MZD Kielce - [DW 762] ul. Krakowska/Armii Krajowej

Inwestycje zrealizowane

Moderatorzy: Nowak, Autor

michau

Post autor: michau » 22 lutego 2011, o 13:47

andrzeej pisze:
Nowak pisze:
TomanoMo pisze:Może też względy bezpieczeństwa, dokładnie obok drogi spora ilość tych drzewek jest.
Czyli to wina drzewek jest, że stają na drodze kierowców niedostosowujących się do warunków na drodze :?: :wink:
Może to i lepiej, że na ich drodze stają drzewa, a nie np. przypadkowy pieszy.

A tak na marginesie - nie cieszy mnie wcale ta inwestycja, mimo że dojeżdżam codziennie Krakowską. Obawiam się, że po remoncie zaczną się wyścigi, już teraz na Krakowskiej jest sporo wypadków z powodu nadmiernej prędkości. A nie zapominajmy, że to zwykła droga wojewódzka.
Że tak powiem gówno prawda. Nie z powodu nadmiernej predkości, ale z powodu stanu nawierzchni, do wiadomości policjanty podają, że wypadki są z powodu nadmiernej prędkości, a prawda jest jednak inna. W wielu krajach na drogach tego typu sie jedzie 90/100 i wypadków jest bardzo mało, bo i jest po czym jechać, a przy dobrym stanie nawierzchni taka prędkość jest optymalna. Ale co się dziwić skoro na Krakowskiej to przy 50 się zabić można najeżdzając na koleinę 30 centymetrową i łatwo z drogi wypaść. Ta droga to sie nie nadaje do jezdzenia na hulajnodze nawet. Ale jasne, "lepiej nie budowac bo sie oszołomy ścigać bedą" typowe polskie podejście. A od tego ta cała policja jest, żeby pilnować tego, a nie jezdzić po mieście, jeść pączki i wlepiać mandaty za wypicie sobie piwa na ławce w parku.

Marcinus
Posty: 388
Rejestracja: 13 września 2007, o 23:20
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Marcinus » 22 lutego 2011, o 13:49

A może wycięcie drzew to paradoksalnie wina "ekologów"?
Nie będzie drzew->nie przylecą ptaki->nie będzie sezony godowego->"ekolodzy" nie będą mieli pretekstu do zablokowania inwestycji :twisted:
To oczywiście tylko moja sugestia na podstawie słów
Musimy się spieszyć, aby zdążyć przed okresem lęgowym ptaków. (...) - wyjaśnia kierownik budowy z firmy Fart, Rafał Markiewicz.
Oczywiście nie mam nic do prawdziwych ekologów, którzy dbają o zachowanie naszego największego dziedzictwa (środowiska naturalnego) dla potomnych.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 22 lutego 2011, o 13:53

Jednak mysle, ze wycinka jest spowodowana obowiazkiem instalacji ekranow akustycznych i bezsensownie wygorowanymi przepisami w zakresie koniecznosci ich montazu.

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 22 lutego 2011, o 18:30

michau pisze:Że tak powiem gówno prawda. Nie z powodu nadmiernej predkości, ale z powodu stanu nawierzchni
Że tak powiem gówno prawda. Na Krakowskiej jest ograniczenie do 70 km/h. Jadąc z taką prędkością praktycznie nie da się wypaść z drogi i trafić w drzewo, nawet na tak złej nawierzchni.

michau

Post autor: michau » 23 lutego 2011, o 11:13

Nie da to sie rozłożyc parasola w d...e.
Ty to pisałeś poważnie czy żartowałeś? Przy 70 km/h nie da sie wypaść z drogi na tak złej nawierzchni :lol: Powiedz co brałeś, może też wezme i będe miał takie jazdy.

