KTBS - Puscha (Ślichowice) II

Inwestycje mieszkaniowe w Kielcach. Szczególnie dla zainteresowanych kupnem mieszkania.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

KTBS - Puscha (Ślichowice) II

Post autor: Jarek » 19 marca 2008, o 08:15

Obrazek

Trzysta mieszkań na Ślichowicach

Będzie kolejne duże osiedle kieleckiego TBS-u. Powstanie ono na osiedlu Ślichowice, a budowa pierwszych bloków rozpocznie się w tym roku. Od już istniejących będzie się róznić tym, że część mieszkań będzie komunalna.


Już wiadomo, że nowe osiedle Kieleckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego powstanie przy ul. Puscha na Ślichowicach, na czterohektarowej działce, którą KTBS dostanie od miasta. - Pod uwagę braliśmy jeszcze teren przy ulicy Massalskiego, ale ostatecznie w porozumieniu z prezesem zdecydowaliśmy się na Puscha - mówi Janusz Koza, sekretarz miasta. Przy tej ulicy stoi już jeden blok KTBS-u.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, na najbliższej kwietniowej sesji rady miejskiej przegłosowana zostanie uchwała o przekazaniu działki KTBS-owi, a budowa ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Na początku będzie to kilka bloków, a z czasem ma powstać osiedle podobne do tego na Siejach.

- W każdym z bloków byłoby od 40 do 55 mieszkań. W sumie chcemy wybudować mieszkania dla około 300 osób - zapowiada Zdzisław Skowron, prezes KTBS-u.

Władze miasta chcą, żeby część z nich została przeznaczona na komunalne. - Skoro decydujemy się inwestować w tego typu budownictwo, chcemy, by przynajmniej 10 proc. tych mieszkań przekazano na komunalne. Są w Kielcach bardzo potrzebne. Pojawi się na pewno problem czynszu, bo w KTBS-ie jest większy niż w blokach komunalnych, ale najprawdopodobniej rozwiązalibyśmy to w taki sposób, że miasto by do niego dopłacało - mówi Wojciech Lubawski, prezydent Kielc.

Mieszkańcy KTBS-u płacą bowiem miesięcznie za metr kwadratowy 7,50 zł, a lokatorzy bloków komunalnych 1,41 zł. Nowe mieszkania na pewno szybko znajdą nabywców, bo lista oczekujących w KTBS-ie jest długa. - W tej chwili jest to dobrze ponad pół tysiąca osób, a codziennie dochodzą nowi chętni. Nawet dziś było kilka osób. Niestety, nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że tych mieszkań nie dostaje się za darmo, bo trzeba mieć przynajmniej 30 procent wkładu. A zdarzają się i takie osoby, które składają dokumenty i informują w nich, że nie mogą przeznaczyć pieniędzy na wkład własny - mówi Zdzisław Skowron, prezes KTBS-u.

Teraz prawie 400 mieszkań

Kieleckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego ma dziś 390 mieszkań, z czego większość, bo 352, na osiedlu Sieje. Pozostałe znajdują się przy ulicach Jasnej, Wrzosowej oraz Pusha. Osiedle Sieje oddawane była z wielką pompą, w przecięciu wstęgi uczestniczył m.in. prezydent Aleksander Kwaśniewski.

http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,5036622.html

Lokalizacja :arrow: http://www.gis.kielce.eu/geoportal_tool ... p?link=745
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 13 kwietnia 2008, o 11:33

Obrazek
Nie chcą bloków TBS na Ślichowicach

Około 30 mieszkańców Ślichowic spotkało się wczoraj na osiedlowym boisku, bo są zaniepokojeni planami budowy przy ulicy Pusha bloków Kieleckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.
Od kilku dni na klatkach schodowych można było przeczytać ogłoszenie o spotkaniu. "Nikt nie pytał o zdanie mieszkańców bloków, przy których ma powstać "osiedle", o opinię na ten temat. W związku z bulwersującą nonszalancją i lekceważeniem urzędników postanowiliśmy wyrazić sprzeciw wobec zabudowania ostatniego otwartego terenu na naszym osiedlu" - napisała w liście do redakcji jedna z mieszkanek.

