KGI - Wiśniowy sad, ul. Curie-Skłodowskiej

Inwestycje zakończone.

Moderatorzy: Autor, sueno, Sirek1

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 10 października 2011, o 19:52

06.10.2011

Obrazek

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 26 lutego 2012, o 09:15

K O M U N I K A T

dla Klientów

Na skutek niewywiązywania się z warunków umowy dotyczacych realizacji Budynku mieszkalnego przy ul. Marii Curie Skłodowskiej w Kielcach, w dniu 3 stycznia 2012 r. odstąpiliśmy od umowy z Tomaszem Pokrzepą - Świętokrzyskie Centrum Inwestycyjne i od dnia 9 stycznia 2012 r. Generalnym Wykonawcą budynku został Jan Walczyk - Zakład Remontowo-Budowlany Budownictwa Ogólnego i Specjalistycznego.

Jan Walczyk jest solidnym budowniczym, jako Generalny wykonawca zrealizował kilkanaście obiektów mieszkalnych, dla naszej Spółki budynek przy ul. Sabinówek i Okrzei. Mimo opóźnienia budowy przez poprzedniego wykonawcę, Jan Walczyk zobowiązał się wykonać budynek w planowanym przez KGI terminie. Budowa rusza „pełną parą”. Dobry wykonawca i zabezpieczenie finansowania budowy kredytem inwestorskim PKO BP, daje naszym Klientom gwarancję ukończenia budowy w maju b.r.

O postępie budowy będziemy informowali Państwa na bieżąco.
:arrow: http://www.kgi.pl/aktualnosci/budynek-w ... lodowskiej

Awatar użytkownika
inwestor
Posty: 168
Rejestracja: 9 marca 2009, o 22:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: inwestor » 12 marca 2012, o 18:11

Obrazek
Obrazek
Obrazek
sorki za jakość
pionki są w pionie, a poziomki w poziomie

Trojanek
Posty: 223
Rejestracja: 31 lipca 2009, o 22:06
Lokalizacja: CK

Post autor: Trojanek » 12 marca 2012, o 21:22

No do maja (wg.komunikatu) to nikle szanse na ukonczenie w terminie.

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 1 sierpnia 2012, o 16:02

Nocny hałas z budowy. Mieszkańcy nie spali cały weekend

Budowa tego bloku przy ulicy Marii Curie Skłodowskiej przez Kielecką Grupę Inwestycyjną jest uciążliwa dla sąsiadów, a dokuczyła im szczególnie w ostatni weekend, kiedy prace były prowadzone także nocami
- Dwie nocy nie spaliśmy, ponieważ na budowie obok naszego domu prace były prowadzone non stop, od piątku do niedzieli. Cała ulica nie spała – zaalarmował nas pan Rafał z ulicy Marii Curie Skłodowskiej w Kielcach.
– Straż Miejska odmówiła pomocy, bo głośne prace zostały zgłoszone, ale policja interweniowała.

- Zwykle prace na tej budowie bloku kończyły się o 17 godzinie, ale nie w ten piątek. Zrobiła się godzina 22 a oni dalej pracowali, tak było całą sobotę, noc i do niedzieli do 20 godziny. Hałas był nie do wytrzymania. Pracowała gruszka z betonem, wylewała go, a potem było walenie młotem jakby na złość. Pracownicy zachowywali się skandalicznie, cały czas ku...ali. Dziecko pytało mnie, co to znaczy i czemu ci panowie ciągle to mówią. Od kierownika budowy usłyszałem, pracownicy są dorośli i nie będzie im zwracał uwagi. Na interwencje dotyczące hałasu też nie reagował. Usłyszałem od niego, że taka jest technologia i muszą pracować także w nocy, ale nie było go na miejscu i nie wiedział, co się tu dzieje – dodaje pan Rafał. – Dlaczego mieszkańcy nie zostali uprzedzeni o nocnej pracy, moglibyśmy zaplanować spędzenie weekendu poza domem, zamiast męczyć się tu trzy dni i dwie noce.