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 23 lutego 2011, o 13:23

michau pisze:Nie da to sie rozłożyc parasola w d...e.
Ty to pisałeś poważnie czy żartowałeś? Przy 70 km/h nie da sie wypaść z drogi na tak złej nawierzchni :lol: Powiedz co brałeś, może też wezme i będe miał takie jazdy.
Jeśli chodzi o ostatnie zdanie - proponowałbym bardziej merytoryczne argumenty.

Codziennie jeżdżę Krakowską na odcinku od centrum do Białogonu. Z reguły jadę przepisowe 70 km/h i wszyscy mnie wyprzedzają, z tego wielu jedzie nawet ponad 100 km/h. I nigdy nie widziałem, żeby jakiś samochód wypadł z drogi.

Owszem, zdarzają się na Krakowskiej wypadki, ale nie przypominam sobie, żeby jakiś był spowodowany "wypadnięciem z drogi". Większość to wymuszenia pierwszeństwa i tym podobne.

michau

Post autor: michau » 23 lutego 2011, o 14:14

To złóż protest przeciwko remontowi Krakowskiej, po co remontować jak można jezdzić po takim badziewiu. Jeżeli Ty uważasz że stan nawierzchni nie ma wpływu na ilość wypadków to na prawde nie mamy o czym dyskutować. Jak by była odpowiednia nawierzchnia to by bezpiecznie sie wyprzedzało, a tak to jest jak jest. Wyobraź sobie wyprzedzanie na dobrej nawierzchni przy 100 km/h, a przy obecnej przy 70 km/h, zmieniasz pas i wjezdzasz z jednej koleiny w drugą przez co łatwo stracić kontrole nad pojazdem, i sporo takich wypadków tam było, ale chyba i tak tego nie rozumiesz. Nie wspomne juz o komforcie jazdy i zawieszeniu w Twoim aucie.

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 23 lutego 2011, o 14:41

Weź chłopie ochłoń. Czy ja gdzieś pisałem, że jestem przeciwko remontowi tej ulicy? A swoją drogą, są gorsze ulice w Kielcach. Tu jest przynajmniej szeroko, dwa pasma, przydałaby się tylko wymiana nawierzchni. To jest droga wojewódzka. Przejedź się drogą wojewódzką do Daleszyc, do Piekoszowa, albo (nie-wojewódzką) do Zagnańska - moim zdaniem takie drogi powinny być przebudowywane w pierwszej kolejności - wąskie, dziurawe, bez żadnych poboczy. W porównaniu do nich Krakowska to autostrada.

qbasck
Posty: 135
Rejestracja: 22 września 2005, o 13:13

Post autor: qbasck » 23 lutego 2011, o 16:17

Remont dróg które wymieniłeś nie jest w gestii Kielc. To nie od miasta zależy.

CKKarol
Posty: 195
Rejestracja: 11 grudnia 2009, o 18:07
Lokalizacja: Kielce

Post autor: CKKarol » 23 lutego 2011, o 22:53

Koledze andrzeejowi chodziło o odcinki miejskie tych dróg. Wszystkie drogi oprócz autostrad i dróg ekspresowych leżące w granicach administracyjnych miasta należą do miasta. Co za tym idzie również ich remont i bieżące utrzymanie należy do miasta. Zagnańska, Piekoszowska i Wojska Polskiego są naprawde w złym stanie, napewno gorszym niż Krakowska, a do tego w standardzie 1x2.

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 23 lutego 2011, o 23:16

Dokładnie tak, a dodam tylko, że miejskie odcinki tych dróg są całkowicie pozbawione poboczy i zatoczek autobusowych. Pomijam już stan nawierzchni.

Za pieniądze, które miasto zapłaci za przebudowę Krakowskiej można by spokojnie wymienić jej nawierzchnię i jeszcze zostałoby sporo na inne drogi.

