Opinie o Kielcach

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 9 lutego 2009, o 17:49

A ja potrafię zrozumieć tych mylących sobie, bo kiedyś myliłem Zieloną Górę z Jelenią Górą a teraz Wałbrzych z Gorzowem :P
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

andrzej
Posty: 259
Rejestracja: 28 maja 2007, o 18:43

Post autor: andrzej » 9 lutego 2009, o 18:11

gaki majster pisze:To jeszcze dobrze, że nie mają wyrobionego zdania. Na Pomorzu Zachodnim kiedy wspominałem, że jestem z Kielc, to wiele osób pytało:
"Jak tam u was na Śląsku".
Też wiele razy się z tym spotkałem, ale to chyba nie kwestia mylenia z Katowicami, tylko po prostu zwłaszcza dla ludzi z północy, i Śląsk jest na południu i Kielce, więc co to za różnica, skoro większość z nich pewnie nigdy w Kielcach nie było.
Jest też druga opcja, może niektórzy nie przestawili się jeszcze z przedwojennego podziału administracyjnego, kiedy to część obecnego woj. śląskiego (Sosnowiec, Częstochowa) była w woj. kieleckim :D

Awatar użytkownika
gaki majster
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 558
Rejestracja: 12 września 2007, o 20:36
Lokalizacja: teraz:Zamość/Kielce
Kontakt:

Post autor: gaki majster » 9 lutego 2009, o 23:23

Świadomość południa Polski dla tych z północy jest nikła i vice versa, no może oprócz naszych forumowiczów 8)
Kielce Kielce Kielce to jest to...

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 10 lutego 2009, o 14:57

Zrozumiał bym to gdyby Polska była wielkości Rosji lub Stanów :?

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 17 lutego 2009, o 17:27

Dzisiaj spotkałem się z przypadkiem, mianowicie pan z pod Toruńskiej Wsi wygladający na inteligentnego człowieka zapytał mnie w jakim województwie leżą Kielce :? :roll:

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 17 lutego 2009, o 19:53

Z takimi ludźmi to chyba coś nie tak jest.
Jedzie gość przez pół Polski i nawet nie wie gdzie się znajduje.
W dodatku województw teraz do zapamiętania jest tylko 16.
Zrozumiałbym gdyby Kielce były wioską, choć to też można chociażby na podstawie rejestracji pojazdów ustalić...
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
pawel_ŚLV
Posty: 300
Rejestracja: 14 marca 2008, o 22:44
Lokalizacja: Kielce\Skarżysko
Kontakt:

Post autor: pawel_ŚLV » 17 lutego 2009, o 20:19

Jak chodziłem do podstawówki to znałem wszystkie 49 województw Polski a teraz ludzie mają problem z zapamiętaniem 16 stolic wojewódzkich. Pamiętam że województwo kieleckie było jednym z największych w Polsce i był to powód do dumy na lekcjach geografii :wink:
Waleczne Serce Korona Kielce

baux
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1203
Rejestracja: 1 kwietnia 2008, o 19:21
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy Centrum a Kadzielnią...

Post autor: baux » 8 kwietnia 2010, o 10:48

Obrazek

Kielce wśród najbrzydszych

Idiotyczny ranking Wirtualnej Polski. Kielce znalazły się wśród najbrzydszych miast Polski.


Oczywiście ocena wyglądu miast - rzecz gustu. Jednak - w tym wypadku, subiektywizm rankingu bije po oczach. Jako fotografię ilustrującą nasze miasto - wybrano tę, przedstawiającą dworzec PKP. Gdybyśmy byli złośliwi, moglibyśmy zamieścić fotografię dworca krakowskiego, konkretnie obszczanych i zarzyganych podziemi. Jeszcze lepsze jest stwierdzenie - Kielce to tylko targi, reszta to ohyda. Zieleń, 13 wieczna katedra, najładniejsza ulica w Polsce - to wszystko dla autorów idiotycznego rankingu nie istnieje. Co ciekawe, w czołówce - wyżej od Kielc - znalazło się Trójmiasto, z gdańską starówką, Kosciołem Św. Anny. W gronie tysiącletnich miast (Kieleckie millenium zbliza się wielkimi krokami) brakuje jeszcze Poznania, Wrocławia i Krakowa. Tu jednak pojawia się problem - zarazem oskarżenie wobec rządzących Kielcami i regionem. To im zawdzięczamy, że ludzie w Polsce z grodem nad Silnicą kojarzą jedynie targi i peerelowskie osiedla. Kwestia PR - o jakiej pisał przed kilkoma tygodniami Przemek Harczuk. Poniżej zamieszczamy zdjęcia ohydnych (wg idiotycznego rankingu WP) Kielc. Prosimy też o nadsyłanie podobnych fotek - wszystkie zaprezentujemy. Niebawem ogłosimy też plebiscyt na najpiękniejsze miejsca naszego miasta. Rankingu najgłupszych portali robić nie będziemy. Choć obciachowa.wp.pl miała by pewnie czołowe miejsce.


Kielce brzydkie? Idiotyzm!

Idiotyczny – tak regionalista i przewodnik świętokrzyski Paweł Wojtyś określił przygotowany przez Wirtualną Polskę ranking najbrzydszych miast Polski. W rankingu Kielce znalazły się w czołówce.


