[Ankieta] Molser - Inwestycja Kasztanowa/Turystycznej-ocena

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel

Molser Investment
Posty: 54
Rejestracja: 7 maja 2007, o 17:49

[Ankieta] Molser - Inwestycja Kasztanowa/Turystycznej-ocena

Post autor: Molser Investment » 25 czerwca 2009, o 09:49

Witamy,

Prosimy forumowiczow o wyrazenie opinii o naszym najnowszym projekcie ktory bedzie zlokalizowany u zbiegu ulic Kasztanowej i Turysycznej w kielcach.

Jestesmy przekonani ze ewentualne uwagi czytelnikow forum pomoga nam w ewentualnych korektach projektu. Nie boimy sie krytyki ale prosimy nowych forumowiczow lub przedstawicieli konkurencji o rzetelna ocene:)

Prosimy na zakonczenie kazdej opinii wydac ocena w skali od 1 do 5 gdzie :
1: brzydki - nigdy bym tam mieszkania nie kupil
2: taki sobie - jesli cena bedzie dobra nie bede zwracac uwagi na detale architektoniczne
3: standartowy nie odbiega niczym od pozostałych budynkow w Kielcach
4: Ladny
5: Bardzo ladny

Pozdrawiamy i czekamy na oceny.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 25 czerwca 2009, o 11:38

No to start :wink:

jasiek
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 508
Rejestracja: 21 maja 2006, o 23:10

Post autor: jasiek » 25 czerwca 2009, o 12:14

juz pisalem w innym watku, budynek ladny, troche w stylu Bechera na Leonarda ale totalnie nie pasuje mi na blok mieszkalny. Biura owszem.

Czworeczka.

Awatar użytkownika
Charon
Posty: 205
Rejestracja: 6 listopada 2005, o 02:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Charon » 25 czerwca 2009, o 13:05

jasiek pisze:... totalnie nie pasuje mi na blok mieszkalny ...
To ja troche przekornie zapytam: co według ciebie trzeba by zmienić, żeby 'pasował na blok mieszkalny'? - kolory?, materiały?, dach stromy kryty dachówką?, gzymsiki i bonie? ... bo jakoś tak niespecjalnie rozumiem.

maciej
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 534
Rejestracja: 28 sierpnia 2006, o 17:41
Lokalizacja: Kielce

Post autor: maciej » 25 czerwca 2009, o 16:15

4-5
Wiele będzie zależało od materiałów jakie dacie. Jeśli wstawicie np. białe plastiki o grubych ramach to i tak cały projekt szlag trafi.

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 25 czerwca 2009, o 17:21

Dla mnie ładny ale myśle, że fajnie jakby te kolory były jakieś bardziej żywe :)
pletwa

baux
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1203
Rejestracja: 1 kwietnia 2008, o 19:21
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy Centrum a Kadzielnią...

Post autor: baux » 25 czerwca 2009, o 18:05

To taki Becher RED w wersji black&white.. Faktycznie nie wygląda na budynek mieszkalny a na biurowo-usługowy. Projekt jest na 4+, ale zgadzam się z poprzednikiem, że wiele zależeć bedzie od materiałów wykończeniowych, szczególnie interesuje mnie elewacja. Może Pani/Pan zdradzić z czego będzie wykonany zarówno fragment ciemny jak i jasny? Uważam również, że jeżeli muszą być już te balkony to powinne mieć ciekawszą formę, np. bardziej przylegać do fasady budynku, czyli węższe a mogą być dłuższe a najlepiej jakby były częściowo schowane do środka. To tyle z mojej strony :wink:

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 25 czerwca 2009, o 18:19

Jeden z fajniejszych budynków mieszkalnych w Kielcach.
Szkoda, że w takim mało ciekawym miejscu.

Awatar użytkownika
hst
Posty: 70
Rejestracja: 28 kwietnia 2008, o 14:35
Lokalizacja: kielce

Post autor: hst » 25 czerwca 2009, o 19:33

Charon pisze:
jasiek pisze:... totalnie nie pasuje mi na blok mieszkalny ...
To ja troche przekornie zapytam: co według ciebie trzeba by zmienić, żeby 'pasował na blok mieszkalny'? - kolory?, materiały?, dach stromy kryty dachówką?, gzymsiki i bonie? ... bo jakoś tak niespecjalnie rozumiem.
Chyba sie kolega przeraził zbytnią ekstrawagancją tego budynku, patrząc na inne kieleckie bloki-klocki. Według mnie jest bardzo nowoczesny, taki można nazwać apartamentowiec (ale nie tylko z nazwy jak np. ten pod żaglami) :P
No i tak jak mówili poprzednicy. Wiele zależy od materiałów bo nawet z najlepszego projektu może wyjść kaszanka. :) Jak sie postaracie z materiałami to bardzo prawdopodobne że bedzie 5.

