Projekty marzeń

Od najładniejszych do tych najbrzydszych, czyli co się podoba, a co nie :)

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
T0MIKE
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1375
Rejestracja: 25 marca 2007, o 19:35
Lokalizacja: ni stąd ni z owąd
Kontakt:

Projekty marzeń

Post autor: T0MIKE » 25 marca 2007, o 20:04

Jeśli pozwolicie na tak górnolotny tytuł topicu... Rzecz idzie oczywiście nie o to, by Renzo Piano, czy Sir Norman Foster zaprojektowali 12 mieszkań, ale o dysusję na miarę naszego miasta. Coś, co da się ogarnąć wyobraźnią, ale przynajmniej lekko stąpając po ziemi. Według mnie czym innym jest konkurs SARP-u, czy podobnej szacownej instytucji, które nagradzają najlepsze inwestycje, a co innego gusta ludzi, nie tylko forumowiczów, ale zwykłych kupujących mieszkania, czy korzystających z obiektów użyteczności publicznej. Miło byłoby zobaczyć w Kielcach coś, co będzie trafiać nie tylko w gusta inwestora, ale i mieszkańców naszego miasta. Spróbujmy więc ustalić listę kryteriów dla różnego rodzaju inwestycji, np. oddzielną dla mieszkaniówki, osobną dla obiektów handlowych, a jeszcze inną dla biurowców.
Ostatnio zmieniony 25 marca 2007, o 20:33 przez T0MIKE, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
T0MIKE
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1375
Rejestracja: 25 marca 2007, o 19:35
Lokalizacja: ni stąd ni z owąd
Kontakt:

Apartamentowiec na miarę możliwości, ale jednak też marzeń

Post autor: T0MIKE » 25 marca 2007, o 20:32

Zacznę pierwszy i od mieszkań. Mnie marzyłby się kameralny budynek, mający nie więcej niż 30 mieszkań, najlepiej, gdzieś w okolicy parku, z wysmakowaną architekturą, pewną ilością kamienia, najlepiej charakterystycznego dla naszego regionu piaskowca, choś trzeba przyznać, że marmury, czy granity wyglądają bardziej efektownie. Do tego, obowiązkowo, drewniane okna, najlepiej w brązowym, czekoladowym odcieniu, korespondującym z kamieniem z elewacji. Koniecznie musiałaby być przynajmniej minirecepcja, wyłożona kamieniem i z drewnianym kontuarem dla recepcjonisty. Na ścianie recepcji jakaś płaskorzeźba... Ostatnie piętro, z dużymi tarasami dla największych apartamentów (a może nawet penthouse'ów?). Na tarasach winno być duuużo zieleni, a okna z salonu powinny mieć okna od podłogi do sufitu. Każdy lokal powinien mieć klimatyzację, mimo wszystko robi się coraz goręcej. W tak małym budynku basen to zbytek, ale jakieś małe jacuzzi i sauna byłyby chyba niezłym pomysłem... Balustrady koniecznie z nierdzewki, ze szklanymi wypełnieniami. Może na elewacji trochę drewna... Windy koniecznie renomowanej firmy, z lustrami i dyskretnym oświetleniem. Do tego parking podziemny i zagospodarowana piękną zielenią działka. Tylko gdzie to postawić. Od lat chodzi mi po głowie tylko jedna lokalizacja: gdzieś przy ul. Zamkowej, na samym wzgórzu. Jest mi tym bardziej szkoda lw związku z tym okalizacji przy Paderewskiego, która popsuł Koreańczyk taką szpetotą, obłożoną terakotą łazienkową na parterze i pomalowanym kanarkową żółcią, a mogłoby być tak pięknie... Nawet nazwa mogłaby być Rezydencja Parkowa...

maciej
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 534
Rejestracja: 28 sierpnia 2006, o 17:41
Lokalizacja: Kielce