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 25 lutego 2011, o 12:33

Wycinka drzew wzdłuż ulicy Krakowskiej (zdjęcia):

http://www.radio.kielce.pl/galeria,,99d ... d5164.html

rafick
Posty: 34
Rejestracja: 12 marca 2011, o 11:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: rafick » 13 marca 2011, o 19:43

Witam,

Podpinam mojego posta do tego tematu. Chyba najbardziej odpowiedni.
Otóż chciałbym Wam przekazać jaka fuszerka odbyła się przy remoncie ( a dokładnie wymianie oświetlenia) przy ulicy Krakowskiej. Od skrzyżowania na wysokości pływalni do ulicy Gagarina.
Firma typu szwagier & spółka rozpoczęli hucznie wymianę oświetlenia na jesień zeszłego roku, podajże październik/listopad. Zaraz po zrealizowaniu odrestaurowania otoczenia wokół przystanków autobusowych znajdujących się na tej ulicy. Chodniki które były nowo położone, dosyć uczciwie ( podkład piachu, kamienia) zostały zdewastowane. Firma owa swój bój zakończyła na początku grudnia 2010roku. Od tej pory ani razu się nie pojawiła. Od 3 miesięcy ulica jest rozkopana i efektu doprowadzenia jej do stanu używalności nie widać..

Widok na chodnik, który na całej długości ulicy jest zniszczony.
Obrazek


Zniszczony nowy chodnik wokół przystanków autobusowych.
Obrazek


Stare latarnie które nie są usunięte. Każda jest odchylona w pionie, niektóre ledwo się trzymają.

Obrazek


EWENEMENTEM ‘rewitalizacji’ są latarnie postawione w cały świat.. Tzn większość z nich nie stoi w pionie. Nie wiem czy to po pijaku stawiali czy jak. Sygnalizator stojący pionowo natomiast latarnia ma odchył na lewo..

Obrazek


A także zniszczone ulice osiedlowe, na których można urwać zawieszenie.

Reszta fotek:

Kod: Zaznacz cały

http://img863.imageshack.us/i/obraz003k.jpg/

Kod: Zaznacz cały

http://img857.imageshack.us/i/obraz005m.jpg/

Kod: Zaznacz cały

http://img838.imageshack.us/i/obraz013eg.jpg/
Mam nadzieję, że post mój będzie przydatny. Moja pierwsza wypowiedź, taka mała interwencja. Pozdrawiam Rafał

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 14 marca 2011, o 14:50

Dzisiaj trawają tam jakieś prace.
Widocznie przeczytali Twojego posta ;)

Awatar użytkownika
lukas000
Posty: 204
Rejestracja: 7 marca 2011, o 15:41
Lokalizacja: mam to wiedzieć:)

Post autor: lukas000 » 27 kwietnia 2011, o 10:09

Drogowcy zamykają fragment ulic Krakowskiej i Armii Krajowej

W najbliższy czwartek zostanie zamknięty fragment ulicy Krakowskiej i Armii Krajowej w Kielcach. Ulica Krakowska będzie remontowana, aż do granic miasta. Zostanie wymieniona nawierzchnia, powstaną chodniki, ścieżka rowerowa, a na niemal całym remontowanym fragmencie staną ekrany akustyczne.
- Prace potrwają do połowy przyszłego roku - informuje Jarosław Radkiewicz z Miejskiego Zarządu Dróg.
Ponadto w nocy ze środy na czwartek, w związku z budową węzła Żelazna, zamknięta zostanie ulica 1 Maja od ronda, do końca wiaduktu. Również ulica Paderewskiego będzie nieprzejezdna dla samochodów osobowych.

Dodatkowo, od jutra Miejski Zarząd Dróg w Kielcach wprowadza zmiany w organizacji ruchu na ulicy Jana Pawła II. W związku z przebudową placu Najświętszej Marii Panny i ulic Małej, Dużej i Kapitulnej zostanie zamknięta na odcinku od wjazdu na Plac Jana Pawła II do skrzyżowania z ulicą Czerwonego Krzyża. Utrudnienia w tym miejscu potrwają do końca sierpnia.

Paweł Kocańda
pawel.kocanda@radio.kielce.pl

Radio Kielce

ODPOWIEDZ