Gierada Inwestycje - ul. Wspólna 1

Inwestycje zakończone.

Moderatorzy: Autor, sueno, Sirek1

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Gierada Inwestycje - ul. Wspólna 1

Post autor: hey » 27 stycznia 2012, o 17:47

Ciekawy budynek powstanie przy ul.Wspólnej 1,czyli od strony Paderewskiego, w miejscu parterowego pawilonu.Budowa rusza wiosną. Wizualizacja na tablicy w miejscu budowy.Inwestycja pod nazwą "Wspólna 1",ceny od 4900 zł, projekt Kamiński i Bojarowicz, podana strona internetowa jeszcze nie działa...

Lokalizacja :arrow: http://www.gis.kielce.eu/geoportal_tool ... p?link=756

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 27 stycznia 2012, o 18:54

Wg projektu taki dość fikuśny budynek? Jeśli to ten projekt, to nie mogę się doczekać ;)

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 27 stycznia 2012, o 21:05

Tak, taki niebieski budynek. Jak ktoś będzie przechodził to może zrobić zdjęcie tej wizualizacji...

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 27 stycznia 2012, o 21:47

No to trzymam kciuki!
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 27 stycznia 2012, o 22:27

Może by ktoś wrzucił zdjęcie tej wizualizacji? Jakoś ostatnio mi nie po drodze w tamte rejony.

Awatar użytkownika
Gandalf
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 703
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Gandalf » 28 stycznia 2012, o 10:20

Obrazek
Grafitowa, ale krzywa budowla w centrum
Agnieszka Drabikowska
28.01.2012 , aktualizacja: 27.01.2012 19:06


Ulica Wspólna w Kielcach wkrótce zmieni oblicze, będzie tam nowoczesna architektura. Już wiosną rozpocznie się budowa grafitowego biurowca z luksusowym apartamentem na ostatniej kondygnacji. Jest tylko jeden feler - budynek będzie... krzywy

- Dlaczego krzywy? Właściwie nie znam dobrej odpowiedzi. Chcemy po prostu, żeby nasze budynki były inne niż wszystkie i zauważalne. W Kielcach standardem są żółto-pomarańczowe kamieniczki z czerwonymi dachami, a my chcemy promować architekturę jak najbardziej współczesną. Korzystamy oczywiście z historii, ale nie chcemy jej powielać - mówi architekt Marcin Kamiński, który zaprojektował budynek. Krzywa będzie cała ściana biurowca, przez co elewacja nie będzie się równać z ulicą. Do historii będzie natomiast nawiązywać usytuowanie go w zabudowie pierzejowej, tradycyjne materiały oraz prostota sama w sobie - XIX-wieczna architektura Kielc nie była bowiem zbyt bogata w ozdoby. Elewacja zostanie wykonana z grafitowej blachy tytanowo-cynkowej. - To dość fajny materiał, bardzo często stosowany na budynkach zabytkowych, na przykład na dachach kościołów - mówi Kamiński.

Grafitowa inwestycja powstanie przy ul. Wspólnej 1 pomiędzy kamienicą narożną a pralnią. Budynek będzie miał pięć i pół kondygnacji, na ostatniej znajdzie się ponad 100-metrowy penthouse, czyli luksusowy apartament. Luksusowy choćby z tego powodu, że szczęśliwy posiadacz będzie miał wyjście na dach, a tam platformę widokową.

- Parter i pierwszą kondygnację chcemy przeznaczyć na lokale usługowe, pozostałe wstępnie na mieszkania. Jeśli jednak będzie zapotrzebowanie tylko na usługi, zmienimy koncepcję - mówi inwestor Przemysław Gierada. Średnia cena metra kwadratowego mieszkania w nowym budynku ma się kształtować w granicach 4650 zł plus VAT.

Inwestor planuje, że budowa rozpocznie się wiosną tego roku, a zakończy się w przyszłym roku.

