Kasiński Investment - Tetris House, ul.Starodomaszowska

Inwestycje zakończone.

Moderatorzy: Autor, sueno, Sirek1

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Kasiński Investment - Tetris House, ul.Starodomaszowska

Post autor: hey » 20 lipca 2014, o 22:31

Ciekawy budynek powstanie przy ul.Starodomaszowskiej,na pustej działce na wysokości szpitala. Niedawno także wyburzono ruderę znajdującą się po sąsiedzku.

http://otodom.pl/mieszkanie-kielce-cent ... 34005.html

TomanoMo
Posty: 357
Rejestracja: 8 listopada 2010, o 12:10
Lokalizacja: Kielce

Re: Apartamentowiec - ul.Starodomaszowska

Post autor: TomanoMo » 21 lipca 2014, o 09:26

Wiadomo kto jest inwestorem?

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Re: Apartamentowiec - ul.Starodomaszowska

Post autor: ice » 22 lipca 2014, o 12:34

Powinni wyburzyć jeszcze te dwie rudery pomiędzy uporządkowanym placem a budką z kebabem.

kolczyk
Posty: 71
Rejestracja: 25 listopada 2011, o 08:11

Re: Apartamentowiec - ul.Starodomaszowska

Post autor: kolczyk » 22 lipca 2014, o 14:12

Odjazd lokalizacja, sklepy, jedzenie, apteka, szkoły, korona, niestety cena bardziej na rynek warszawski.

Awatar użytkownika
Danon
Posty: 282
Rejestracja: 21 września 2005, o 23:21
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Re: Apartamentowiec - ul.Starodomaszowska

Post autor: Danon » 22 lipca 2014, o 15:07

Cena za metr nie dziwi, bo zdążyliśmy się już przyzwyczaić w Kielcach do stawek z kosmosu. 5k+ za metr w takim mieście jak nasze to niezła kpina, ale skoro ludzie chcą za tyle kupować, to i czemu deweloperzy mieliby je zaniżać. Do tego dochodzą jeszcze "genialne" programy typu rodzina na swoim i mamy dwie (z wielu) przyczyn takich a nie innych cen mieszkań.
Najgorsze jest to, że ceny za metr wpędzają nas w błędne koło i zmuszają do życia w klitkach, bo tym właśnie są mieszkania poniżej 60m dla typowej rodziny 2+1 (a sam w takim mieszkam), podczas gdy np. w Brazylii, Portugalii i Hiszpanii nawet lokale socjalne mają o wiele większą powierzchnię.
Żeby nie być gołosłownym, przykład wykorzystania zbędnych stadionów w Brazylii, tworząc mieszkania dla najbiedniejszych: LINK!


Trochę poleciałem off-topem, więc powiem, że projekt bardzo poprawny i z pewnością jeszcze polepszy atrakcyjność tej ulicy.

tbalu
Posty: 8
Rejestracja: 4 kwietnia 2014, o 14:42

Re: Apartamentowiec - ul.Starodomaszowska

Post autor: tbalu » 26 lipca 2014, o 00:32

Kiedyś te działki należały do firmy Molser. Wychodzi, że to oni są inwestorem.

MemphisCK
Posty: 27
Rejestracja: 31 grudnia 2012, o 15:11
Lokalizacja: Kielce

Re: Apartamentowiec - ul.Starodomaszowska

Post autor: MemphisCK » 30 lipca 2014, o 15:22

kolczyk pisze:Odjazd lokalizacja, sklepy, jedzenie, apteka, szkoły, korona, niestety cena bardziej na rynek warszawski.
Czy ja wiem czy taki odjazd. Wynajmuję mieszkanie 100 metrów dalej, fakt, sporym plusem jest to, że jest blisko centrum. Minusem karetki jeżdżące na sygnale, zerowe widoki wokół bloki/ulica, młodzież wracająca z miasta nocą z zabawy i dość spory ruch na IX wieków. I cena trochę niepoważna...

kolczyk
Posty: 71
Rejestracja: 25 listopada 2011, o 08:11

Re: Apartamentowiec - ul.Starodomaszowska

Post autor: kolczyk » 31 lipca 2014, o 09:47

1. Karetki to mogą ci przejechać wszędzie pod blokiem, faktem jest, że tam się wszystko kumuluje ;) Nie wiem czy one nie będą w przyszłości podjeżdząć od tyłu.
2. Widoki to wszędzie brak w nowych blokach, bo upychają na siłę. Więc jak mają mnie upychać to chociaż niech mieszkam w centrum a nie tam gdzie ptaki zawracają czyli ślichowice czy na stoku.
3. Fakt imprezowe centrum może być denerwujące dla kogoś kto już założył rodzinę.

Nie ma zresztą co dyskutować, za 4 tys /m2 biere, bo w centrum mogę zaakceptować taką wysoką cenę. Wszystko powyżej za drogo.

