Witacze - Pismo do Prezydenta Miasta

To, co mozemy zrobic.

Moderatorzy: sueno, Daniel, Cyniczny Optymista

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Witacze - Pismo do Prezydenta Miasta

Post autor: sueno » 8 września 2008, o 18:56

Cel - Nie dopuszczenie do powstania tego brzydactwa http://inwestycje.jupiter.superhost.pl/ ... 6660#56660
Osoba odpowiedzialna: Marcin Adamczyk
Kontakt: marcinii@go2.pl

Chciałbym wysłać w naszym imieniu list do Prezydenta w sprawie tych nieszczęsnych "witaczy". Jeśli macie propozycję co do treści pisma to wklejcie. Poniżej moja propozycja (do modyfikacji). Taki zarys / szkic
Szanowny Panie Prezydencie

Z przerażeniem zapoznaliśmy się z projektem znaku, jaki ma witać osoby wjeżdżające do naszego miasta (tzw. witaczy). Jako grupa osób, której nie jest obojętny wizerunek naszego miasta, chcielibyśmy prosić Pana Prezydenta o wycofanie się z decyzji o wyborze tychże witaczy. Naszym zdaniem a także zdaniem naszych rodzin i znajomych, wybrany projekt delikatnie mówiąc jest brzydki i będzie ośmieszać nasze miasto a zgodność w tej materii jest stuprocentowa.

Prosimy o ponowne przeanalizowanie wyników konkursu.

Łączymy wyrazy szacunku

Forumowicze www.inwestycje.kielce.pl
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 9 września 2008, o 14:04

Ja bym jeszcze wysłał (za zgodą autorów) propozycje tych witaczy, które powstały na forum w przysłowiowe "pięć minut" i są o niebo lepsze, szczególnie ten:
Obrazek
Autor - użytkownik Michał
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 9 września 2008, o 15:35

Dostałem mailem od Łukasza K. trochę rozbudowaną wersję pisemka ;) Dzięki za nią. Jak ktoś chce coś dodać to proszę bardzo ;)
Szanowny Panie Prezydencie

Od czasu pojawienia się pomysłu postawienia na drogach wjazdowych do naszego miasta znaków reprezentujących Kielce i zapraszających do odwiedzenia naszego miasta (tzw. witaczy), z uwagą śledziliśmy rozwój przedsięwzięcia. Z przerażeniem zapoznaliśmy się z projektem witacza, który wygrał konkurs.

Naszym zdaniem, a także zdaniem naszych rodzin i znajomych, wybrany projekt nie reprezentuje godnie Kielc. Dziś wzbudził on falę gorących dyskusji na wielu forach internetowych, m.in Gazety Wyborczej. Jej wyrazem jest także niniejszy apel. Niebawem - jeśli zostanie projekt w obecnym kształcie zostanie zrealizowany - istnieje obawa, że doprowadzi do ośmieszenia naszej małej ojczyzny.

Jako grupa osób, której nie jest obojętny wizerunek naszego miasta, chcielibyśmy zaapelować do Pana Prezydenta o ponowne przeprowadzanie naboru projektów lub o przeprowadzanie w tej sprawie referendum.

Łączymy wyrazy szacunku

Forumowicze http://www.inwestycje.kielce.pl
Dodatkowo zgodnie z sugestią toma zamieściłbym witacza autorstwa Michała.

Nie jestem pewien też w jakiej formie dostarczyć pismo do urzędu. Czy forma elektroniczna wystarczy czy mam iść na sekretariat i złożyć "przez kopię". Czy kopię listu przesłać również do GW, ED, RK, R+, Wici itepe? Nie chcę iść na wojnę tylko chciałbym żeby nas wysłuchano. Na wojnie jedynym przegranym będzie miasto (miasto jako Kielce a nie "urząd").
Napiszcie tutaj jakie macie propozycje bo czas nagli. Chciałbym sprawę załatwić do jutra bo nie ma na co czekać.
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
Ja-ck
Posty: 377
Rejestracja: 24 sierpnia 2008, o 22:37
Lokalizacja: C-entrum K-ultury

Post autor: Ja-ck » 9 września 2008, o 16:04

Myśle że powinniśmy poinformować media o tym liście, bo boje sie że prezydent nas może zignorować.

Nasza informacja dla medii jednak powinna "pozytywnie nakręcać" prezydenta i urząd, np. Zwracamy się z tym listem do prezydenta, ponieważ uważamy, że pan Lubawski wysoko cenii zdanie wszystkich mieszkańców miasta, i jest otwarty na pomysły i wizje Kielczan. Bo przecież miasto jest dla ludzi, a ludzie dla miasta.
Jeszcze troche wazeliny i git :P
"Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu"

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 9 września 2008, o 16:32

sueno: Najlepiej będzie jak złożysz pismo do sekretariatu prezydenta. Koniecznie dopisz na dole taką magiczną formułkę:
Do wiadomości:
Gazeta Wyborcza Kielce
Echo Dnia
Radio Kielce
...
To tak jakbyś napisał "tylko nas nie zignoruj, bo źle się to dla Ciebie skończy!" tylko w sposób oficjalny i dyplomatyczny ;) Urzędnicy zupełnie inaczej podchodzą do pisma zawierającego takie "ostrzeżenie".
Do redakcji wystarczy, abyś podesłał to samo mailem.

