Konsultacje społeczne - Węzeł Żelazna

Do wyrzucenia, poprawy.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Sirek1

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Konsultacje społeczne - Węzeł Żelazna

Post autor: MeehoweCK » 26 lutego 2008, o 23:02

ze strony MZD Kielce:
W związku z rozpoczęciu prac projektowych w ramach dokumentacji projektowej dla inwestycji

„Węzeł Żelazna – 1-go Maja – Zagnańska wraz z przebudową Ronda im. Gustawa Herlinga Grudzińskiego w Kielcach"

w celu zapoznania społeczności lokalnej z planowaną inwestycją, przeprowadza się konsultacje społeczne. W dniu 29.02.2008r. o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie z mieszkańcami Kielc w sali zlokalizowanej na terenie SHL ZUGA Spółka z o.o. przy ul. Zagnańskiej 27 w Kielcach (I piętro starego budynku Dyrekcji SHL).
Nie będę pisał, że obecność obowiązkowa, ale jak ktoś z forumowiczów ma czas i jest w miarę zainteresowany tematem to bardzo proszę, aby się stawił. I fajnie jakbyśmy się trzymali tam razem (my - społeczność forum).
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 26 lutego 2008, o 23:04

I ja rowniez zachecam do obecnosci, uwag bylo wiele, wiec mozna dzialac :!:

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 26 lutego 2008, o 23:05

Jak ktoś się wybiera to bardzo proszę o priva do mnie z powiadomieniem. To się umówimy dokładnie
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

andrzej
Posty: 259
Rejestracja: 28 maja 2007, o 18:43

Post autor: andrzej » 27 lutego 2008, o 22:21

Niestety nie mam możliwości iścia na to spotkanie, ale chciałbym zgłosić parę kwestii, które wg mnie są bardzo istotne i muszą być poruszone na tym spotkaniu.
1. Możliwości na przyszłość.
Rozwiązanie obecnie proponowane potrzebne jest na wczoraj, najważniejsza jest kwestia potencjalnej rozbudowy, a może od razu budowy drogi w przekroju większym niż 2x2. Znajomy z Warszawy opowiadał, że po interwencji SISKOMu i jakiegoś innego stowarzyszenia zmieniono planowany przekrój pewnego odcinka Trasy Siekierkowskiej, więc panowie ze stowarzyszenia do dzieła.
2. Budowa przedłużenia Żelaznej, a komunikacja miejska.
Zagadnienie ściśle powiązane z powyższym. Istotne jest czy w razie decyzji o budowie tramwaju, będzie go można poprowadzić tą trasą, w postaci wydzielonego torowiska, bądź pasa tramwajowo-autobusowego. Jeśli nie, nie widzę innej możliwości niż budowa pasa dla autobusów. Bardzo ważna jest też kwestia lokalizacji przystanków, pasów rozbiegowych dla autobusów no i budowa zatok (po ZDMie można spodziewać się wszystkiego, więc lepiej im o tym przypomnieć).
3. Organizacja ruchu.
Pytanie o planowane rozwiązania na wszystkich skrzyżowaniach (światła, zjazdy, strzałki, malowanie, zawrotki) na nowym odcinku, kwestia przejść dla pieszych, budowa kładek, przejść podziemnych, no i zrobienie coś z feralnym jak dla mnie lewoskrętem z Zagnańskiej w Okrzei.
Tyle ode mnie, pozdrawiam.

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 27 lutego 2008, o 22:48

andrzej pisze:Zagadnienie ściśle powiązane z powyższym. Istotne jest czy w razie decyzji o budowie tramwaju, będzie go można poprowadzić tą trasą, w postaci wydzielonego torowiska, bądź pasa tramwajowo-autobusowego. Jeśli nie, nie widzę innej możliwości niż budowa pasa dla autobusów. Bardzo ważna jest też kwestia lokalizacji przystanków, pasów rozbiegowych dla autobusów no i budowa zatok (po ZDMie można spodziewać się wszystkiego, więc lepiej im o tym przypomnieć).
Zatoki autobusowe będą
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
Jezpir
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1130
Rejestracja: 7 sierpnia 2007, o 14:24
Lokalizacja: Kielce, KSM Nord

Post autor: Jezpir » 28 lutego 2008, o 13:11

tu trwa dyskusja na temat materiałów do konsultacji od 10dni.
Jeżpir

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 28 lutego 2008, o 22:14

dziękuję Jezpir, ale ten temat został założony po to, aby możliwie jak najwięcej osób mogło dowiedzieć się o tych konsultacjach. Może on nawet zniknąć jutro po konsultacjach, bo pełni głównie rolę informacyjną.
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
Jezpir
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1130
Rejestracja: 7 sierpnia 2007, o 14:24
Lokalizacja: Kielce, KSM Nord

Post autor: Jezpir » 29 lutego 2008, o 09:26

Ja też informacyjnie zamieściłem notkę, by ci co przeoczyli dyskusję w temacie Żelaznej, znaleźli do niej linka w konsultacjach.
Ale faktycznie moja wypowiedź może być zakwalifikowana jako "czepialstwo" i pouczanie. Nie miałem tego celu. Przepraszam, zwłaszcza MechoweCK.
Jeżpir

ODPOWIEDZ