Odbiór nowego mieszkania - porady, opinie

Dla tych, którzy urządzają, remontują i nie tylko.

Moderatorzy: sueno, Sirek1

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Odbiór nowego mieszkania - porady, opinie

Post autor: sueno » 2 października 2006, o 20:58

11 października mają mi klucze oddac :D Komisyja się zbierze :) Odbierał ktos kiedyś mieszkanie? Na co zwraca uwagę? :)
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

kielcek

Post autor: kielcek » 3 października 2006, o 06:53

A skąd wiesz o tym odbieraniu kluczy? Znowu jakieś pisemko, czy wycieczka do spółdzielni? I jak z kuchenką załatwiłeś, bo ja mam ten sam problem?

Awatar użytkownika
Tomek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1002
Rejestracja: 13 marca 2006, o 16:12
Lokalizacja: Kielce / Bytom

Post autor: Tomek » 3 października 2006, o 10:37

sueno pisze:11 października mają mi klucze oddac :D Komisyja się zbierze :) Odbierał ktos kiedyś mieszkanie? Na co zwraca uwagę? :)
Przypomnij sobie może jeden z pierwszych odcinków "Alternatywy 4" :) Tam wszystko było i będzie można porównać :D

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 3 października 2006, o 10:43

sueno pisze:11 października mają mi klucze oddac :D Komisyja się zbierze :) Odbierał ktos kiedyś mieszkanie? Na co zwraca uwagę? :)
Na prog czy rowny, sciany czy takie jak trzeba, czy z oknami wszystko ok i inne.

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 5 października 2006, o 20:08

Ja bym sobie na odbiór wzioł metrówkę, albo lepiej jakiś miernik laserowy i dokładnie przemierzył metraż mieszkania, bo przecież płacisz za m/2, a jak znam projekty i późniejsze ich realizacje to napewno masz mniejszy metraż niż to wynika z projektu :!: , wtedy możesz sie domagać zwrotu kasy, albo zwolnienia z opłaty za czynsz na kilka miesięcy, w końcu 1m/2 to ok. 3000 tys PLN :wink:

P.S.
Resztę spraw masz opisane
:arrow: http://dom.gazeta.pl/prawo/1,65546,2080089.html

marystuart1

Post autor: marystuart1 » 6 października 2006, o 13:06

tak, z tym metrazem bywa roznie. u mnie od razu zapowiedzieli roznica + - 3% sie nie liczy.

damzaw
Posty: 40
Rejestracja: 14 stycznia 2007, o 10:16

Post autor: damzaw » 19 czerwca 2007, o 20:19

Na odbiór najlepiej się wybrać z kimś kto się zna na budowlance, napewno masz kogoś w rodzinie lub wśród znajomych, samemu wejdziesz popatrzysz i tyle.

Mnie bardziej interesuje odbiór części wspólnych budynku.
Dach, klatka, garaże, centalne ogrzewnie, teren wokół budynku, itp.
Teoretycznie odbierają to specjalne jednostki takie jak nadzór budowlany czy strażacy ale Oni nie sprawdzają jakości wykonania tylko czy są spełniane dopuszczalne normy, nie sprawdzają jak są położone płytki na klatce scodowej tylko czy korytaż ma odpowiednią szerokość.
Dlatego też moje pytanie: Jak to jest z odbiorem części wspólnych???

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Re: Odbiór nowego mieszkania - porady, opinie

Post autor: cm » 20 czerwca 2007, o 07:33

sueno pisze:Na co zwraca uwagę? :)
Otwórz/uchyl okna i zobacz, czy się same nie zamykają lub otwierają, jeśli framuga jest prosto osadzona, to oczywiście nie powinny.

zyzio
Posty: 8
Rejestracja: 8 lutego 2007, o 08:42

Post autor: zyzio » 22 sierpnia 2007, o 10:54

Witam !

Myśle o zrobieniu kuchni do zabudowy w firmie MEBOX w Kielcach ul. Żytniej bo kusi mnie niska cena ale obawiam się :roll: że może to być spowodowane złą jakością wykonania lub/i złą jakością materiałów z których będą robione meble. Czy może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia związane z tą firmą lub może kogoś znajomego który powierzył wykonanie mebli kuchennych bądź innej usługi tej firmie?

Pozdrowienia

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 28 marca 2010, o 22:12

Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

ODPOWIEDZ