Mieszkańcy obawiają się, że zlikwidowane zostaną tereny, na których bawią się dzieci, a starsi mogą pospacerować. O wyznaczonej godzinie na boisko przyszło tylko kilka osób, dopiero później zaczęli się schodzić. - Czy to ma być miasto zabetonowane, czy dla ludzi? - pytał pan Kazimierz, jeden z pierwszych na boisku. Inni wtórowali mu i narzekali, że jak tak dalej pójdzie, to na spacer będą musieli jeździć do centrum miasta. Słychać było też głosy, że wybudowanie bloków zaszkodzi pobliskiemu rezerwatowi geologicznemu. Mieszkańcy mają zamiar wystosować petycję do władz Kielc o zagospodarowanie zaśmieconego obecnie terenu na cele rekreacyjne. Zastanawiali się, czy nie poprosić proboszcza parafii, aby na mszy poinformował o akcji zbierania podpisów. Chcą też powołać komitet, który będzie reprezentantem ich interesów. - "Zielone Ślichowice" - zaproponował pan Kazimierz.

Urzędnicy są zaskoczeni protestami. - Sąsiadem działki, na której miałyby powstać bloki KTBS, jest spółdzielnia mieszkaniowa Domator. Już rozmawialiśmy wstępnie z jej przedstawicielami, którzy pozytywnie zaopiniowali ten pomysł - mówi Filip Pietrzyk, dyrektor wydziału nieruchomości urzędu ratusza.

Sekretarz miasta Janusz Koza dodaje, że mieszkańcy będą mieli jeszcze wiele okazji, żeby przedstawić swoje stanowisko, ale zapewnia, że jeśli nawet bloki zostaną wybudowane, teren zostanie odpowiednio zagospodarowany. Miasto planuje, że na czterohektarowej działce przy ulicy Pusha powstanie kilka bloków KTBS na około 300 mieszkań. Część z nich przeznaczona zostałaby na lokale komunalne.

:arrow: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,5112673.html

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1224
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 13 kwietnia 2008, o 11:40

Sirek1 pisze: zlikwidowane zostaną tereny, na których bawią się dzieci, a starsi mogą pospacerować.
No rzeczywiście ten teren na którym ma powstać to osiedle jest "bardzo" atrakcyjny i lepiej by bylo gdyby jednak dzieci sie tam nie bawily (tak bedzie chyba bezpieczniej) :shock:
P.S. Dzisiaj pod kościołem podpisy zbierają przeciwko budowie tych bloków :lol:

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 13 kwietnia 2008, o 12:11

a w którym miejscu znajduje się ten teren? mógłby ktoś jakoś przybliżyc usytuowanie ów terenu

edit:

zerknąłem na google maps - wnioskuje że mowa jest o terenie mniej więcej na przeciwko kościoła. miedzy ul kazimierza wilkiego a puscha.

a zatem jeśli to faktycznie te rejony to nie widze żadnych przeciwskazań żeby tam cokolwiek budowac. protestujący są cwani bo mają juz swoje "m" a wielu ludzi czeka na mieszkanie z utęsknieniem - budowac, budowac i jeszcze raz budowac :!:
CK|PL|EU

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 13 kwietnia 2008, o 13:07

Obrazek
Mieszkańcy Ślichowic protestują przeciwko planom wybudowania osiedla w rejonie mieszczącego się w tej dzielnicy rezerwatu.

Ponad trzydziestu lokatorów z bloków w pobliżu rezerwatu Ślichowice protestowało wczoraj przeciwko projektowi budowy nowego osiedla Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Ma tam stanąć osiem-dziewięć bloków dla 300 rodzin.

- Nikt z nami niczego nie konsultował - mówi Kazimierz Kunisz. - O wszystkim dowiedzieliśmy się z mediów. Czy tak się postępuje? Nie zgadzamy się ani na takie traktowanie, ani na nowe osiedle.

Budowa w tym miejscu to przede wszystkim likwidacja ostatniego zielonego miejsca w rejonie Ślichowic - tłumaczy Anna Ogonowska. - Tu, pomijając już bezpośrednie sąsiedztwo rezerwatu, wyjątkowej atrakcji geologicznej, znajdują się ścieżka rowerowa, boisko do koszykówki, przebiega żółty szlak turystyczny, wreszcie jest tu szlak edukacyjno-turystyczny, na którym pojawiają się wycieczki z całego regionu.

- Prezydent Lubawski, jeszcze przed wyborami, sam zachwalał te zielone płuca - dodaje Małgorzata Wysocka-Kunisz. - A teraz co? Zmienił koncepcję?
Protestujący dodają, że nie tylko oni przychodzą tu na spacer z dziećmi. To teren rekreacyjny dla całych Ślichowic i pobliskiej Dalni. Jak miejsce to zostanie zniszczone przez budowę, a potem bloki, parkingi i setki samochodów, to odpoczynku będą musieli szukać poza Kielcami.

Dlatego wczoraj zawiązali oficjalny komitet protestacyjny pod nazwą "Zielone Ślichowice”. W najbliższym czasie jego członkowie zamierzają spotkać się z prezydentem Kielc, radnymi i każdym, kto może im pomóc. Chcą też poprosić księdza proboszcza o odczytanie po mszy specjalnie przygotowanego komunikatu, z którego wszyscy mieszkańcy Ślichowic dowiedzieliby się, jakie miasto ma wobec nich projekty.

