Corpores - Galene House, ul. Chęcińska

Inwestycje zakończone.

Moderatorzy: Autor, sueno, Sirek1

baux
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1203
Rejestracja: 1 kwietnia 2008, o 19:21
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy Centrum a Kadzielnią...

Post autor: baux » 4 kwietnia 2013, o 21:09

Biorąc pod uwagę realizacje tej firmy z Warszawy i Rzeszowa to jest nieźle, bo słabo projektowali dotychczas. Podoba mi się rozmach tej inwestycji i odwrócenie się do ul. Armii Krajowej.

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 19 kwietnia 2013, o 19:34

Pojawił się żuraw.

Awatar użytkownika
lukas000
Posty: 204
Rejestracja: 7 marca 2011, o 15:41
Lokalizacja: mam to wiedzieć:)

Post autor: lukas000 » 21 maja 2013, o 12:56

Para żurawi

Obrazek

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 29 sierpnia 2013, o 09:54

Niezły bunkier.
To na ostatniej kondygnacji to balkony :)

Obrazek

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 29 sierpnia 2013, o 12:47

Zamieszanie na budowie nowego osiedla w Kielcach!

W rozmowie telefonicznej z naszą redakcją mieszkaniec ulicy Chęcińskiej - Pan Kazimierz Leśnydzban - poinformował o dziwnej inwestycji wznoszącej się w jego sąsiedztwie. Postanowiliśmy to sprawdzić.

"Na etapie kompletowania dokumentów doszło prawdopodobnie do zamiany projektów budowlanych. W miejsce tego dotyczącego budynków wielorodzinnych trafił projekt...bunkra wraz z parkingiem wielopoziomym przewidzianego do budowy na poligonie w Drawsku Pomorskim." - powiedziała Malina Kilewicz - pełnomocnik inwestora.

"Nabywców i zainteresowanych zakupem mieszkań serdecznie przepraszamy. Mamy nadzieję, że poczucie bezpieczeństwa w tak solidnie wykonanym budynku zrekompensuje im mniejszą niż pierwotnie zamierzona ilość światła w lokalach."
:wink:
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 17 grudnia 2013, o 12:29

Rośnie Galene House – osiedle przy kieleckiej Kadzielni

Budowa pierwszego etapu osiedla przy ulicy Chęcińskiej w Kielcach jest już na półmetku. Galene House to nowoczesne, zamknięte i funkcjonalnie zaprojektowane osiedle złożone z pięciu budynków wielorodzinnych budowane przy ulicy Chęcińskiej w centrum Kielc przez firmę deweloperską Corpores.

Inwestycję rozpoczęto w lutym 2013 roku. Osiedle powstaje w dwóch etapach. Pierwszy etap zakończony zostanie w IV kwartale 2014 roku, drugi etap – w IV kwartale 2015 roku. Nowe osiedle tuż przy Kadzielni składać się będzie z pięciu budynków, które będą miały od czterech do siedmiu kondygnacji. Powstaną w nim 163 mieszkania o metrażu od 32 do 99 metrów kwadratowych. Na parterze będą cztery lokale usługowe, o powierzchni od 15 do 67 metrów kwadratowych. Piąty budynek stanowił będzie odrębną zabudowę. Znajdzie się w nim 15 mieszkań o metrażach od 31 do 73 metrów kwadratowych i dwa lokale usługowe – od 64,3 do 110,9 metrów kwadratowych.


Prace przy budowie osiedla idą bardzo sprawnie i szybko. W tej chwili dwa budynki, które wchodzą w skład pierwszego etapu inwestycji są już w połowie gotowe. W budynkach, które są w stanie surowym otwartym wkrótce rozpoczną się prace wykończeniowe.

