22.09 - ETZT, wypromujmy transport miejski!

Kielecki Portal Komunikacyjny
Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

22.09 - ETZT, wypromujmy transport miejski!

Post autor: Autor » 14 września 2008, o 22:55

Kielecki Portal Komunikacyjny zaprasza Czytelników do wzięcia udziału w mini-konkursie. Do jutra czekamy na projekty reklamy zachęcającej do korzystania z transportu miejskiego. Projekt pojawi się na jednym z autobusów w formie reklamy (busboard). Projekty muszą zawierać logo kampanii Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Prace należy przesyłać na adres portalu podany w dziale kontakt. Życzymy powodzenia, dla autora najlepszego projektu przewidzieliśmy nagrodę.

Logo do pobrania na www
Ostatnio zmieniony 11 września 2009, o 16:08 przez Autor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 15 września 2008, o 18:27

To ja jeszcze napiszę aby więcej forumowiczów tu zagladnęło :)

Dodam od siebie, że chyba najważniejszy jest pomysł bo wykonanie zawsze można poprawić i coś w nim ulepszyć 8)
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
Michał
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1258
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 01:09

Post autor: Michał » 15 września 2008, o 18:29

Na prośbę pk5 wysłałem wczoraj kilka projektów. Mam nadzieję że doszły ;)

pk5
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1436
Rejestracja: 18 lutego 2008, o 17:30

Post autor: pk5 » 15 września 2008, o 20:28

Tak! są super :)

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 18 września 2008, o 18:41

Konkurs zamkniety. Nikt 'obcy' projektu nie nadeslal, do wybory byly projekty przygotowane przez Michała oraz Oskara (z haslem Jurka). Pracownicy UM wybrali prace Oskara. Czekamy teraz na potwierdzenie typu autobusu i jesli kosztorys bedzie zaakceptowany przez UM Kielce, to reklama bedzie jezdzila przez ok. pol roku.

Projekt bedzie zaprezentowany rownoczesnie z chwila klejenia reklamy na autobusie.

Mam nadzieje, ze w przyszlym roku uda sie zrobic podobna rzecz, ale juz z wiekszym rozmachem, a zdecydowanie z dluzszym czasem oczekiwania na prace, bo teraz wszystko odbylo sie na łapu capu.

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 18 września 2008, o 19:02

No nie powiem :)
Czas troche krótki :)
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 18 września 2008, o 19:34

No niestety, ale gdybyscie z Michałem nie przesłali niczego, to byłoby nic, a tak mam nadzieje, że będzie jezdziła fajna reklama.

Awatar użytkownika
Michał
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1258
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 01:09

Post autor: Michał » 18 września 2008, o 20:00

Gratulacje! :) Szkoda, że nie możemy zobaczyć zwycięskiego projektu... (chyba, że mi ktoś prześle prywatnie... ;) )

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 11 września 2009, o 16:16

W tym roku reklamy promujace ETZT pojawia sie na autobusach komunikacji miejskiej. Projekt, ktory w ubieglym roku wygral konkurs UM na plakat promujacy bedzie od najblizszego wtorku jezdzil na jednym Solarisie (grafika Oskar Turek, haslo ja). Dodatkowo mozliwe jest, ze przez krotki czas (jesli MPK udostepni autobusy) pojawia sie reklamy typu fullback z plakatem kampanii ogolnopolskiej (reklama skierowana do kierowcow, projekt dostepny na stronie MOŚ). Autobus z naszym wlasnym kieleckim projektem bedzie wozil gosci trzydniowej II Miedzynarodowej Konferencji, ktorej tematem beda 'Problemy eksploatacji i zarzadzania zrownowazonym transportem'. Swoje wyklady zaprezentuja naukowcy z kilku krajow. Pozostala czesc programu ETZT pewnie pojawi sie na stronie UM.

Obrazek

redoxygene
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 781
Rejestracja: 22 czerwca 2008, o 20:36

Post autor: redoxygene » 11 września 2009, o 16:24

Przepraszam, moze mam dziwne skojarzenia, ale ten monster-autobus nie wydaje sie "przemawiac" do prostego ludu jako "zrownowazony". Wyglada jakby mial byc czescia kampanii p-ko autobusom rozjezdzajacym (i to doslownie) miasto i dominujacym w nim.
TZ to przeciez nie tylko autobusy, to takze rowery, piesi i ekologia przede wszystkim. A tutaj autobus rozjezdzajacy szare miasto i do tego promujacy komunikacje jako cos szybkiego (bo to jest pierwsze skojarzenie).

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 11 września 2009, o 16:27

Nie wiem czy rozumiesz, co promuje haslo i czy widzisz, ze "monster" rozjezdza samochody, a nie miasto. Reklama dlatego wlasnie jest na autobusie, bo ma promowac ten srodek w ramach preferowanych przez idee ETZT.
Ostatnio zmieniony 11 września 2009, o 16:28 przez Autor, łącznie zmieniany 2 razy.

Ziarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1653
Rejestracja: 20 lutego 2008, o 20:16
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Ziarek » 11 września 2009, o 16:27

Reklama bardzo fajnie wygląda, hasełko też dobre :)

redoxygene
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 781
Rejestracja: 22 czerwca 2008, o 20:36

Post autor: redoxygene » 11 września 2009, o 16:32

Autor pisze:Nie wiem czy rozumiesz, co promuje haslo i czy widzisz, ze "monster" rozjezdza samochody, a nie miasto. Reklama dlatego wlasnie jest na autobusie, bo ma promowac ten srodek w ramach preferowanych przez idee ETZT.
Fakt, teraz juz widze - nic tu dalej nie ma zrownowazonego. A zrownowazenie nie ma polegac na promowaniu autobusow - bo to tez nie jest zrownowazone, tylko ma promowac cala idee zrownowazenia. Rozumiem, ze rowery na miasto z reklamami i piesi w koszulkach tez beda :D

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 11 września 2009, o 16:36

Jesli ktos bedzie mial ochote na przygotowanie promocji pozostalych preferowanych srodkow transportu, to pewnie tak. Zreszta jest to juz robione. My promujemy jeden, co jest doskonale widoczne w stwierdzeniu "wybierz transport miejski" i takie byly zalozenia tej reklamy.

redoxygene
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 781
Rejestracja: 22 czerwca 2008, o 20:36

Post autor: redoxygene » 11 września 2009, o 16:53

To trzeba bylo na poczatku tak pisac, a nie, ze to reklamy promujace ETZT jako taki na autobusach. I tak wg mnie w dalszym ciagu sam pomysl obrazka autobusu rozjezdzajacego samochody w szarym miescie nie ma w sobie nic wspolnego ze zrownowazeniem wynikajacym z idei ZT.

ODPOWIEDZ