Konkurs "Spacerkiem po Kielcach"

Działamy!

Moderatorzy: sueno, MeehoweCK, Masmix, CKfan, AR, Geodeta, grzebo, maciej, mp, michal_ck, RZ, Kot, Jarek, Oskar, Petras

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Konkurs "Spacerkiem po Kielcach"

Post autor: MeehoweCK » 20 lipca 2011, o 13:57

Kiedyś odbywał się konkurs o Kielcach dla uczniów szkół podstawowych. Sama idea była świetna, chociaż wykonanie średnie (nie ukrywajmy - dzieciaki w tym wieku startują w konkursach dla nagród, a te były nieadekwatne do poświęconego czasu i wiedzy uczestników). Od paru(nastu) lat po konkursie nie ma już śladu i wydaje mi się, że warto, aby SKI go wskrzesiło w ulepszonej formie. Ktoś może powiedzieć, że organizowany jest przecież Test Wiedzy o Kielcach. Zgoda, ale uczniowie podstawówek raczej nie mają tam czego szukać, a warto by lokalnego patriotyzmu uczyć już od najmłodszych lat. Może w przyszłości uczestnicy konkursu będą członkami SKI, tak jak ja teraz ;)

Jeśli uważacie, że taka inicjatywa jest potrzebna, zostanę koordynatorem tej akcji. Kto byłby chętny mi pomóc? Roboty starczy dla każdego. Przed nami stworzenie strony internetowej konkursu, poinformowanie szkół i mediów, ustalenie miejsc organizacji konkursu i przede wszystkim pozyskanie patronów i sponsorów.

Załączam proponowany Regulamin konkursu
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
ZappeR
Posty: 68
Rejestracja: 16 lutego 2011, o 23:38
Lokalizacja: Kielce / Lublin

Post autor: ZappeR » 21 lipca 2011, o 13:16

Każda taka inicjatywa moim zdaniem jest na miarę złota, bo w szkołach raczej nie wiele mówi się na ten temat. Ja mogę w miarę wolnego czasu pomóc przy stworzeniu strony internetowej ;).
https://www.mobilestage.in - aktualności, recenzje, relacje ze świata Android, Windows Phone, iOS i innych
https://www.media-machine.pl - tworzenie stron www

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 1 października 2011, o 13:47

Czekałem na maila od pani radnej Obary, która zadeklarowała pomoc, niestety nie doczekałem się, a niezręcznie mi jest upominać się o pomoc.

W tej sytuacji musimy postarać się sami ;)

Dlatego mam do wszystkich pytanie: czy kiedykolwiek zajmowaliście się podobnym przedsięwzięciem? Ja niestety nie mam w tej dziedzinie żadnego doświadczenia i mogę polegać jedynie na własnej intuicji od czego zacząć i w jakiej kolejności przygotowywać konkurs.

Chciałbym, aby pierwszy etap konkursu odbył się jakoś po feriach zimowych. Do tego czasu musi być ustalone wszystko - nagrody, strona internetowa, poinformowane media i szkoły (miesięczne wyprzedzenie to minimum). Od czego Waszym zdaniem należy zacząć? Szkoły poinformować bezpośrednio każdą z osobna czy za pośrednictwem kuratorium? Wydaje mi się, że w pierwszej kolejności trzeba poprosić o patronat honorowy prezydenta, to nam ułatwi dalsze działanie. Jak Wy to widzicie?
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 1 października 2011, o 13:55

Trzeba sprawdzic czy jesli ma byc to konkurs ogolnodostepny, to czy mozna go zrobic bez wiedzy kuratorium. Jesli tak, to czy jest jeszcze na to czas, bo chyba do konca wrzesnia mija termin ogloszenia terminow i regulaminow konkursow przez kuratoria, ale pewnie dotyczy to tylko i wylacznie konkursow przedmiotowych, a tu mamy inna bajke. Po ustaleniu powyzszego mozna zaczac dzialac dalej.

ODPOWIEDZ