Dorbud/SM Bocianek - Nowy Bocianek

Inwestycje zakończone.

Moderatorzy: Autor, sueno, Sirek1

zaspany
Posty: 12
Rejestracja: 1 września 2013, o 18:00

Post autor: zaspany » 27 października 2013, o 22:13

Byłem na dniach otwartych Nowy Bocianek 26-27-10-2013
Ludzi trochę było. Deklarują że skończą do końca roku- według mnie nie realne.
Ceny dla nie spółdzielców około 4800 za 65m.

Trochę dużo przy założeniu że czynsz wysoki.

W becher jeielońska-uroczysko cena podobna ale czynsz niższy.

Podobnie marszałek na Szydłówku.

S

nancy
Posty: 4
Rejestracja: 2 stycznia 2014, o 22:08

Re: Dorbud/SM Bocianek - Nowy Bocianek

Post autor: nancy » 7 stycznia 2014, o 12:50

Witam,
Jestem, niestety, właścicelem jednego z mieszkań w bloku zbudowanym w pierwszym etapie i powiem szczerze, że ODRADZAM kupno mieszkania od Dorbudu. Wystarczy poczytać stronę stworzona na fb przez mieszkańców i dla mieszkańców: https://www.facebook.com/NowybocianekKielce?fref=ts Miało być o sprawach "zwyczajnych", co można zmienić, co poprawić, a jest o nieustających problemach z wentylacją, o płytkach odpadających z balkonu, o grzybie i masie innych probelmów. Przyszłym mieszkańcom radzę dokładnie poczytać wpisy i albo zrezygnować z zakupu, jeśli się da (ja bym tak zrobiła, gdyby mi ktoś rok temu powiedział, jakie problemy się szykują), albo bardzo, ale to bardzo dokładnie wszystko sprawdzać przed odebraniem mieszkania. I nie wierzcie im na słowo, że naprawią. Miejcie wszystko na piśmie. Wszelkie usterki zgłaszajcie telefonicznie i do tego w formie oficjalnej reklamacji. W razie czego będziecie mieć jakiś dowód. Ja od ponad 2tygodni czekam na usunięcie grzyba na ścianie w pokoju dzieci, a jest jeszcze w drugim miejscu - pod oknem balkonowym. Wentylacja (na 4 piętrze) często powietrze dmucha, zamiast wyciagać, a że dwa razy byli panowie z wiatraczkiem i akurat działała, więc według nich jest ok. Na przesłany przeze mnie film, na którym ewidentnie widać, że z wentylacji wieje, nie reagują wcale.
Każdy z mieszkańców zgłaszający problem słyszy, że taki problem jest tylko u niego, że inni się nie skarżą, co się ewidentnie mija z prawdą.


I jak widać, bloki w drugim etapie nie zostały oddane na czas :)

kolczyk
Posty: 71
Rejestracja: 25 listopada 2011, o 08:11

Re: Dorbud/SM Bocianek - Nowy Bocianek

Post autor: kolczyk » 8 stycznia 2014, o 13:43

Widziałem te wpisy, niezłe masakra. Co ciekawe z tego co słyszałem, mieszkania wcale nie były tanie.

nancy
Posty: 4
Rejestracja: 2 stycznia 2014, o 22:08

Re: Dorbud/SM Bocianek - Nowy Bocianek

Post autor: nancy » 8 stycznia 2014, o 14:02

Większość nabywców płaciła po 5200zł/m2, niektórym się udało za 4500zł/m2.

loyd
Posty: 28
Rejestracja: 12 lipca 2009, o 09:08

Re: Dorbud/SM Bocianek - Nowy Bocianek

Post autor: loyd » 9 stycznia 2014, o 09:57

Żeby było jasne - problem dotyczy lokali szczytowych i wiąże się, z niewłaściwą wentylacją (prawdopodobnie) - czego powodem są zbyt krótkie kominy. Dodatkowo należałoby założyć wentylację mechaniczną w miejsce grawitacyjnej.

Oczywiście to nie jest żadne wytłumaczenie ale nie jest tak, że bloki są zagrzybione i zawilgocone :wink:

nancy
Posty: 4
Rejestracja: 2 stycznia 2014, o 22:08

Re: Dorbud/SM Bocianek - Nowy Bocianek

Post autor: nancy » 9 stycznia 2014, o 12:39

Tak, faktycznie nie napisałam, że dotyczy to głównie ostatniego piętra. Ale podałam link do strony na fb, a tam już wszystko jest napisane.

I żeby nie było, że piszę tylko o złych rzeczach - dziś miałam wizytację i z Drobudu i ze spółdzielni. Jutro nam się grzyba w pokoju dzieci pozbędą i potem całą ścianę pomalują :D W kwestii wentylacji też się coś w końcu ruszyło, ale na wspomnianą wentylację mechaniczną raczej nie ma co liczyć - każą mieć cały czas rozszczelnione okna (jak przyjdzie zima stulecia i przymrozi minus 50 stopni, to też :?: ), bo inaczej wentylacja nie działa.

Awatar użytkownika
jaromlody
Posty: 482
Rejestracja: 25 grudnia 2008, o 11:34
Lokalizacja: Kielce

Re: Dorbud/SM Bocianek - Nowy Bocianek

Post autor: jaromlody » 9 stycznia 2014, o 17:27

no jasne i to w każdym pokoju okno powinno być otwarte a czy do ogrzewania też się dorzucą????

dor-bud musi coś zrobić bo niestety przez Facebooka mają niemiłą reklamę.

nancy
Posty: 4
Rejestracja: 2 stycznia 2014, o 22:08

Re: Dorbud/SM Bocianek - Nowy Bocianek

Post autor: nancy » 9 stycznia 2014, o 20:14

Nie przez Facebooka, ale przez siebie, swoje zachowanie względem nabywców mieszkań.

uzytkownik_tymcz
Posty: 1
Rejestracja: 23 października 2014, o 19:06

Re: Dorbud/SM Bocianek - Nowy Bocianek

Post autor: uzytkownik_tymcz » 23 października 2014, o 21:00

Nie wiem jak z usterkami w nowych budynkach, ale stoją one za blisko starych. Pokoje/kuchni od strony nowego Bocianka są zimne, nawet latem. Nie dochodzi słońce do okien tak jak wcześniej. Przyjdzie czas, że mieszkańcy starych bloków powołają biegłego z budownictwa czy budynki są dobrze postawione. No i to getto z ekranami/płotami przed oknem - po prostu piękny kawałek osiedla...

ODPOWIEDZ