- To nie dotyczy garstki ludzi, jest nas w tych rejonach około 8 tysięcy - mówią lokatorzy.

- Problem nie dotyczy na razie Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Tej działki jeszcze nie otrzymaliśmy od miasta. Mieszkania są potrzebne i trzeba je budować. Miasto ma nam przekazać odpowiedni teren, na którym będziemy mogli postawić bloki. Nam jest obojętne, czy będzie to działka na Ślichowicach czy w innym miejscu, byle była uzbrojona, nie stać nas na doprowadzanie mediów do mającego powstać osiedla - mówi Zdzisław Skowron, prezes kieleckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. - Wszędzie, gdzie chcemy budować, są jakieś protesty - dodaje.

Decyzję o przekazaniu działki pod budowę nowego osiedla Towarzystwa Budownictwa Społecznego ma podjąć Rada Miasta. Do sprawy wrócimy.

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... 4549496707
CK|PL|EU

mlodass
Posty: 217
Rejestracja: 4 grudnia 2007, o 21:45

Post autor: mlodass » 13 kwietnia 2008, o 15:14

Jako, że sprawa tyczy się też mnie, bo mieszkam właśnie w tym rejonie.

Obrazek

Na czerwono zaznaczony jest teren na którym niegdyś było boisko do koszykówki gdzie wybudowano właśnie bloki socjalne o ile się nie myle. Myślę, że to była dobra decyzja, ten teren i tak nikomu nie służył, boisko do kosza nie było wyasfaltowane, a w zamian wybudowali nowe więc ok.

Jak usłyszałem, że mają budować bloki, jak to kolega określił, 'tam za puscha', pomyślałem, niech budują i tak to nie spełnia żadnej funkcji, co najwyżej miejsce spotkań osób preferujących nieco tańsze wina . Ale jak dowiedziałem się, że mieliby zniszczyć boisko do koszykówki, jedyne miejsce w tej części osiedla gdzie można uprawiać jakiś sport to się nieco zdenerwowałem. Co więcej miałem nadzieje, że powstanie tutaj całkiem niemałe centrum sportu. Jest 'górka saneczkowa', tor dla rowerzystów, boisko do koszykówki, przygotowany teren pod boisko/boiska do piłki nożnej (choć mam nadzieje, że powstaną 2-3 mniejsze niż 1 duże. Można by tu zrobić ładne asfaltowe ścieżki, posadzić drzewa i powstałoby naprawdę przyjemne miejsce.

A jakie są plany? Ja słyszałem, że w planach jest zniszczenie nawet ledwo co wybudowanego boiska do koszykówki. To co pozostanie na tej części ślichowic? Chyba powróce razem z kolegami na nasze boisko do piłki nożnej, lepiej nie będę rysował wam lokalizacji, ale podpowiem, że składa się z trzepaka, chodnika, trawnika i ulicy...

W drugiej części osiedla jest szkoła przy której są boiska, popularne 'korty' gdzie jest asfaltowe boisko do tenisa/siatkówki oraz drugie do koszykówki. Na Dalni są dwie szkoły przy których do dyspozycji są 2 boiska asfaltowe do piłki nożnej, jedno ziemne oraz 2 do koszykówki (jedno znajduje się w środku osiedla).

Ja naprawde nie jestem zwolennikiem budowania niczego co jest blisko mnie, nie chce żeby w promieniu jednego kilometra od mojego bloku było dużo zieleni, drzewa, zbiornik wodny i żadnych dróg. Rozumiem również, że w innych częściach Kielc też młodzież nie ma gdzie wyjść pokopać piłki, bo wybudowano tyle bloków ile się tylko dało. Tutaj jeszcze tego nie zrobiono, choć jest blisko, dlatego trzeba to rozsądnie zagospodarować.

Zaznaczyłem na zielono tereny, które wg. mnie mogłyby być przeznaczone pod budowe mieszkań. Oczywiście lokalizacja, którą ja wyznaczyłem ma swoje minusy.
- znajdujące się blisko tory
- niekoniecznie równe tereny

Mam jeszcze pytanie, co z terenami zaznaczonymi na kolor niebieski? Kiedyś chyba planowano tam budowę bloków, ale pomysł zaniechano? Nie wiem z jakich powodów. Jakby ktoś posiadał jakieś informacje to proszę się wypowiedzieć.

