HSD Inwestycje - ul. Planty 13

Inwestycje zakończone.

Moderatorzy: Autor, sueno, Sirek1

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 19 września 2007, o 16:25

marcinwalas pisze:częśc ludzi wybiera wieś inni miasto ci którzy decydują się na miasto wybierają osiedla (decydują się na blokersów) a inni centrum (wolą zgiełk i hałas)
w takim razie ostra górka, dąbrowa, związkowiec oś kochanowskiego to wg Ciebie wieś? centrum ze zgiełkiem i hałasem? czy przesycone hordami blokersów osiedla? bo ja w żaden sposób min. tych oś. nie potrafie zakwalifikowac stosując Twój podział
marcinwalas pisze: zapewniam Cie że żadnych odgłosów z mefisto nie słychać w środku
:wink: no przecież wiadomo że nie słychac ale to nie oto chodzi tylko oto że w "w imprezowe dni o imprezowych porach" może byc trudno jeśli ktoś ceni spokój
marcinwalas pisze: ZERO PRYWATNOŚCI ? toć to mieszkanie w bloku czy tu czy gdzie indziej,
tego nie kwestionuje. ale poraz kolejny nie zrozumiałeś mnie. blok jak blok to fakt z tym że ulokowany w centrm ma to do siebie ze pod jego oknami "przewalają sie" tłumy a to już w znaczący sposób wpływa na poczucie prywatności oprocz tego obok niego zlokalizowane są zaplecza tęczy mc donalda...
marcinwalas pisze: a kiedy ostatnio zalało planty?
nie prowadze statystyk ale zazwyczaj kiedy w kraju mamy doczynienia z powodziami silnica tez wylewa w mniejszym lub wiekszym stopniu.

reasumując. nie ładne jest to co jest ładne tylko to co sie komu podoba. broniąc tego obiektu wnioskuje że zakupiłes tam mieszkanie więc niech Ci sie dobrze mieszka. ja wyrażam tylko swoją SUBIEKTYWNĄ opinie która jednoznacznie mówi o tym że to absolutnie wg MOJEJ opini nie jest dobra lokalizacja w której (JA) chciałbym zamieszkac.
CK|PL|EU

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 19 września 2007, o 17:41

Za kilka lat mieszkanie w centrum bedzie niezwykle prestizowa wartoscia. Ten trend na pewno do nas dotrze i jesli ktos lubi miejski gwar, to bardzo dobrze trafil. Z checia bym sobie takie mieszkanie sprawil :) choc z drugiej strony lubie tez spokojne osiedla na obrzezach.

jasiek
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 508
Rejestracja: 21 maja 2006, o 23:10

Post autor: jasiek » 19 września 2007, o 18:09

ale o czy w ogole wy tu dyskutujecie? heh. Jedni wola zycie w centrum, inni w blokowiskach, jeszcze inni na wsi. Ja sam chetnie bym kupil jakies mile mieszkanko w kamienicy. Ale na pewno nie byloby to moje docelowe lokum. Calego zycia w centrum nie chcialbym spedzic.