Policja przyjechała, a Straż Miejska nie

Mieszkańcy zadzwonili po pomoc do Straż Miejskiej. – Wie pani, co usłyszałem? Dyżurny powiedział, że komendant zabronił wysłać patrol, ponieważ inwestor zgłosił zamiar wykonywania głośnych prac – relacjonuje pan Robert. – Skandal. To mogę zrobić całonocną balangę, uprzedzić o niej i Straż Miejska nie będzie interweniowała? Policja jednak przyjechała i zapowiedziała skierowanie sprawy do sądu za zakłócanie ciszy nocnej.

- To prawda, kierownik budowy zgłosił nocne prace, wytłumaczył, że technologia wymaga prowadzenia ich non-stop. Nie wnikałem w szczegóły, nie znam się na pracach budowlanych, a wykonać je trzeba. I wydałem polecenie dyżurnemu, aby nie wysyłał patrolu, jeśli będą interwencje mieszkańców – tłumaczy Władysław Kozieł, komendant Straży Miejskiej.

Taka technologia?

Kierownik budowy z Kieleckiej Grupy Inwestycyjnej, Jan Walczyk przyznał, że nie było go na budowie w czasie nocnych prac, był wtedy na urlopie. – Do niczego nie byłem potrzebny, a poza tym byłem pod telefonem. Mieszkańcy mają mój numer i dzwonili do mnie a ja tłumaczyłem. Wszyscy rozumieli sytuacje, tylko jedna rodzina nie. Technologa wymaga prowadzenia prac bez przerwy. Takie są zasady przy wylewaniu betonu pod posadzki przemysłowe, w tym przypadku było to pod garaż podziemny. To nie były głośne prace, wylewaliśmy beton i zacieraliśmy go. Odgłos jest taki jakby lała się woda czy chodziła wycieraczka w samochodzie. Przerwanie wylewania betonu i powrót do prac po kilku godzinach odbija się na wytrzymałości materiału. Musieliśmy wykonać te prace. To było jednorazowe utrudnienie i więcej się nie powtórzy - zapewnia.

Dlaczego nikt nie powiadomił mieszkańców o planowanych nocnych pracach, być może łatwiej byłoby znieść uciążliwości ? . – To był błąd, biję się w piersi. Zawiadomiłem różne służby, ale o sąsiadach budowy zapomniałem. Na wytłuczenie przyznam, że pierwszy raz miałem do czynienia z nocną pracą. Przepraszam mieszkańców za niedogodności – dodaje.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego nie jest przekonany, że prace musiały być prowadzone także nocą. -To najlepsze, najtańsze i najwygodniejsze rozwiązanie dla wykonawcy. Zdecydowanie się na prowadzenie głośnych prac także w godzinach ciszy nocnej to po prostu kwestia kultury i szacunku dla sąsiadów – tłumaczy Wiesław Krzyk, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Kielcach.
Obrazek
:arrow: http://www.mmkielce.eu/artykul/nocny-ha ... ly-weekend

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 16 września 2012, o 11:30

04.09.2012 Zakończona budowa

Szanowni Państwo,

Budowa budynku "Wiśniowy Sad" została zakończona, większość naszych klientów przejęła lokale do robót wykończeniowych. Odbiór budynku przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dla m.Kielce nastąpil w sierpniu.Decyzję pozwolenia na użytkowanie uzyskaliśmy 31.08. 2012r. Jesteśmy zadowoleni z wyniku końcowego. Budynek ładnie wpisał się w przestrzeń ulicy Marii Curie Skłodowskiej. Opinię tę podzielają klienci i mieszkańcy tej ulicy.

Budynek wyposażony jest w 3 windy wychodzące z garażu podziemnego. W pomieszczeniu garażu wygospodarowaliśmy dodatkowe boksy gospodarcze. Zapraszamy zainteresowanych Państwa do ich zarezerwowania i nabycia. Pozostało już niewiele mieszkań zachęcamy do obejrzenia i powzięcia decyzji zakupu. Wkrótce rozpoczniemy przenoszenie własności lokali dla nabywców

:arrow: http://www.kgi.pl/aktualnosci/zakonczona-budowa

ODPOWIEDZ