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 25 czerwca 2009, o 20:23

Jak dla mnie to potwierdzam swoje pierwsze odczucia, bardziej biurowiec niz apartamentowiec.

I jeszcze pytanie do inwestora - Po co było zakładać nowy wątek? Chyba lepiej jak jest wszystko w jednym watku?

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 25 czerwca 2009, o 21:39

3 standard z +
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Awatar użytkownika
Charon
Posty: 205
Rejestracja: 6 listopada 2005, o 02:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Charon » 25 czerwca 2009, o 21:39

OT małe pytanie techniczne:
Mam wrażenie, że wcześniej był zamieszczony jeden rendering więcej (z inną formą słupa); nawet ktoś (chyba maciej) wkleił go jeszcze raz i zaznaczył ten słup pisząc, że mu się podoba. A teraz tego nie ma ... i nie ma też informacji o zmienionych postach. Jak to się robi?

Awatar użytkownika
MadMike
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1127
Rejestracja: 2 kwietnia 2007, o 13:09
Lokalizacja: Kielce/Warszawa

Post autor: MadMike » 25 czerwca 2009, o 22:04

Udany budynek. Na tle dotychczasowych kieleckich realizacji, zasługuje na 4.5, pod warunkiem, że wykonanie i zastosowane materiały będą na wysokim poziomie... W innym przypadku ocena może zjechać do 3, bo diabeł tkwi w szczegółach...

Nie bardzo rozumiem fakt, że niektórzy piszą, że to bardziej biurowiec, nie apartamentowiec. Może wynika to z przywiązania do elementów "drewnopodobnych", które ostatnio w Kielcach przeżywają swój renesans i które jednocześnie odbierane są jako ciepłe i przytulne...;) Drugim powodem może być niewielka ilość tarasów i balkonów.

Może to też wynikać z faktu istnienia pewnego konserwatyzmu estetycznego wśród konsumentów w Kielcach, bo faktem jest że obiekt może sprawiać wrażenie nowoczesnego (cokolwiek by to miało oznaczać)...

Jest ok... Nie trza psuć. Można tutaj podać miliony przykładów lepszej architektury... Ale w Kielcach udane obiekty da się policzyć na palcach jednej ręki.

4,5
Ostatnio zmieniony 25 czerwca 2009, o 22:23 przez MadMike, łącznie zmieniany 3 razy.

jasiek
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 508
Rejestracja: 21 maja 2006, o 23:10

Post autor: jasiek » 25 czerwca 2009, o 22:06

hst pisze:
Charon pisze:
jasiek pisze:... totalnie nie pasuje mi na blok mieszkalny ...
To ja troche przekornie zapytam: co według ciebie trzeba by zmienić, żeby 'pasował na blok mieszkalny'? - kolory?, materiały?, dach stromy kryty dachówką?, gzymsiki i bonie? ... bo jakoś tak niespecjalnie rozumiem.
Chyba sie kolega przeraził zbytnią ekstrawagancją tego budynku, patrząc na inne kieleckie bloki-klocki. Według mnie jest bardzo nowoczesny, taki można nazwać apartamentowiec (ale nie tylko z nazwy jak np. ten pod żaglami) :P
No i tak jak mówili poprzednicy. Wiele zależy od materiałów bo nawet z najlepszego projektu może wyjść kaszanka. :) Jak sie postaracie z materiałami to bardzo prawdopodobne że bedzie 5.
Bez przesady, ekstrawagancje to mamy na Okrzeii :P Moze faktycznie jakby dodac jakis cieply kolor to budynek nie wygladalby na typowo biurowy.

maciej
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 534
Rejestracja: 28 sierpnia 2006, o 17:41
Lokalizacja: Kielce

Post autor: maciej » 25 czerwca 2009, o 22:09

Charon, to tzw. niewidzialna ręka forum ;) Jak wróciłem to miałem dziabnięte pół posta, ale już wyjaśniłem tę sprawę z Autorem.

ODPOWIEDZ