Obrazek
Obrazek

http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... ntrum.html

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 28 stycznia 2012, o 10:52

Super. Czyli lada moment najprawdopodobniej zaczną się w tej części śródmieścia dwie świetne inwestycje (myślę też o Złotej). Liczę na to, że pociągną za sobą następne. No i może wreszcie zrobią elewację nadbudowanej kilka lat temu sąsiadki czyli półokrągłej kamienicy na rogu Paderewskiego i Wspólnej.
Jeśli zaś chodzi o samą Wspólną to okazuje się, że nie będzie zapełniona cała luka, a tak sądziłem. Zostanie jeszcze parterowa pralnia.
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 28 stycznia 2012, o 12:08

Ładnie wygląda na wizualizacji, ale jak to wyjdzie ocenimy w swoim czasie, chociaż patrząc np. po Pigeonie na Ściegiennego http://inwestycje.jupiter.superhost.pl/ ... 3&start=15

Mteriał na elewację ten sam to trochę widzę to kiczowato, ale ... dajmy się wykazać inwestorowi, projektentowi i firmie wykonawczej.

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Post autor: cm » 28 stycznia 2012, o 14:43

Pomysł fajny, chociaż po cichu liczyłem na bardziej "pogiętą" elewację, coś w kierunku "tańczącego domu" w Pradze, ale dobre i to :) Tylko tej blachy się boję.

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 28 stycznia 2012, o 20:40

ciekawe jak to będzie z tą platformą widokową na dachu - żeby się czasem nie okazało że tak samo jak z nadbudówkami na "onyx parku" i "ludwiku XXI"
CK|PL|EU

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 1 lutego 2012, o 18:50

Mój blok jest bardziej krzywy od tego budynku.
Mnie się średnio podoba i pewnie wyjdzie jak Pigeon :?
Dobrze, że zabudują tę działkę.

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 1 lutego 2012, o 19:07

No właśnie - ni to krzywy, ni to nie krzywy.
Wg mnie na wizuallizacji bardzo średnio.
Zobaczymy jak wyjdzie ta blacha...
Dobrze, że zaczynają się w końcu zabudowywać puste działki w centrum.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
Jezpir
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1130
Rejestracja: 7 sierpnia 2007, o 14:24
Lokalizacja: Kielce, KSM Nord

Post autor: Jezpir » 2 lutego 2012, o 14:51

Trochę naciągane to nawiązanie do zabudowy historycznej. Skoro koronnym argumentem ma być zastosowanie blachy na elewacji, bo często stosuje się ją na zabytkowych dachach kościołów... Jak dla mnie, to ściana czymś różni się od dachu.
Nie jestem też za uhistorycznianiem zabudowy. Nowoczesna architektura może sprawdzać się w "starych" centrach miast. Dzięki temu miasta się na przestrzeni wieków rozwijały. Wiele perełek renesansu (a później baroku) powstało z przebudowy gotyckich budowli. Ale podkreslanie nawiązywania do historii poprzez zastosowanie materiału do wykończenia ścian, który używało się do wykańczania dachów (abstrahuję od tego, że tytan-cynk różni się od blachy ocynkwoanej czy cynkowej znacznie) jest lekko naciągane. Kiedyś ten trend interpretacyjny nazywana "falandyzacją".
Poza tym, że fasada mi się podoba, obawiam się jednak wykończenia, bo wiem jak trudno będzie wykonać to z blachy tytanowo-cynkowej, która jest dość kapryśnym materiałem i niestety nie da się zachować całkowicie wertykalnego charakteru tej elewacji.

Może ktoś wytłumaczyc mi co znaczy, że budynek będzie miał 5,5 kondygnacji. Czy w części będzie miał 4 a w części 5 pięter (bo parter to też kondygnacja), czy też jedno z pięter będzie wyższe niż standardowa wysokość kondygnacji, czy może coś zupełnie innego?
Jeżpir

felix
Posty: 33
Rejestracja: 6 lutego 2006, o 22:30
Lokalizacja: Kielce

Post autor: felix » 2 lutego 2012, o 18:41

wie ktoś czy będzie parking podziemny :?:
Pozdro4all

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 3 lutego 2012, o 15:41

Ciekawe jak rozwiążą te łamane okna.
Na wizualizacji, szyba wygląda jak zagięta.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

ODPOWIEDZ