Jeśli chcesz to mogę pomóc w jakiś sposób, bo cały czas mam wakacje ;)
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

pk5
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1436
Rejestracja: 18 lutego 2008, o 17:30

Post autor: pk5 » 9 września 2008, o 16:37

Popieram panowie.

Ale jak tam się sueno podpiszesz? czy to ma być list otwarty?

Cyniczny Optymista
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 838
Rejestracja: 28 lipca 2008, o 11:16
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Cyniczny Optymista » 9 września 2008, o 17:40

- Sueno, czy Jerzy (Autor) sie z Toba kontaktowal? Dzwonil do mnie w sprawie niezgody na witacze, ale to Twoj projekt, wiec odeslalem go do Ciebie.
Mial zalatwiac artykul z Nowakiem z GW.

- Dolaczam sie do Meehowca. Tez mam luz, wiec chetnie pomoge w czymkolwiek niebadz.

- W watku na forum glownym o witaczach
http://www.inwestycje.kielce.pl/forum/v ... 88da263fc7
padla propozycja, by zorganizowac wystawe plakatow zawierajacych propozycje witaczy innych niz wybrane przez miasto.
Ktos zapytal, czy chcemy isc na wojne z UM?
Absolutnie nie.
Stad opcje podpisu zasugerowana przez Meehowecka (od dzis bede Cie zwal MHCK ;) uwazam za optymalny.
Natomiast...stare, rzymskie przyslowie mowi: si vis pacem para bellum.
Musza wiedziec, ze to nie przelewki. Ze tak latwo tego swinstwa robionemu naszemu miastu nie odpuscimy ;)

- Kolejna rzecz. Organizujac kolejne tego typu akcje protestacyjne (?) bedziemy musieli sie jakos podpisywac.
Stad pytanie - jako Obiady Czwartkowe czy jako forumowicze Inwestycji?
Ja sklaniam sie ku tej drugiej wersji - Inwestycje sa juz znane, maja jakas renome, marke (oczywiscie za kazdym razem winnismy pytac o zgode Autora - w koncu to jego dziecko ;), a powtarzam - nie warto tworzyc nowych, kolejnych bytow (przypominam rozpady kolejnych rzadow prawicowych w III RP).
Traktujmy Obiady jako taka kontynuacje Inwestycji w realu.
Co Wy na to?

Pzdr
Cynizm Optymizm i Ironia
Te trzy: z nich zas najwazniejszy jest dystans do samego siebie :)

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 9 września 2008, o 19:38

Tak, Jurek napisał do mnie na pocztę i zabił mi ćwieka, bo nie wiem czy robić z tego list otwarty czy złożyć go tylko na ręce Prezydenta. Czy zrobić to jutro czy poczekać na prasę :(
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

pk5
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1436
Rejestracja: 18 lutego 2008, o 17:30

Post autor: pk5 » 9 września 2008, o 20:06

Forumowicze Inwestycji? Tak, z racji tego gdzie gadamy.

Ale z drugiej strony..

Stop, żadnych drugich stron :D

Ja myślę, ze list otwarty podpisany imiennie lub grupowo..choć lepeij imiennie.

A MHCK :) to z tym "do wiadomości" to to jest zwykły list do prezydenta? jeśli o taki Ci chodziło, to myślę, ze taki :)

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 9 września 2008, o 20:13

Normalny list do prezydenta, tylko taka formułka na dole strony.
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Cyniczny Optymista
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 838
Rejestracja: 28 lipca 2008, o 11:16
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Cyniczny Optymista » 9 września 2008, o 21:53

Popieram MHCK.
Cynizm Optymizm i Ironia
Te trzy: z nich zas najwazniejszy jest dystans do samego siebie :)

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 9 września 2008, o 22:01

Poczekajcie bo nie rozumiem. Mam dopisać formułkę "do wiadomości:" i to ma być ściema bo tak naprawdę nie wyślę tego do mediów tylko do samego prezydenta?
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 9 września 2008, o 22:38

sueno: Żadna ściema! Normalnie zostawiasz pismo u prezydenta (z formułką na dole) i ten sam tekst wysyłasz mailem do redakcji, które wymieniłeś w formułce. Napisz im tylko na początku, że takie pismo złożyłeś do sekretariatu prezydenta miasta. I świeci.
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 10 września 2008, o 07:34

Ostateczna wersja pisemka. Troszkę je jeszcze zmodyfikowałem. Nie wiem jak nawiązać do innych projektów witaczy żeby nie zostać posądzonym że jesteśmy źli, bo nie wybrali naszego projektu (czy cóś w ten deseń) dlatego nie dołączę żadnych. Chyba że macie inne zdanie.
Kielce dnia 10 września 2008r.


