SKI w sprawie kiosków kwiaciarek na pl. Św. Tekli

Działamy!

Moderatorzy: sueno, MeehoweCK, Masmix, CKfan, AR, Geodeta, grzebo, maciej, mp, michal_ck, RZ, Kot, Jarek, Oskar, Petras

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

SKI w sprawie kiosków kwiaciarek na pl. Św. Tekli

Post autor: RZ » 22 kwietnia 2011, o 11:09

Wychodząc z założenia, że lepiej późno niż wcale, proponuję podjęcie działań zmierzających do wymiany nieproporcjonalnych dachów budek kawiaciarek na daszki niższe i mniejsze. Prezydent Lubawski już oficjalnie przyznał, że budki są do luftu, nieoficjalnie powtarzają to wszyscy. Dlatego też M. Cecuła będzie je zasłaniał zielenią. Te działania jednak nie zmienią najgorszego, czyli tych rażących dachów/kapeluszy. Okazuje się jednak, że ich ewentualne wypięcie i podmiana na inne nie byłoby wcale skomplikowanym przedsięwzięciem i pewnie W. Lubawski by na to poszedł, gdyby się nie bał krytyki o wyrzucanie pieniędzy publicznych w błoto.
No ale gdyby tak zaproponować sensowne inne wykorzystanie tych dachów?
Uważam, że warto podziałać w tę stronę. Dotychczasowe dachy mogłyby zostać zastosowane jako zadaszenie wiat na świeżym powietrzu np. na Karczówce czy na Stadionie. Myślę, że gdyby sporo osób podpisało się pod taką propozycją to idea miałaby duże szanse na realizację. Rozmawiałem z panem Cedrą - on by taki pomysł bez zastanowienia poparł.
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Re: Kioski kwiaciarek na pl. Św. Tekli

Post autor: Boss » 22 kwietnia 2011, o 11:31

RZ pisze:sensowne inne wykorzystanie.
jeśli można używać innych surowców niż drewno to w lesie jako paśnik dla zwierząt lub jego zadaszenie :P ewentualnie zastosować jako część jakiejś instalacji na placu zabaw dla dzieci.
tego się nie da sensownie wykorzystać bez krzywdy dla estetyki otoczenia. najlepiej odwrócić schować w ziemi i niech służy jako piaskownica dla dzieci :)

RZ chciałbyś partolić Karczówkę takim badziewiem?
generalnie jestem za ale obojętnie w jaki sposób by tych dachów nie wykorzystać to i tak pociąga to za sobą kolejne pieniądze... :?
CK|PL|EU

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 22 kwietnia 2011, o 11:32

Mysle, ze Karczowka to nienajlepsze miejsce, ale Park Dygasinskiego czy okolice Stadionu? Musimy wskazac alternatywe, zebrac podpisy (tu moze pomoc Gazeta), bo inaczej sie nie uda!

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 23 kwietnia 2011, o 21:20

To ja jeszcze proponuje, żeby w piśmie zaznaczyć, że należy do każdej budy wykonać drewniane podesty na kwiaty (stopniowe), bo teraz wygląda to jak na tureckim bazarze, każdy sobie, każdy inny.

Wiecie o czym mówię?
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Kot
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 527
Rejestracja: 7 maja 2007, o 16:26
Lokalizacja: Zagórska-Północ

Post autor: Kot » 24 kwietnia 2011, o 18:51

Pomysł bardzo dobry. Podpisuję się ze wskazaniem na Park Dygasińskiego.

Awatar użytkownika
MadMike
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1127
Rejestracja: 2 kwietnia 2007, o 13:09
Lokalizacja: Kielce/Warszawa

Post autor: MadMike » 25 kwietnia 2011, o 22:19

Oczywiście Daszków nie da się po prostu wypiąć. Trzeba rozebrać warstwa po warstwie, element po elemencie i ewentualnie gdzieś ponownie złożyć- czyli 2x dodatkowe koszty robocizny... Po drugie osobiście szacuję koszt daszku takiego kiosku na około połowę kosztu całości... Więc może lepiej całe budki wymienić?? Co to za oszczędność sztuczne szukanie przeznaczenia dla dachu budki?? Ciemny lud to kupi?? I włodarze będą oczyszczeni??:wink:

Jak dla mnie podstawowy problem tych budek, poza architekturą całości (nie dachu) to przede wszystkim zastosowany materiał... Ja proponowałbym zerwanie blachy z dachu i pokrycie go gontem drewnianym. Przy założeniu, że boczne ścianki pokryje bluszcz, efekt może być zadowalający...

Nie wiem czy ktoś przypomina sobie jak te daszki wyglądały przed pokryciem... Dla mnie o niebo lepiej niż teraz mimo, że to była najzwyklejsza płyta OSB :!:

foto by Nrackq (skyscrapercity):
Obrazek

Wystarczy wyobrazić sobie jak mogłyby one wyglądać przy zielonych bluszczach i kryciu gontem:
Obrazek

Obrazek

Według mnie to rozwiązanie najrozsądniejsze biorąc pod uwagę stosunek koszty/efekt... Bez radykalnych ingerencji w konstrukcję budek.