DkNotus
Posty: 2
Rejestracja: 17 sierpnia 2014, o 20:21

Re: Apartamentowiec - ul.Starodomaszowska

Post autor: DkNotus » 17 sierpnia 2014, o 20:27

Jeśli ktoś jest zainteresowany zakupem mieszkania w tej lokalizacji to zapraszam do kontaktu pod numerem 733 887 539.
P.s. Cena za m2 jest niższa niż 5 tysięcy :-)

kolczyk
Posty: 71
Rejestracja: 25 listopada 2011, o 08:11

Re: Apartamentowiec - ul.Starodomaszowska

Post autor: kolczyk » 18 sierpnia 2014, o 19:15

Panie Pawle, ale ja kredytu nie potrzebuję. Ale cieszę się, ze informujesz, że cena jest poniżej 5 tys za m2. Jak się jeszcze przyciśnie mocniej to może będzie z 4,5 tys.

DkNotus
Posty: 2
Rejestracja: 17 sierpnia 2014, o 20:21

Re: Apartamentowiec - ul.Starodomaszowska

Post autor: DkNotus » 20 sierpnia 2014, o 23:38

Nie mowie przecież o żadnym kredycie... Informuje zwyczajnie, że kontaktując się ze mną można zakupić mieszkanie od tego dewelopera iw tej lokalizacji w bardzo dobrej cenie. Oczywiście jeśli kupujący sobie życzy, otrzyma pomoc w skredytowaniu tego zakupu (nie każdy przecież ma gotówkę).
Nie będę pisał wprost bo to forum nie służy jako platforma reklamowa. Jednym słowem zapraszam do kontaktu!

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Re: Kasiński Investment - Tetris House, ul.Starodomaszowska

Post autor: Autor » 29 sierpnia 2014, o 10:07

Obrazek

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Re: Kasiński Investment - Tetris House, ul.Starodomaszowska

Post autor: Sirek1 » 11 listopada 2014, o 09:08

Katastrofa budowlana w centrum Kielc. Zniszczony dom jednorodzinny

Zawaliła się ściana szczytowa domu jednorodzinnego przy ul. Starodomaszowskiej w Kielcach. - Budynek nadaje się do rozbiórki - mówi Wiesław Krzyk, miejski inspektor nadzoru budowlanego.

Chodzi o niewielki dom graniczący z działką, na której od kilku tygodni trwają prace przy budowie kamienicy. Do wypadku doszło w poniedziałek ok. godz. 14, ale co ciekawe, jeszcze o godz. 15 służby ratownicze nie miały żadnego zgłoszenia w tej sprawie. Jak informowali policja i strażacy, zgłoszenie dostali ok. godz. 15.30.

Na miejscu widać, że runęła ściana granicząca z głębokim wykopem pod kamienicę. - Natychmiast poszliśmy sprawdzić, czy nikomu nic się nie stało. Oczywiście jesteśmy otwarci na udzielenie pełnej pomocy - zapewniał dziennikarzy po wypadku Marek Łopaciński, dyrektor zarządzający firmy Rad-Bud, która realizuje inwestycję.

W domu mieszkają dwie starsze siostry. W chwili wypadku nie było ich w budynku. - Dom był stary i miał dużą wartość sentymentalną. Najbardziej szkoda mi kredensu, w którym były nasze pamiątki - mówiła zszokowana pani Halina, jedna z mieszkanek. Jej zdaniem prawdopodobnie fundamenty starego budynku zostały naruszone podczas robót na działce obok. - Na szczęście nikomu nic się nie stało. Dobrze, że nikogo nie było w środku - dodaje pani Halina. Na miejscu byli przedstawiciele magistratu, którzy zaoferowali mieszkanie zastępcze. Starsze panie z tej pomocy nie skorzystały. Powiedziały, że przenocują w sąsiedniej kamienicy u znajomych.

- Budynek z racji wieku i rozmiaru uszkodzeń nadaje się tylko do rozbiórki - mówi Wiesław Krzyk, miejski inspektor nadzoru budowlanego.


Cały tekst: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... z3IkGYBwmR

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Re: Kasiński Investment - Tetris House, ul.Starodomaszowska

Post autor: ice » 11 listopada 2014, o 10:50

Myślałem, że to opuszczona rudera :shock:

kolczyk
Posty: 71
Rejestracja: 25 listopada 2011, o 08:11

Re: Kasiński Investment - Tetris House, ul.Starodomaszowska

Post autor: kolczyk » 11 listopada 2014, o 21:20

Ciekawe jakie wywalczą Panie odszkodowanie, ja bym nie popuścił. Hotelik musiałby zostać zapewniony i oddany jeden apartament na ostatnim piętrze :D

ODPOWIEDZ