Te, które urokiem nie błyszczą :)

Od najładniejszych do tych najbrzydszych, czyli co się podoba, a co nie :)

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Te, które urokiem nie błyszczą :)

Post autor: Autor » 10 października 2005, o 21:35

Tak naprędce napisane, ale żeby było coś na początek, choć temat już znany z poprzedniego forum, to tu go jeszcze nie ma.

To, co mi się nie podoba: [kolejność przypadkowa]
Centrum Sienkiewicza 78A
Centrum Rondo II - zupełnie inny swiat patrząc na sąsiada, a poza tym koszmarne szklenie
Biurowiec PB Chałupka - Warszawska (koło Polnej, pierwszy z nowych biurowców od strony Sądu Rejonowego; jak dla mnie zupelna pomylka)
Galeria Echo od strony Politechniki i Kniewskiego
Galaktyka
wszystkie Lidle, a da się wymusic na nich inną architekturę!!!Trzeba tylko chciec i chatka nie powstanie.
Hala sportowa przy II LO
Centrum usługowe przy ul. Massalskiego 9 (takie rozowe pudlo)

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 12 października 2005, o 22:06

hala II LO ma za zadanie być przede wszystkim funkcjonalną. I jest o czym się przekonuję dwa razy w tygodniu 8) . Mnie nie podoba się budowany biurowiec apolloplast
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

_koubah

Post autor: _koubah » 17 października 2005, o 11:18

a mnie zauroczyl w tym miescie tylko jeden budynek- choc wiele ma zadatki na porzadna architekture w miescie ktore aspiruje do roli metropolii. Podoba mi sie WDK - stare to szare juz, ale widac pewien kunszt i umiejetnosc tworze przestrzeni. Wiele realizacji zniszczona zostala tandetnymi szkleniami, brakiem wyczucia materialow i ich zestawieniami - jak np. biurowiec przy warszawskiej z drukarnia cyfrowa i bankiem na parterze. Wyobrazcie sobie ten budynek z okladzina kamienna innego rodzaju. Taki trawertyn, albo sjenit oraz piaskowiec, ale koniecznie matowe. Dajmy przyklad jeszcze kamienicy, bodajze Bojarowiczow i Kaminskiego przy Przecznicy ta z niebieskim i czerwonym - to kompletny brak wyczucia. Jasne - bardzo fajnie sie sprzedaje wizualizacja, tylko najlepiej to widac przystawiajac to co zostalo wymodelowane do rzeczywistosci. Nie mozna wszystko zrzucac na inwestorow ani na budowlancow. Jestem za liberalizmem w architektorze, bo tylko on moze przy swiadomym wykorzystaniu tego narzedzia doprowadzic do poprawienia jakosci architektury. Zreszta o tych i innych rzeczach cos sie dzieja w Kielcach mozna by pisac i mowic duzo.

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 11 listopada 2005, o 22:09

Domek przy Paderewskiego naprzeciw apteki obok Panoramicznej. Były architekt wyraził zgodę na tą ochydę / na parterze sklep mięsny U Ryśka/ Taki domek to mozna budować ale np. w Małogoszczy. I niech nikt nie mówi że nalezy popierać inwestorów. Gdzie tu wizja architektoniczna gdy buduje się to coś obok kamienicy czterokondygnacyjnej Ochyda :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 11 listopada 2005, o 22:46

Nie mam nic do dodania, kolejny punkt utwierdzajacy mnie w przekonaniu,ze jednak dobrze sie stalo z Partyka (z calym szacunkiem)...obiekt nie dosc,ze jest gowniany to do tej pory stoi niewykonczony :(

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 11 listopada 2005, o 23:10

Ostatnio nadano mu szlif :lol: :lol: Parter został przystrojony marmurami jak na cmentarzu :shock: Może Pan Prezydent zrobi sobie zdjęcie do plakatu :D przed nastepna kadencją

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 11 listopada 2005, o 23:20

Marmurami czy plytkami lazienkowymi,co??? :>

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 11 listopada 2005, o 23:33

Tak daje po oczach że do końca nie wiem co to to :shock:


Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 13 listopada 2005, o 15:43

Chatka Puchatka :( i kontenerowa stacja paliw, ktory chyba nadal nie ma zgody na funkcjonowanie. Oj...oby nastepny architekt wiedzial jak obstawic przy swoim.

ice

Post autor: ice » 13 listopada 2005, o 17:35

Moze obydwie inwestycje nadal nie funkcjonuja bo ktos moze przejzal na oczy. Oby to szybciutko zniknelo :)

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 13 listopada 2005, o 21:45

Przydałby się stały kontakt z prasą / działy miejskie czytając nasze forum od czasu do czasu mogłyby zadać w odpowiednim miejscu szereg pytań :) -- o ile znają adres forum?/

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 13 listopada 2005, o 21:58

To juz trzeba spytac u zrodla czy forum przegladaja :)

AZ

Potworek na paderewskiego

Post autor: AZ » 20 listopada 2005, o 19:46

A może ktoś wie, kto zaprojektował taki budynek? A gdzie pracuje ten Pan i czym się zajmuje? A może podejmuje decyzje związane z budownictwem nie daj Panie Boże? A może tylko delikatnie przesadzam. Dla ułatwienia powiem, że nie jest to Partyka.

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 20 listopada 2005, o 20:21

Jak był budowany ten " wieżowiec " to nawet nie było tablicy informacyjnej

ODPOWIEDZ