku Orkana i Warszawskiej od strony wieżowców i Słynny lokal ,,Na rogu" - po drugiej stronie tych ulic. byłą jeszcze tzw ,,Szczurownia" Na Stoku nazwy właściwej nie pamiętam. Knajpa w dawnym kinie Skałka. Cafe Club na rogu Turystycznej i Warszawskiej, Ash Pub na Jesionowej

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 14 grudnia 2009, o 15:00

no to teraz prawdziwy "oldschool" - ponad 20 lat temu na piekoszowskiej tuż obok społemowskiego sklepu "sezam" w czasach PRLu była knajpa/restauracja o nazwie PIASTOWSKA. nazwa wpisywała się w nazwy ulic tego rejonu Czarnowa (tj. Lecha, MieszkaI, B.Chrobrego, Jagiellońska).
do tej pory zachowało się oryginalne ogrodzenie tego lokalu na którym widnieją takie emblematy jak korona, topór i chyba koło. bezpośrednio za ogrodzeniem były ogródki piwne, lodziarnia itp. pamiętam że tuz przy wejściu do wewnętrza lokalu od strony ul Piekoszowskiej była szatnia i stał portier/szatniarz :wink:
CK|PL|EU

ODPOWIEDZ