Post autor: maciej » 26 marca 2007, o 15:18

Jeśli chodzi o mieszkaniówkę, nie miałbym nic przeciwko zamieszkaniu w opisanym przez Ciebie budynku ;) Nie postawiłbym go jednak na Zamkowej, to miejsce nie nadaje się na takie inwestycje. Ale jest mnóstwo innych niezagospodarowanych działek w ścisłym centrum. Moim projektem marzeń dla centrum byłaby właśnie zabudowa wszystkich luk w pierzei (opisanymi przez Ciebie kamienicami), razem z usunięciem starych bud (patrz Kapitulna, Mała, Duża i inne).
W dalszej perspektywie trzeba będzie coś zrobić z wielką płytą, która jest jak wrzód. Ani się nie da tego ucywilizować (malowanie na pastelowe kolory mnie nie przekonuje), a o wyburzaniu na razie nikt nie myśli. Ciekawy jestem jak długo w ogóle mogą jeszcze stać te bloczyska, kiedyś obiło mi się o uszy że zaczną się sypać po 70 latach i jak znam nasze szczęście to szybko nie znikną z naszego krajobrazu.

msz1
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 26 stycznia 2006, o 22:13
Lokalizacja: Kielce

Post autor: msz1 » 28 marca 2007, o 10:44

Metro, mogłoby być nawet zamiast tramwaju, albo połączenie metra z tramwajem. Na obszarach o rzadszej zabudowie tramwaj a pod centrum metro.

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1224
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 28 marca 2007, o 13:03

msz1 pisze:Metro, mogłoby być nawet zamiast tramwaju, albo połączenie metra z tramwajem. Na obszarach o rzadszej zabudowie tramwaj a pod centrum metro.
No to właśnie taki jest szybki tramwaj:
Szybki tramwaj – rodzaj systemu transportu miejskiego łączącego w sobie cechy tramwaju i metra, a czasem określenie pojazdu szynowego kursującego w takim systemie. Szybki tramwaj z odcinkami tunelowymi zbudowanymi dla przyszłego włączenia w sieć metra określa się jako premetro. Średnia prędkość eksploatacyjna szybkiego tramwaju wynosi około 27 km/h.

msz1
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 26 stycznia 2006, o 22:13
Lokalizacja: Kielce

Post autor: msz1 » 28 marca 2007, o 14:16

Niech będzie szybki tramwaj. Jak będę miał więcej czasu to naszkicuje na mapie Kielc jak sobie wyobrażam linie takiego metra/tramwaju i naniosę rozmieszczenie stacji/przystanków.

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 28 marca 2007, o 18:57

Mi tam na razie jedna linia zwykłego tramwaju wystarczy :D

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 28 marca 2007, o 20:33

Grzesiek pisze:Mi tam na razie jedna linia zwykłego tramwaju wystarczy :D
A ja wręcz przeciwnie. Jeżeli ma być tramwaj to tylko szybki :P
Sorry, takiego mamy prezydenta...

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1224
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 29 marca 2007, o 12:51

B@rteK pisze:
Grzesiek pisze:Mi tam na razie jedna linia zwykłego tramwaju wystarczy :D
A ja wręcz przeciwnie. Jeżeli ma być tramwaj to tylko szybki :P
No ja też innej możliwości nie widze :)
W niektórych miejscach nie da się poprowadzić torowiska między jezdniami, na jezdni też wtedy by jeszcze większe korki były
Ale szybki tramwaj jest skomplikowany, budowane są specjalne estakady tylko dla tramwaju:
Obrazek
tunele:
Obrazek
Z wikipedii:
Linia szybkiego tramwaju jest w znacznym stopniu niezależna od pozostałej komunikacji (torowiska wydzielone, wiadukty, nasypy, podziemne i napowietrzne przejścia piesze), ewentualnie dopuszcza się skrzyżowania jednopoziomowe z układem sygnalizacji świetlnej dającej bezwzględne pierwszeństwo pojazdowi szynowemu.

Nie wiem czy Kielce będzie stać na tego typu inwestycje

msz1
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 26 stycznia 2006, o 22:13
Lokalizacja: Kielce

Post autor: msz1 » 29 marca 2007, o 14:30

Teraz przy takim budżecie na pewno nie, ale pomarzyć czasami można, zresztą od tego jest ten wątek.