Powstające mieszkania zostały funkcjonalnie zaprojektowane. Niektóre będą miały aneksy kuchenne, inne wydzielone kuchnie. Wszystkie będą mieć wykończone loggie, balkony, a na ostatniej kondygnacji znajdą się przestronne tarasy zielone z widokiem na Wzgórze Zamkowe i Kadzielnię. W podziemiu będzie duży dwupoziomowy garaż i komórki lokatorskie. W budynku zainstalowane będą cichobieżne windy, obsługujące wszystkie kondygnacje, od garażu podziemnego, po ostatnie piętro. Dla wygody mieszkańców z małymi dziećmi, w każdej klatce będą wózkownie.

Atutem osiedla Galene House jest nie tylko bliskość atrakcyjnych terenów Chęcińsko-Kieleckiego Parku Krajobrazowego, Parku Miejskiego czy Skweru Harcerzy zachęcających do spacerów i aktywnego wypoczynku. Blisko stąd także do szkół, przedszkoli, przychodni lekarskich, aptek i sklepów.

Obrazek

:arrow: http://regiodom.pl/portal/wiadomosci/in ... -kadzielni

Awatar użytkownika
spidimarcin
Posty: 213
Rejestracja: 16 lipca 2013, o 14:27
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Corpores - Galene House, ul. Chęcińska

Post autor: spidimarcin » 21 maja 2014, o 19:56

Obrazek

dommell
Posty: 4
Rejestracja: 15 września 2016, o 14:34
Lokalizacja: Kielce

Re: Corpores - Galene House, ul. Chęcińska

Post autor: dommell » 15 września 2016, o 14:37

Witam,
Czy jest tu ktoś życzliwy kto już mieszka w tych blokach i odpowie mi na parę pytań?
Stoję właśnie przed zakupem mieszkania w tym bloku.


Edit: w sumie to już sam się dowiedziałem wiele. I zrezygnowałem. Może i cena teraz jest w miarę spoko, może i idą na ustępstwa (da się wynegocjować jeszcze niższą cenę) ale chyba wiem skąd się to bierze. Raz, że już długi czas nadal zostało im ponad 40 mieszkań, a blok oddany bodajże w zeszłym roku. A dwa...tereny są niestety nie ich własnością. Miasto daje w użytkownie wieczyste...Na co niektóre banki się nie godzą i nie dają kredytu. Dlatego ja odpuściłem temat mimo, że z mieszkań które mnie interesowały powiem Wam, że ta inwestycja wygląda całkiem porządnie. Parę rozwiązań z Galene brakuje w innych inwestycjach. A widoki....serio...z jednej strony na duży kwawałek Kielc, z drugiej na Kadzielnie czy pasmo "górskie" (skocznia i te sprawy).
Dochodzi jeszcze sprawa państwa którzy pracują w biurze sprzedaży. Pan jest w ogóle niezainteresowany sprzedażą, jakiekolwiek informacje trzeba z niego wyciągać, chowa się w innych pokojach niż akurat my jesteśmy w mieszkaniu które się akurat ogląda, taki typ samotnika...:) no ale takim zachowaniem to w życiu nic nie sprzeda. A Pani...no też dobrego wrażenia na mnie nie zrobiła.
I ostatnia chyba sprawa, umowa rezerwacyjna. Ma zapisy, których inni deweloperzy nie stosują np. zadatek (bezzwrotny) a nie zaliczka. I wysokość tej kwoty też dokładnie 2x większa niż gdzie indziej. Także o mały włos a straciłbym kupę pieniędzy, bo kredytu, ze względu na wieczyste użytkowanie tych terenów, bym nie dostał (takie dostałem info z banku).

Gdyby nie te przeciwności pewnie już bym był na etapie podpisywania ostatecznej umowy i zaczynałbym wykończenie. No ale...

oliwierdobrowolski
Posty: 2
Rejestracja: 30 października 2016, o 18:57
Lokalizacja: Kielce

Re: Corpores - Galene House, ul. Chęcińska

Post autor: oliwierdobrowolski » 30 października 2016, o 18:59

Ten projekt wyjątkowo mi się nie podoba, jakieś te bloki zwaliste i mało wyróżniające się...

ODPOWIEDZ