- Każdy wie, że Kielce należą do jednych z ładniejszych miast. Oprócz wielu zabytków, mamy sporo zieleni. Jesteśmy miastem drożnym, i co najważniejsze – na tle innych miejscowości w Polsce – zadbanym i czystym.

Zdaniem Wojtysia odpowiedzialność za fatalny PR Kielc spada na tych, którzy powinni zajmować się promocją regionu, a robią to mało skutecznie – Władze samorządowe, organizacje turystyczne powinny wziąć się do roboty. Naprawdę mamy czym się pochwalić, a czarny PR stolicy województwa jest bardzo niesprawiedliwy.

Ranking najbrzydszych miast Polski Wirtualna Polska opublikowała wczoraj. Kielce znalazły się w pierwszej dziesiątce, razem z Bydgoszczą, Gdańskiem i Warszawą. Poniżej prezentujemy kolejne zdjęcia naszego miasta. Czy jest "ohydne" jak twierdzi wp.pl? Oceńcie sami!
http://telegraf24.pl/artykuly/kategoria ... e-idiotyzm

Rzeczony ranking:
http://turystyka.wp.pl/gid,11236124,tit ... jecie.html

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 28 kwietnia 2010, o 20:11

Jak Warszawa widzi Polskę. :arrow: http://www.tvnwarszawa.pl/-1,1653998,0, ... omosc.html

Jest też o Kielcach.
<klawy tekścik w tym miejscu>

Awatar użytkownika
Gandalf
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 703
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Gandalf » 14 maja 2010, o 10:44

A w nowym Newsweeku ranking miast. Mieszkańcy oceniali przyjazność swoich miast. Kiece gdzieś na środku peletonu z 31 punktami.
Wygrał Wrocław z 74 punktami, za nim Kraków (63) i Poznań (62). 31 punktów zgromadziły także Katowice.

Za Kielcami znalazły się:
Bydgoszcz (30)
Olsztyn (28 )
Opole (28 )
Łódź (18 )
Szczecin (9)
Lublin (8 ).

Xback
Posty: 77
Rejestracja: 30 marca 2010, o 20:42
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Xback » 24 lipca 2010, o 21:21

Mam kolegę, mieszka we Wrocławiu. Uwielbia podróżować po Polsce, ale nigdy nie był w Kielcach. Zwykle ja do niego przyjeżdżałem, ale pewnego razu chciał przyjachać do Kielc, zobaczyć nasze miasto. Z tym, ż postawił mi warunek - sam będzie wybierał gdzie iść, żebym nie omijał szerokim łukiem naszych pięknych kieleckich ruder :)
Szliśmy przez park, bardzo mu się podobało, staw w parku - mniam! Ulica Staszica też bardzo fajna, Pałac Biskupów Krakowskich - super! Przy okazji opowiadałem mu, jakie ulice będą u nas remontowane, o nowych inwestycjach itp. Weszliśmy na ulicę Sienkiewicza, był pod ogromnym wrażeniem, od razu stwierdził, że to najpiękniejsza ulica w Polsce. Potem poszliśmy w stronę rynku. Coś, co mnie zadziwiło - piał z zachwytu nad piętrowymi kamieniczkami na Małej, Rynku. Uważał, że te kamieniczki są piękne, urokliwe i że nadają Kielcom niepowtarzalny klimat. Potem skręciliśmy w ulicę Leśną - szok. Rzut okiem w Orlą - szok. Skręt w Silniczną - załamka. Cicha - bez komentarza.
Ogólnie podsumował, że Kielce to miasto ładne - ale jeśli Orla, Leśna, Silniczna, Cicha i inne takie uliczki w centrum zostaną zabudowane praktycznie od początku, będzie to najpiękniejsze miasto w Polsce.

Xback
Posty: 77
Rejestracja: 30 marca 2010, o 20:42
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Xback » 24 lipca 2010, o 21:21

I co o tym sądzicie? :roll:

Awatar użytkownika
Wizard
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1036
Rejestracja: 16 stycznia 2007, o 22:49
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Wizard » 25 lipca 2010, o 09:31

Myślę, że faktycznie już jest ładnie i będzie jeszcze ładniej.
Every dream has a price

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 25 lipca 2010, o 11:13

Myślę, że jeśli kolega jest z Wrocławia (moim zdaniem najpiękniejsze miasto w Polsce), to powinniśmy się jak najbardziej cieszyć z jego opinii ;)
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Kot
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 527
Rejestracja: 7 maja 2007, o 16:26
Lokalizacja: Zagórska-Północ

Post autor: Kot » 25 lipca 2010, o 14:03

Ja sądzę, że kolega z Wrocławia ma dobry gust, co tu kryć :-) Trudno nie zgodzić się z opinią o parku, Wzgórzu Zamkowym czy Sienkiewicza. O Małej wypowiedziałem się w wątku o modernizacji Rynku to i się powtarzał nie będę. Nie podobało się natomiast koledze getto na Silnicznej, Orlej i Cichej? I słusznie, mnie też się nie podoba :-) Natomiast już co do Leśnej to bym się nie zgodził. Moim zdaniem jedna z bardziej klimatycznych, jakby jeszcze nie odkryta i dobrze, bo nie ma tam za wiele reklam i jeśli tylko zrobi się porządek z tym bałaganem przed BWA (miało być wyburzenie i jak dotąd cisza) i za BWA (zabudowa narożnika) to będzie ok.

ODPOWIEDZ