------------
Dzisiaj po mszy pod kościołem zbierano podpisy przciwko budowie tych bloków. Co się dowiedziałem to w planach jest zniszczenie:
- boiska do koszykówki
- toru rowerowego

o niedoszłym boisku do piłki nożnej nie wspominając...

Brawo. Pewnie. Budować budować i jeszcze raz budować. Proponuje jeszcze zasypanie kamieniołomów i tam też wybudowanie czegoś, nawet jak jeszcze nie ma planów to najpierw zasypmy, a potem pomyślimy co by tam wybudować...

Obrazek

9 lat później - nadal aktualne. 'Stadion' znajduje się vis a vis niedoszłego boiska.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 13 kwietnia 2008, o 20:37

Ja bardzo chcialbym zobaczyc, o ktore dokladnie dzialki chodzi. Nie wyobrazam sobie, ze beda to tereny z torem saneczkowo-rowerowym i boiskiem saneczkowy, a mam nadzieje, ze to dzialki od ostatniego bloku w strone torow i Naruszewicza (kolo sadku, w zaglebieniu, zaznaczone na zielono). Gdyby ktos dysponowal, to prosze o wklejenie lub przeslanie.

mlodass
Posty: 217
Rejestracja: 4 grudnia 2007, o 21:45

Post autor: mlodass » 13 kwietnia 2008, o 20:48

jutro postaram się to skombinować, wybiorę się do jednej z osób prowadzących ten protest..

booyac
Posty: 7
Rejestracja: 14 kwietnia 2008, o 17:23
Lokalizacja: Kielce, Ślichowice
Kontakt:

Post autor: booyac » 17 kwietnia 2008, o 10:18

Z racji że jest to mój pierwszy post na tym forum, witam wszystkich serdecznie

mlodass pisze:jutro postaram się to skombinować, wybiorę się do jednej z osób prowadzących ten protest..
udało Ci się coś dowiedzieć? mieszkam vis a vis i jestem ciekaw o którym terenie dokładnie mowa

mlodass
Posty: 217
Rejestracja: 4 grudnia 2007, o 21:45

Post autor: mlodass » 17 kwietnia 2008, o 10:26

Niestety nie. Jednej osoby nie zastałem, druga powiedziała mi, że będzie miała pod koniec tygodnia tą mapke. Podobno w UM można to dostać, ja za bardzo nie mam czasu się tam wybrać.. W sobote powinienem być mądrzejszy.. :)

------
jeszcze tylko skaner dorwe...

Morell
Posty: 76
Rejestracja: 2 stycznia 2008, o 11:47
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Morell » 18 kwietnia 2008, o 15:50

Obawiam się ze teren pod TBS będzie się zaczynał od parkingu wzdłuż alejki prowadzącej do kościoła.

mlodass
Posty: 217
Rejestracja: 4 grudnia 2007, o 21:45

Post autor: mlodass » 18 kwietnia 2008, o 20:45

fragment mapy
Obrazek


Obrazek
1 to teren który ma być przekazany pod bloki
2 nie jestem pewien, ale chyba tak


Obrazek
kolor niebieski - teren który ma być przekazany pod bloki
Kolor żółty - również, choć nie jestem pewien, ale logika mówi, że tak ;]
kolor pomarańczowy - dla porównania zaznaczyłem blok, który ma 75 mieszkań..

Jak widać nie wszystko się idealnie pokrywa, ale sens jakiś to ma..

co by tu dużo nie mówić, moje zdolności graficzne są nieocenione:P

Awatar użytkownika
pawel_ŚLV
Posty: 300
Rejestracja: 14 marca 2008, o 22:44
Lokalizacja: Kielce\Skarżysko
Kontakt:

Post autor: pawel_ŚLV » 19 kwietnia 2008, o 13:29

Kogoś chyba porąbało żeby stawiać tam bloki :shock: niech zrobią tam alejki jak na Kazimierza i boisko z prawdziwego zdarzenia a nie bloki TBS-ow :!: niedługo Ślichowice będą zabetonowane i będziemy mieć drugi Czarnów...
Waleczne Serce Korona Kielce

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 19 kwietnia 2008, o 16:34

skoro na paderwskiego zlikwidowano skwerek to tymbardziej nie widze powodu dla którego nie mianoby na ślichowicach zlikwidowac trawnika i klepiska
CK|PL|EU

mlodass
Posty: 217
Rejestracja: 4 grudnia 2007, o 21:45

Post autor: mlodass » 19 kwietnia 2008, o 16:52

szkoda, że jest tam jedyne jakiekolwiek boisko w tej części osiedla i drugie (choć nie do końca) w budowie... A jest tam jak widać jeszcze dużo miejsca, gdzie można te bloki postawić, idąc troche w strone torów, wszystko widać na mapie...

ODPOWIEDZ