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 29 marca 2007, o 15:03

Tyle, że podobno był jakiś inwestor z Bawarii chcący całkowicie sfinansować budowę linii tramwajowej w Kielcach... Tyle, że pewnie chodziło o zwykłą liniię a nie "szybką". Ja już mówiłem, może być szybki, może być standardowy, byle by był i się prezentował estetycznie :D Marzy mi się krajobraz Kielc z torowiskami :D

msz1
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 26 stycznia 2006, o 22:13
Lokalizacja: Kielce

Re: Apartamentowiec na miarę możliwości, ale jednak też marz

Post autor: msz1 » 30 marca 2008, o 19:59

T0MIKE pisze:Zacznę pierwszy i od mieszkań. Mnie marzyłby się kameralny budynek, mający nie więcej niż 30 mieszkań, najlepiej, gdzieś w okolicy parku, z wysmakowaną architekturą, pewną ilością kamienia, najlepiej charakterystycznego dla naszego regionu piaskowca, choś trzeba przyznać, że marmury, czy granity wyglądają bardziej efektownie. Do tego, obowiązkowo, drewniane okna, najlepiej w brązowym, czekoladowym odcieniu, korespondującym z kamieniem z elewacji. Koniecznie musiałaby być przynajmniej minirecepcja, wyłożona kamieniem i z drewnianym kontuarem dla recepcjonisty. Na ścianie recepcji jakaś płaskorzeźba... Ostatnie piętro, z dużymi tarasami dla największych apartamentów (a może nawet penthouse'ów?). Na tarasach winno być duuużo zieleni, a okna z salonu powinny mieć okna od podłogi do sufitu. Każdy lokal powinien mieć klimatyzację, mimo wszystko robi się coraz goręcej. W tak małym budynku basen to zbytek, ale jakieś małe jacuzzi i sauna byłyby chyba niezłym pomysłem... Balustrady koniecznie z nierdzewki, ze szklanymi wypełnieniami. Może na elewacji trochę drewna... Windy koniecznie renomowanej firmy, z lustrami i dyskretnym oświetleniem. Do tego parking podziemny i zagospodarowana piękną zielenią działka. Tylko gdzie to postawić. Od lat chodzi mi po głowie tylko jedna lokalizacja: gdzieś przy ul. Zamkowej, na samym wzgórzu. Jest mi tym bardziej szkoda lw związku z tym okalizacji przy Paderewskiego, która popsuł Koreańczyk taką szpetotą, obłożoną terakotą łazienkową na parterze i pomalowanym kanarkową żółcią, a mogłoby być tak pięknie... Nawet nazwa mogłaby być Rezydencja Parkowa...
Pod taką inwestycje o której tu wspominasz doskonale nadawałaby się działka na Solnej.

Awatar użytkownika
T0MIKE
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1375
Rejestracja: 25 marca 2007, o 19:35
Lokalizacja: ni stąd ni z owąd
Kontakt:

Post autor: T0MIKE » 30 marca 2008, o 20:37

To jest dalej do kupienia? Wprawdzie to prawie przy parku, ale nie na wzgórzu katedralnym. Poza tym to teren pod zdecydowanie większy projekt niż 30 mieszkań... Ale fajnie byłoby rzeczywiście móc coś tam zrobić.

msz1
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 26 stycznia 2006, o 22:13
Lokalizacja: Kielce

Post autor: msz1 » 30 marca 2008, o 20:41

T0MIKE pisze:To jest dalej do kupienia? Wprawdzie to prawie przy parku, ale nie na wzgórzu katedralnym. Poza tym to teren pod zdecydowanie większy projekt niż 30 mieszkań... Ale fajnie byłoby rzeczywiście móc coś tam zrobić.
Ostatnio głośno było na naszym forum o tym, że odkupił tę działkę od PKP jakiś warszawski developer, nawet podejrzewaliśmy, że może to być firma którą reprezentujesz.

msz1
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 26 stycznia 2006, o 22:13
Lokalizacja: Kielce

Post autor: msz1 » 30 marca 2008, o 22:42

A co sądzisz o tym? Dzisiaj byłem z córką w parku i tak sobie pomyślałem że możnaby z tego zrobić coś ciekawego, lofty albo jakieś biura.

Obrazek

ODPOWIEDZ