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 19 września 2007, o 19:08

Boss pisze:wg mnie to wręcz jedna z najgorszych lokalizacji do mieszkania. centrum miasta zgiełk, hałas - z racji tego ze to centrum i bliskośc deptaka, ów zgiełk i hałas towarzyszy także w weekendy, tuż obok dyskoteka(mefisto), vis a vie restauracje/knajpy/lokale gastronomiczne - miłego wypoczynku, pozatym w znaczącym stopniu przekłada sie to na zero prywatności. chyba że ktoś mieszka na ost. kondygnacji (w dodatku z tarasem) wtedy ma faktycznie nieco większy komfort. pozatym teren plant w tym rejonie jest bardzo często zalewany zwłaszcza podczas roztopów także mieszkańcy tego budynku przynajmniej raz na kilka lat będa mieli niemiłego psikusa w postaci wody pod drzwiami budynku, ewakuacji aut i osuszania gadżetów z piwnic.
I to lubię najbardziej - odgłosy życia w mieście! :D Niebawem ulica Planty zostanie elegancko wyremontowana (Silnica z pewnością też będzie lepiej zabezpieczona przed wylaniem), budynek, który stoi na wprost tego będzie wyremontowany, z okna widać ulicę Sienkiewicza i Silnicę - symbole Kielc. Blisko do kolejnego symbolu - Pałacu Biskupiego. Pod samym nosem jest mase sklepow, w tym elegancki spozywczy polskiej sieci Spolem, bliskosc Rynku (niebawem wyremontowanego), wszelakich urzedow i instytucji, kosciolow i miejsc zwiazanych z historia Kielc. Niebawem duza galeria handlowa przy Warszawskiej - dosyć niedaleko, akurat na spacerek. No i nie trzeba korzystać z tej badziewnej komunikacji miejskiej. Blisko także dworce: kolejowy (być może niebawem skomunikowany z portem lotniczym w Obicach) i autobusowy. Jak dla mnie miejscówka do mieszkania pierwsza klasa :-) Ehh, jak to fajnie byc obudzonym przez szum ludzi dochodzacy z "Sienkiewki" a po wyjsciu z domu widziec zadbane "Stare Miasto" zamiast PRLowskich klockow :-) Jak sie dorobie to sobie sprawie takie mieszkanko w centrum - jeszcze nie wiem, czy w Kielcach, pozyjemy, zobaczymy :D
marcinwalas pisze:...można powiedzieć że okazjonalnie
Mam rozumieć, że to Ty je kupiłeś? Jeśli tak to gratuluję wyboru - mamy podobny gust :-)

Awatar użytkownika
marcinwalas
Posty: 22
Rejestracja: 30 listopada 2006, o 13:09

Post autor: marcinwalas » 20 września 2007, o 09:32

Grzesiek pisze:
Boss pisze:
marcinwalas pisze:...można powiedzieć że okazjonalnie
Mam rozumieć, że to Ty je kupiłeś? Jeśli tak to gratuluję wyboru - mamy podobny gust :-)
dzięki :D ,
tak naprawdę był to wybór żony ja chciałem budować dom :D , ale może za pare lat, jak dzieci podrosną kto wie :P

Franek
Posty: 12
Rejestracja: 18 września 2007, o 16:51

Post autor: Franek » 21 września 2007, o 13:34

Ciekawy jest ten budynek, ładny;
na pewno jego wartość będzie rosnąć - ładna bryła, dobra lokalizacja, bliskość ścieżki rowerowej. Czy jest tam parking podziemny?

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 21 września 2007, o 15:54

Nie ma, ale będzie naziemny obok budynku.

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 21 września 2007, o 16:25

Grzesiek pisze:Dla mnie nie ma czegoś takiego jak "zbyt nowoczesny", czy "nie pasujący". Albo budynek jest dobry, albo nie, jeśli jest to wszędzie będzie wyglądał dobrze.
Dla mnie na szczęście jest "coś takiego". Budynek może być ładny/brzydki, może pasować do okolicy/nie pasować do okolicy. To tak jak człowiek, jeden jest ładny a drugi brzydki, jeden się wyróżnia z tłumu (nie pasuje do okolicy) a drugi miesza się z tłumem. Proste.
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 21 września 2007, o 22:35

Nie o to mi chodziło... A tak swoją drogą takie dyskusje to na pw...

Awatar użytkownika
marcinwalas
Posty: 22
Rejestracja: 30 listopada 2006, o 13:09

Post autor: marcinwalas » 26 października 2007, o 11:42

z zewnątrz to juz koniec,
w środku jest już winda, częściowo drzwi,

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 26 października 2007, o 11:48

mnie się bardzo podoba ostateczna wersja. Uwielbiam gdy w budynkach stosuje się zabieg polegający na zmianie barwy na krawędzi bryły
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 26 października 2007, o 21:11

Hmmm, czerwony uratowal :)

Rokiś
Posty: 13
Rejestracja: 20 listopada 2006, o 19:12

Juz balustrady zamontowali

Post autor: Rokiś » 23 grudnia 2007, o 09:46

Juz balustrady zamontowali i wygląda jeszcze lepiej :)

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Re: Juz balustrady zamontowali

Post autor: cm » 27 grudnia 2007, o 08:19

Rokiś pisze:Juz balustrady zamontowali i wygląda jeszcze lepiej :)
I tylko te ochydne, krzywe latarnie przy Plantach...
Obrazek

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 27 grudnia 2007, o 23:02

Troche surowo wyglada, ale nie jest zle.
Denerwuje tylko luka pomiedzy HSD a kamienica przy Sienkiewicza :?

ODPOWIEDZ