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 25 kwietnia 2011, o 22:39

ta ostatnia propozycja to koszmar nad koszmary... brrrr...
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
MadMike
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1127
Rejestracja: 2 kwietnia 2007, o 13:09
Lokalizacja: Kielce/Warszawa

Post autor: MadMike » 25 kwietnia 2011, o 22:45

A co w niej koszmarnego?? Taki gont to jak dla mnie jedyna nadzieja, by te budki nie wyglądały jak blaszane pakamery :wink:

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 25 kwietnia 2011, o 23:26

będą jeszcze wyższe a nie o to chodzi. Niech je wykastrują i obniżą.
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
MadMike
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1127
Rejestracja: 2 kwietnia 2007, o 13:09
Lokalizacja: Kielce/Warszawa

Post autor: MadMike » 25 kwietnia 2011, o 23:41

Nie wiem, czy przeczytałeś ze zrozumieniem mój post... Pisałem tylko o kwestii materiału... Czyli o goncie, a nie o propozycjach kształtu dachu...

Jak również wspomniałem... Całkiem nowy dach budki to jakaś połowa kosztu postawienia nowej, więc nie wiem, czy to wchodzi w rachubę. Jeśli tak, jestem za...

Jeśli nie, jak dla mnie wystarczy zerwanie tej ohydnej blachy tytanowo-cynkowej z dachu i położenie gontu drewnianego na istniejącym deskowaniu z płyt OSB. Do tego zielenina na ścianach.

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 26 kwietnia 2011, o 21:36

Oto mi chodziło:
Obrazek
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 10 maja 2011, o 17:07

Hm, co do kosztów zdjęcia dachów - wydawało mi (intuicyjnie, bo się na tym nie znam), że jest to proces dość skomplikowany i drogi, czyli taki, jak pisze o tym MadMike. Jednak gdy przy okazji rozmowy z p. Cedrą dotyczącej innych kwestii pojawił się ten wątek i to właśnie on stwierdził, że ewentualne "wypięcie" tych dachów byłoby proste i szybkie, pomyślałem że warto iść w tym kierunku. Uznałem, że wiedział co mówi...
Myślę zatem, że trzeba tę propozycję sformułować po prostu ostrożnie i zaproponować kilka alternatywnych rozwiązań (jeśli koszt byłby jednak zbyt duży może to być właśnie zastąpienie blaszanego poszycia drewnianym). Przykład Karczówki, jako miejsca, gdzie w przypadku "wypięcia dachów" takie wiaty mogłyby stanąć faktycznie nie był najszczęśliwszy, ale w takich miejscach jak Park Dygasińskiego czy Stadion - czemu nie?

No i warto zaproponować obrośnięcie całego blaszanego mega-nocnika pnączami (a nie tylko murków).
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 31 maja 2011, o 14:39

Projekt pisma:
  • Szanowny Panie Prezydencie
    Popierając Pana decyzję o zleceniu p. Markowi Cecule opracowania projektu korekt małej architektury na placyku Św. Tekli (drewniane trelaże z pnączami, estetyczne podesty na kwiaty) zwracamy się z prośbą o rozważenie również możliwości wymiany dachów kiosków z kwiatami - na mniejsze i niższe. Nieproporcjonalnie obszerne i wysokie blaszane dachy (ich rozmiary są konsekwencją błędnego odczytania, na etapie projektowania, przepisów dotyczących małej architektury) niewątpliwie negatywnie zdominowały krajobraz placyku. Ponieważ nie chcemy by koszt ich budowy został zmarnowany, proponujemy wtórne ich wykorzystanie jako części konstrukcji rekreacyjnych wiat, które zostałyby umiejscowione np. w parku im. Dygasińskiego, nad kieleckim zalewem lub na terenie Parku Kultury i Wypoczynku Stadion. W przypadku, gdyby konstrukcja kiosków nie pozwalała na łatwe i tanie zdjęcie dachów, zasadna byłaby przynajmniej wymiana ich poszycia na gontowe (lub inne drewniane).
    Z wyrazami szacunku

    o wiadomości:
    Pan Janusz Cedro
    Świętokrzyski Wojewódzki
    Konserwator Zabytków
Ostatnio zmieniony 31 maja 2011, o 15:02 przez RZ, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 31 maja 2011, o 14:47

Elegancko. Ja uwazam, ze mozna skladac. Jesli tak, to przygotuje pismo i zloze w poniedzialek lub ktos inny w tym tygodniu.

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 1 czerwca 2011, o 19:14

ale z pisma wynika, żeby zmienić jedynie dach na gont. A co z elewacją? Dach będzie gontowy a elewacja blaszana? Trzeba by to też zaznaczyć.
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

ODPOWIEDZ