Kto wygra przetarg na nowe autobusy ZTM

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel

Kto dostarczy autobusy dla Kielc

Czas głosowania minął 3 kwietnia 2009, o 11:15

Solaris Urbino
11
55%
Mercedes Citaro/Mercedes Conecto
5
25%
Mercedes Citaro
1
5%
MAN
2
10%
Scania
1
5%
 
Liczba głosów: 20

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Kto wygra przetarg na nowe autobusy ZTM

Post autor: Autor » 1 kwietnia 2009, o 11:15

Rozstrzygniecie juz jutro. Ostatni miesiac pokazal, ze do przetargow organizowanych przez miejskich przewoznikow w roznych miastach Polski przystepuje glownie Solaris i Mercedes toczac boje o wygrana. Podobnie bedzie u nas, o czym swiadcza zapytania przetargowe, ale zawsze moze zglosic sie kolejny producent. Jak przewidujecie?

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 1 kwietnia 2009, o 11:22

Serce i patriotyzm każe mi glosować za Solarisem, ale patrząc właśnie na Lublin , to może okazać sie niestety ze będzie inaczej. Mam nadzieje z drugiej strony, że Solaris wyciągnął lekcje z Lublina i wygra. Wole Polskie a nie jakies tureckie mercedesy.. Kiedys na targach rozmawiałem z gościem z pewnej firmy nie wiem czy mówił prawdę, ale w Niemczech przy przetargu nie koniecznie wybierze najtańsza oferte, ale np 2 i Niemiecka i nikt afery nie robi o niegospodarność.

Awatar użytkownika
Daniel
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2750
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:35
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Daniel » 1 kwietnia 2009, o 11:32

Patrzę nie tylko z punktu widzenia Polaka ale również z punktu siedzenia pasażera i dlatego waham się pomiędzy polskim Solarisem i turecko-niemieckim Mercedesem, ale czuję w kościach że wygra Mercedes i właśnie na niego zagłosowałem.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 1 kwietnia 2009, o 11:36

U nas miejsce produkcji nie ma znaczenia, rowniez zaglosowalem na Mercedesa, ale zdaje sobie sprawe, ze bedzie zacieta walka miedzy Solarisem i Mercedesem, bo to spore zamowienie. Pewnie bedzie tak, ze roznica w punktacji przetargowej bedzie nie wieszka niz 1-2 punkty.

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 1 kwietnia 2009, o 12:01

Mam nadzieję, że Solaris, który przed kilkoma dniami wygrał w Pile i w Bielsku z Mercedesem, a w tym drugim mieście o 0,27 pkt. pobił konkurenta. Nie chcę Conecto w Kielcach.
w Niemczech przy przetargu nie koniecznie wybierze najtańsza oferte, ale np 2 i Niemiecka i nikt afery nie robi o niegospodarność.
W Niemczech o ile się nie mylę, prawo zamówień publicznych mówi o tym, że odrzuca się 2 skrajne oferty - najtańszą i najdroższą, a pozostałe się rozpatruje. Dlatego tam nikt byle czego nie oferuje do sprzedaży.
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 1 kwietnia 2009, o 13:40

Ja też zagłosowałem na Mercedesa Conecto/Citaro.
Czuję że wygra MB...
Podobają mi się Mercedesy i nie mam nic przeciwko temu aby pojawiły się w Kielcach.
Zalety wygranej Solarisa rozpatruje pod takim kątem, że nie pojawiłaby się znów kolejna marka (np. MB), a fajnie wyglądałoby gdyby duża ilośc autobusów była tej samej marki - czyli już jeżdżące 40 szt. Solarisów MPK plus 40 szt. ZTMowych.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Ziarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1653
Rejestracja: 20 lutego 2008, o 20:16
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Ziarek » 1 kwietnia 2009, o 16:31

Jeśli MB to tylko 100% Niemiec, czyli wybrałem Mercedesa Citaro, lubię bardzo naszą Polską markę czyli Solarisa ale tak jak AR wspomniał nie było by nowej marki w mieście i co za tym idzie było by nudno na ulicach widzieć tylko Solarisa.

Też mam przeczucia że MB wygra.

Awatar użytkownika
Daniel
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2750
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:35
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Daniel » 1 kwietnia 2009, o 16:34

Przypominam, że ankieta nie dotyczy tego kogo byśmy woleli ale tego kogo stawiamy na zwycięzcę, a wszystkie znaki na niebie wskazują, że Mercedes nie wystartuje z samymi Citarami. A nawet gdyby złożyli 2 oferty to i tak wygra tańsza turecka.

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 1 kwietnia 2009, o 21:50

Dla mnie to zaleta jeśli w mieście są np. 2 marki autobusów a nie 8 :)
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

ODPOWIEDZ