Centrum Słoneczne czyli nowe centrum Radomia

Moderatorzy: sueno, MeehoweCK

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Centrum Słoneczne czyli nowe centrum Radomia

Post autor: Adasiek CK » 7 kwietnia 2011, o 20:58

Znalezione na SSC, co Wy na to?

------------------------------------------------------------------------------------

Słoneczny biznes już działa

Punktualnie o godz. 14 otworzyły się dla klientów drzwi Galerii Słonecznej. Młodzież z piskiem pobiegła do swoich sklepów. Starsi już spokojnie wchodzili zwiedzać największe radomskie centrum handlowe. Dyżurująca w pobliżu karetka pogotowia ratunkowego nie musiała interweniować.

Lecz na przylegających ulicach wokół Galerii już przed południem tworzyły się korki. Największe na Pileckiego. Tam policjanci, gdy zachodziła potrzeba, kierowali ruchem. W tym czasie wewnątrz budynku symboliczną wstęgę przecinali przedstawiciele inwestora - AIG Lincoln oraz władze miasta. Przyglądali się zaproszeni goście, właściciele 150 sklepów, dziennikarze i fotoreporterzy. Po kłopotach z nazwiskiem byłego prezydenta Radomia (Marcinkowskiego czy Marcinkiewicza?), prowadzący imprezę Tomasz Kamel przy brawach i uśmiechach wywołał obecnego prezydenta miasta. – Jest O.K! – zaczął Andrzej Kosztowniak. – Ta galeria pokazuje nam pewną nową jakość zarządzania przestrzenią w mieście. Tu jest także nowa jakość w sposobie handlu, usług i rozrywki. To miejsce prezentuje nową falę w stylu zagospodarowania czasu dla większości z nas. Czyli kultura człowieka obecnego czasu w dużej mierze konsoliduje się w tego typu obiektach – mówił do kilkuset osób prezydent Radomia.

Po przecięciu wstęgi większość zwiedzała Galerię jeszcze zamkniętą dla radomian. Ci coraz tłumniej zbierali się przy kilku wejściach do kompleksu. - Przyszłam wcześniej, bo chcę być jedną z pierwszych. Interesują mnie ciuszki, jeszcze nie było w Radomiu Zary, H&M. Słyszałam o promocjach i chcę z nich skorzystać – wyjaśnia nam młoda dziewczyna. Nie chce się przedstawić.

Wewnątrz, jedni w strojach galowych, inni w uniformach firm, zwiedzają sklepy. Niektórzy, po przemowie prezydenta złośliwie dodawali, że Galeria będzie nowym centrum kultury w mieście. – Nie, z kulturą to chyba niewiele ma wspólnego, niemniej ja czekam na otwarcie kina, które ma ruszyć 20 kwietnia. Reszta to sklepy i sklepy. Szczerze mówiąc nie chce mi się za bardzo chodzić, to duży obiekt - przyznaje Wojtek Owczarek, perkusista zespołu IRA. Z drugiej strony cieszy się, że taki obiekt powstał. - Choć terenu mi trochę szkoda, bo wcześniej tu przychodziłem biegać. Spacerowałem z psem a teraz będziemy przychodzić do kawiarenek. Tylko jeszcze niech skończą robić te drogi dookoła i będzie super – uważa muzyk.

Tadeusz Kaczmarek, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu interesuje się nowymi technologiami, nic więc dziwnego, że spotykamy go w pobliżu sklepów ze sprzętem elektronicznym. - Bardzo dobrze, że w Radomiu powstał taki obiekt. Widać różnicę architektoniczną, technologiczną i oby to był zalążek nowoczesnego zurbanizowanego miasta. Inna sprawa, że w naszych czasach sklepy stają się swego rodzaju świątyniami odwiedzanymi przez ludzi w wolnym czasie - podkreśla. Dodaje, że policja już od dawna współpracuje z inwestorem. - Oczywiście działają tu wynajęte firmy ochroniarskie, ale... Ale my jesteśmy również tu obecni, po to by miejsce było i przyjazne, i bezpieczne – twierdzi.

- Cudownie, wylosowałam bon na 750 zł i pani stylistka doradzała mi jak się ubrać. Zakupy zrobiłam, bardzo fajne rzeczy, markowe, zachęcam – cieszy się wiceprezydent Anna Kwiecień i pokazuje nam siatkę z logo T.K.Maxx.– Dżinsy, fajna jaśniutka kurtka, marynarka i spódnica. Cieszę się, że taka galeria jest w Radomiu. Teraz mieszkańcy nie muszą już jeździć do stolicy i tam wydawać pieniędzy.

Bartek Olszewski

http://www.mojradom.pl

Zdjęcia z http://www.radom.gazeta.pl:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Parking Jagielloński
Obrazek

Obrazek

I z radom.blip.pl

Obrazek

Obrazek

precyzyjny zakątek:
Obrazek

Zdjęcia autorstwa adam89p:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
<klawy tekścik w tym miejscu>

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 8 kwietnia 2011, o 10:25

Mnie się kojarzy z amerykańskim centrum handlowym z lat 70-tych, zlokalizowanym na przedmieściach.
Obiektywnie - pięknością galeria nie grzeszy.
W dodatku winda i schody od strony przystanku...
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 8 kwietnia 2011, o 10:29

Wnętrza fajne, eleganckie ale na zewnątrz inwestor mógł się bardziej postarać.
pletwa

Awatar użytkownika
GooDek_238
Posty: 329
Rejestracja: 13 stycznia 2011, o 18:55
Lokalizacja: Kielce

Post autor: GooDek_238 » 8 kwietnia 2011, o 11:15

Do lamusa z taką galerią ! Wygląda jak podrasowany barak :lol:.

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 8 kwietnia 2011, o 13:27

Wnetrze jak wnętrze, jak to w galeriach. Ale z zewnątrz...
Czy ktoś się orientuje kiedy powstała pierwsza, duża galeria handlowa w Polsce?
Z 15 lat temu?
Myślę, że w tamtych czasach Słoneczna mogła by zrobić niezłe wrażenie :)

baux
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1203
Rejestracja: 1 kwietnia 2008, o 19:21
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy Centrum a Kadzielnią...

Post autor: baux » 8 kwietnia 2011, o 17:52

3x pasaż świętokrzyski, chociaż pasaż mniej kiczowaty z zewnątrz

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 8 kwietnia 2011, o 21:35

Z zewnątrz to nawet (stara) Galeria Echo mi się bardziej podoba. A w środku bez rewelacji, ale ok.
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 8 kwietnia 2011, o 21:37

Mi się podoba ten 'precyzyjny zakątek', fajna sprawa. Tylko co tam dokładnie jest?
<klawy tekścik w tym miejscu>

ODPOWIEDZ