Karabela - ul. Okrzei

Inwestycje mieszkaniowe w Kielcach. Szczególnie dla zainteresowanych kupnem mieszkania.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Post autor: cm » 16 lutego 2008, o 13:22

Trzeba przyznać, że dziwadło. Pasowałoby może na jakieś odległe przedmieścia.

Mikołaj
Posty: 71
Rejestracja: 4 lutego 2008, o 15:05

Post autor: Mikołaj » 16 lutego 2008, o 13:29

Z archtektury tego budynku i tego "statku kosmicznego" wnioskowałbym, że to ten sam architekt. Może ktoś to jest w stanie sprawdzic?

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 16 lutego 2008, o 16:31

Mikołaj pisze:Z archtektury tego budynku i tego "statku kosmicznego" wnioskowałbym, że to ten sam architekt. Może ktoś to jest w stanie sprawdzic?
Co ty w ogole zestawiasz... Okrzei 32, to jakis wyskok w inny trend, a tutaj to mieszanina nicości z masakrycznością.

Nowy
Posty: 246
Rejestracja: 10 lutego 2006, o 14:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Nowy » 16 lutego 2008, o 16:43

może mieszkania będa fajne w środku :?

widać po tym projekcie walke architekta z dopuszczalna wyskoscia i metrami powierzchni do sprzedania :?


I pytanie, lepiej nie budować nic, czy budowac takie kompromisy ?
fatalna alternatywa :(

petermks
Posty: 68
Rejestracja: 5 stycznia 2006, o 21:54

Post autor: petermks » 17 lutego 2008, o 00:21

Okrzei 32 to bardzo ładny budynek. ten też jest ładny....ale jak na Bilcze albo Piekoszów.... W dużym miescie takie powinno się stawiac co najwyżej na peryferiach

Awatar użytkownika
olek
Posty: 25
Rejestracja: 1 grudnia 2007, o 12:47
Lokalizacja: Południowo Wschodnie Kielce
Kontakt:

Post autor: olek » 17 lutego 2008, o 01:53

jak dla mnie brak spójności a przede wszystkim brak elementów przyciągających w pozytywnym sensie wzrok, na pewno budynek by mi sie trochę podobał gdyby inaczej rozwiązać kwestie dachu.

Mikołaj
Posty: 71
Rejestracja: 4 lutego 2008, o 15:05

Post autor: Mikołaj » 18 lutego 2008, o 08:50

Autor napisał: "Co ty w ogole zestawiasz... Okrzei 32, to jakis wyskok w inny trend, a tutaj to mieszanina nicości z masakrycznością"
W jaki inny trend? Również mieszanina, może tego co napisałeś, może czegoś innego.

issac
Posty: 94
Rejestracja: 5 grudnia 2007, o 12:26

Post autor: issac » 18 lutego 2008, o 10:29

Dzwonilem zapytac sie po ile mieszkania ale nie wiedza i nie wiedza kiedy zaczna. Nawet jrszcze projektow mieszkan nie maja do wgladu. To po co to ogloszenie??? a wie ktos czy to bedzie przy samej ulicy jak to drugie dziwadlo co juz tam jest?
issac

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 18 lutego 2008, o 18:30

votum separatum - zdanie odrębne 8)

40 mieszkań to spory budynek - bardzo jestem ciekaw konkretniejszych wizualizacji - z różnych stron i w kontekście budynków obok. Chciałbym zauważyć, że obok tej działki stoi budynek, moim zdaniem nie taki znów najgorszy (szczególnie od frontu, gdzie okna układają się w kształt rombów, tutaj zaś mam zdjęcie od (znacznie słabszego) tyłu: Obrazek ),
który może z nim nieźle współgrać. Myślę zresztą, że taki własnie był zamysł i dzięki temu jest szansa na uporządkowanie krajobrazu tego kawałka Okrzei.
Macie jakąś alergię na niestandardowe rozwiazania (a już na spadziste dachy straszną:) ) - ja tam akurat nigdy nie patrzyłem, czy coś jest zgodne z aktualną modą, czy nie jest zgodne, tylko po prostu, czy mi się podoba - a tutaj jest taka szansa (choć na razie tylko szansa :) ).

A co do budynku Masterkortu ("statek kosmiczny"), to projekt jest dla mnie pierwsza klasa (geometrycznym rozwiązaniem ściany frontowej, układem okien, jestem zachwycony) - niestety rozczarowało mnie tanie wykończenie, a już szczególnie nie zrealizowanie rzeźbiarskiego łacznika na ścianie kamienicy, do której jest doklejony). Faktem jest jednak, że między tąże stojącą tuż przy ulicy kamienicą a małym żółtym paskudztwem z drugiej strony ta architektura mocno traci sens... Ale już od strony Silnicy nic jej nie przeszkadza.
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 24 lutego 2008, o 16:59

Co do nowej inwestycji to projekt nie jest piękny, ale trzeba przyznać, że nawet oryginalny, jednak nie pasuje do tej części miasta. Chociaż skoro z Okrzei zrobili gorszy śmietnik architektoniczny niż z Nowego Świata to w sumie... czemu nie. Co do "statku" to uważam, że umiejscowienie go akurat na tej działce, gdzie z obu stron znajdują się zabudowania (zupełnie inne) jest bezsensowne. Co innego, jak by była to narożna działka (spadek dachu od strony ulicy).

Awatar użytkownika
Tomek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1002
Rejestracja: 13 marca 2006, o 16:12
Lokalizacja: Kielce / Bytom

Post autor: Tomek » 24 lutego 2008, o 21:05

Słyszałem od osoby związanej z tą firmą, że projekt wcale nie jest rozstrzygnięty jeszcze.

Mikołaj
Posty: 71
Rejestracja: 4 lutego 2008, o 15:05

Post autor: Mikołaj » 24 lutego 2008, o 21:20

Ogłaszali, że mają pozwolenie na budowę, więc projekt jest jeszcze nie wybrany?

Awatar użytkownika
Tomek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1002
Rejestracja: 13 marca 2006, o 16:12
Lokalizacja: Kielce / Bytom

Post autor: Tomek » 24 lutego 2008, o 23:22

Podobno nie jest wybrany ostatecznie, ale nie dam sobie uciąć ręki za tę informacje.

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 27 lutego 2008, o 16:50

Mały OT a propos spadzistych dachów - mój ulubiony z postawionych w Kielcach w ostatnich latach budynków ma takowe.
A bardzo mi się podoba :!: Nie wiecie może, kto go projektował?

Obrazek
Obrazek
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 27 lutego 2008, o 23:05

Nie mial bym nic przeciwko takim budynkom na Okrzei.
Moze nieco w wiekszrj skali.

ODPOWIEDZ