Mieszkanie na 1 czy 2 ostatnim pietrze?

Dla tych, którzy urządzają, remontują i nie tylko.

Moderatorzy: sueno, Sirek1

fazeusz
Posty: 72
Rejestracja: 20 marca 2009, o 17:10
Lokalizacja: Kielce/Miedziana Góra

Mieszkanie na 1 czy 2 ostatnim pietrze?

Post autor: fazeusz » 26 kwietnia 2010, o 07:43

Witam
Waham się z wyborem mieszkania, mam do rozpatrzenia 1 piętro lub identyczne mieszkanie na 2 pietrze ostatnim w tym bloku. Bardziej zdecydowany jestem na to 2 piętro, dużo ładniejsze widoki, więcej światła w dużym pokoju (dach nad polowa balkonu), więcej ciszy i mniej ludzi kreci się na klatce :) Aha i jest tez tańsze o parę tysięcy (pewnie dlatego ze nie ma windy ale dla mnie to zaleta ruch to zdrowie :) Niestety mam obawy co do strat ciepła w zimę oraz nagrzewania się w lato, mieszkanie jest w bloku na osiedlu Via Botanica, z tego co wiem na dachu ma być od 12 do 30 cm izolacji styropianowej. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia mieszkania na ostatnim pietrze w nowym budownictwie?

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 26 kwietnia 2010, o 19:39

Ja bym jednak wybrał 1 piętro. Ruch sąsiadów raczej nie będzie uciążliwy. Mieszkanie będziesz mieć dogrzewane przez sąsiadów. Meble będziesz nosić 1 piętro niżej. Podczas eksploatacji to samo będzie z zakupami. Jak ci się dzidzia trafi to z wózkiem i z dzieckiem przez parę lat będziesz mieć mniej wchodzenia i schodzenia.
Dach ci nie będzie przeciekał :P
Słyszałem też że te szczytowe mieszkania jednak bardzo się nagrzewają od dachu. Latem jest bardzo gorąco ale to tylko ze słyszenia :)
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 27 kwietnia 2010, o 10:10

Ja bym wolał 2, a najlepiej mieszkać na 3 :)
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

ODPOWIEDZ