Prezydent Miasta Kielce
Pan Wojciech Lubawski


Szanowny Panie Prezydencie

Od czasu pojawienia się pomysłu postawienia na drogach wjazdowych do naszego miasta znaków reprezentujących Kielce i zapraszających do odwiedzenia naszego miasta (tzw. witaczy), z uwagą śledziliśmy rozwój przedsięwzięcia. Z przerażeniem zapoznaliśmy się z projektem witacza, który wygrał zorganizowany przez UM konkurs.

Naszym zdaniem, a także zdaniem naszych rodzin i znajomych, wybrany projekt nie reprezentuje godnie Kielc. Wzbudził on falę gorących dyskusji na wielu forach internetowych, m.in. Gazety Wyborczej, Echa Dnia czy też naszego forum. Ich wyrazem jest także niniejszy apel. Niebawem, jeśli projekt w obecnym kształcie zostanie zrealizowany, istnieje obawa, że doprowadzi on do ośmieszenia naszej małej ojczyzny.

Jako grupa osób, której nie jest obojętny wizerunek naszego miasta, chcielibyśmy zaapelować do Pana Prezydenta o ponowne przeprowadzanie naboru projektów lub o przeprowadzanie w tej sprawie referendum wśród mieszkańców miasta przedstawiając im różne projekty tak, aby mogli i oni współuczestniczyć w decyzji o wyglądzie ich miasta.


Łączymy wyrazy szacunku

Forumowicze http://www.inwestycje.kielce.pl


Do wiadomości:
- Gazeta Wyborcza – Kielce,
- Echo Dnia,
- Radio Kielce,
- Radio Plus – Kielce,
- Radio Fama,
- Wici.info.
MeehoweCK: Dałbyś mi swój adres mailowy to bym ci wysłał pisemko to byś je porozsyłał mailem. Nie chcę ze służbowego maila korzystać :P
Ja ok 11-12 pojadę złożyć pisemko do UM.
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 10 września 2008, o 08:02

NIEAKTUALNE!!!11 <jupi>

Może to i nawet nasza zasługa jak podglądali nasze forum? :P
KIELCE
10 września 2008 - 0:01
Obrazek
Witacze nie staną na kieleckich drogach

Pokazane we wtorkowym Echu Dnia rogatki, które miały stanąć na drogach wjazdowych do Kielc nie zostaną zbudowane.

Obrazek
Tak wyglądają witacze, które chciano ustawić przy głównych drogach wjazdowych do Kielc. Prezydent Wojciech Lubawski wobec krytyki mieszkańców stolicy województwa postanowił jednak poszukać innego projektu. (Archiwum)

Prezydent Wojciech Lubawski, po krytycznych opiniach Kielczan wobec wybranego projektu tak zwanych witaczy postanowił zmienić podjętą wcześniej decyzję.

Przypomnijmy; po nieudanym konkursie na projekt "witaczy” miasto zdecydowało się poprosić o pomoc artystów plastyków, a konkretnie Marka Cecułę. Zaproponował on dwa rozwiązania: tradycyjną rzeźbę oraz konstrukcję, na której wyświetlają się, poza powitaniem, także dane dotyczące temperatury. Prezydentowi Lubawskiemu spodobała się ta bardziej tradycyjna propozycja, zaakceptowała ją także komisja powołana przez dyrektora Wydziały Kultury i Promocji Urzędu Miasta, Krzysztofa Tworogowskiego.

We wtorkowym "Echu Dnia” zaprezentowaliśmy wybrany projekt. Od razu rozdzwoniły się telefony w naszej redakcji. Otrzymaliśmy wiele krytycznych opinii.

SĄ NA "NIE”

Kielczanie podkreślali, że zwycięski projekt swą konstrukcją przypomina im szubienicę, jest za mało nowoczesny, bez fantazji, wręcz nieestetyczny i może zniechęcić turystów do wizyty w Kielcach. Porównywali go do innego niefortunnego projektu, który miał promować miasto - plakatu z napisem "Don't give up! You are in Kielce”. Także na naszym forum internetowym czytelnicy nie szczędzili słów krytyki:

- Bardzo brzydkie "witacze”! Wstyd coś takiego ustawić! Po raz kolejny będzie się z nas śmiała cała Polska! - pisali z oburzeniem internauci.

PREZYDENT SIĘ WYCOFUJE

- Ja także dostałem podobne telefony - przyznaje prezydent Kielc, Wojciech Lubawski. - Chociaż mnie "witacze” się podobają i uważam, że to wizualizacja była niefortunna. To podkreślenie korony było bardzo dobre, ale przy takim oporze wycofujemy się z tej decyzji i szukamy dalej.

Prezydent jest w kontakcie z autorem projektu, plastykiem Markiem Cecułą, który do zaopiniowania przedłożył kilka wersji "witaczy”. - Pan Marek jest obecnie w Norwegii, ale obiecał pracować nad inną koncepcją i przysyłać mi kolejne wersje - powiedział prezydent. - Sprawa jest, więc otwarta. Szukamy kolejnego pomysłu - zapowiedział.

Luiza Buras, Lidia Cichocka

źródło: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /354099690
Ostatnio zmieniony 10 września 2008, o 08:10 przez sueno, łącznie zmieniany 1 raz.
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

ODPOWIEDZ