Pierwsza niepubliczna gazeta internetowa KIELCE NA TAK

Wszystko, co nie związane jest z tematyką forum.

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Ben
Posty: 95
Rejestracja: 14 lipca 2006, o 01:02
Kontakt:

Pierwsza niepubliczna gazeta internetowa KIELCE NA TAK

Post autor: Ben » 27 lipca 2006, o 00:32

Najwyższy czas, aby nie nudzić się w nocy należy założyć -gazetę www np.Kielce na tak" w tedy może ktoś z miejscowych notabli -po wczesniejszym ogłoszeniu prasowym w naszych lokalnych jakże poczytnych gazetach odwiedzi stronę i przeczyta czego naprawde potrzebują kielczanie.Proponuje na red. naczelnego ,,autora" na sekretarza ,,jopasa"my wszyscy będziemy ją tworzyć,chwalić to co dobre ,krytykować to co fatalne a najważniejsze przedstawiać będziemy nasze wizje <<Metropolii Kielce>>Dodatkowo będziemy prezentować zdjęcia te za i te przeciw.Tylu fajnych ludzi jest na tym forum i myslę ,że dadzą sobie radę
Ben Kielce

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 27 lipca 2006, o 00:44

Heh, ja moge sprawdzic, na redagowanie raczej braknie czasu :)

Ben
Posty: 95
Rejestracja: 14 lipca 2006, o 01:02
Kontakt:

Post autor: Ben » 27 lipca 2006, o 00:47

Do dzieła -dasz sobie radę.Kielceczekaja dość gadania do pisania!
Ben Kielce

Awatar użytkownika
Tomek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1002
Rejestracja: 13 marca 2006, o 16:12
Lokalizacja: Kielce / Bytom

Post autor: Tomek » 27 lipca 2006, o 07:19

Pomysl bardzo dobry, ale chyba zbyt duze przedsiewziecie poki co. Wydaje mi się, że narazie nie daloby sie tego zrobic dobrze. Przydalby sie napewno jeszcze jeden jakis "bardziej profesjonalny" webmaster, wiecej osob z "zacieciem", no i konieczne bylyby pieniadze, aby to wygladalo profesjonalnie (domena, serwer).
Znakomiotym zrodlem informacji i miejscem wypowiedzi jest to forum inwestycji i tak mysle by jeszcze na nim moznaby sie skupic i wrocic do pomysłu gazety kiedy forum urośnmie w sile jeszcze bardziej. Mam na mysli jakas akcje promocyjna dla strony inwestycji (z duzym naciskiem na forum). W tym momencie juz nie ulega watpliwosci fakt, iz forum inwestycji jest najlepszym o Kielcach w calej sieci i możnaby je rozslawic jeszcze bardziej. Myslalem np o jakies akcji ulotkowej. Oglosilibysmy konkurs na hasla, na projekt ulotki. Mam Pomysl taki aby skupic się na najbardziej "konstruktywnej" i najlepiej radzącej sobie w internecie grupie spolecznej czyli na kieleckich studentach. Jesli do konca wakacji przygotowalibysmy taka ulotke, to na poczatku pazdziernika moglibysmy nimi "oblepic" wszystkie tablice ogloszen na wszelkich kieleckich uczelniach i w akademikach.
Dobrym pomyslem "scalajacym" forum moglyby byc spotkania forumowiczow :) gdzie moznaby obgadac wiele rzeczy na spokojnie 8)

Awatar użytkownika
kaggy
Posty: 265
Rejestracja: 2 marca 2006, o 21:13
Lokalizacja: Kielce - Barwinek

Post autor: kaggy » 27 lipca 2006, o 15:46

mysle ze trzeba by zaczac od wersji elektronicznej i jak to dopiero okrzepnie, ustabilizuje sie sklad i okaze sie jak sie ma termin oddawania tekstow do wczesniej zaplanowanych deadlines to bedzie wiadomo jaki bylby cykl wydawniczy. Calkowity koszt domeny i serwera powinien sie zamknac w kwocie ok 260 zł/rok brutto. Jezeli to ma byc naprawde cos ciekawego to przydaloby sie znalezc do wspolpracy kogos kto ma pojecie o DTP, ewentulanie zaczac np od wordpress.

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 27 lipca 2006, o 17:24

Pomysł dobry - jestem chętny do współpracy :).
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 27 lipca 2006, o 17:25

Zdecydowanie nalezaloby zaczac od wersji internetowej. Pomysl jest trafiony, ale zeby przygotowac takie cos profesjonalnie to trzeba dac z siebie wiele czasu i wysilku. Jakies konkretne pomysly? Domena jaka? Tematyka? Organizacja?

BTW. Swoja droga od dluzszego czasu mysle nad strona, ktora dodalaby mieszkancowm Kielc i okolic odwagi, pozbawilaby kompleksow itp. Takie zrodlo tego co najlepsze, smietanka.

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 27 lipca 2006, o 17:33

Domena musi być chwytliwa i łatwa do zapamiętania, ale chwilowo nic mi nie przychodzi do głowy :). Chyba, że http://www.kielce-na-tak.pl/ albo http://www.kielcenatak.pl/ .

Jeśli chodzi o tematykę to myślę, że: bieżące, ale poważne problemy miasta, przyszłość Kielc, także ta inwestycyjna 8), PROPOZYCJE ZMIAN przedstawione przez ludzi młodych.
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
kaggy
Posty: 265
Rejestracja: 2 marca 2006, o 21:13
Lokalizacja: Kielce - Barwinek

Post autor: kaggy » 27 lipca 2006, o 20:32

jesli chodzi o domene to ja jestem zwolennikiem jak najmniej skomplikowanych, im krotksza i mniej skomplikowana tym mniej pomylek i latwiej zapamietac. Jesli kielcenatak to raczej wersja bez kresek, a moze cos krotszego. Trzeba pamietac ze domena to jest kwestia wtorna, sam tekst i zdjecia nie zajmuja na tyle miejsce zeby kilka numerow probnych nie umiescic gdzies na darmowym hostingu tylko w celach testowych dla redakcji. Nabrania wprawy, zgrania sie itd. Najwazniejsza jest tresc, jesli to bedziemy potrafili zapewnic na wysokim poziomie to domena, hosting i layout juz nie beda zadnym problemem.

Odnosnie tematyki, najlatwiej nam bedzie zaczac od spraw okoloinwestycyjnych ale mysle ze kazda z osob pracujacych nad projektem ma takze jakies inne, wezsze zainteresowania...

Nastepna sprawa ktora mnie bardzo irytuje w mediach [ kieleckich tez ] to bardzo czesty brak kontynuacji raz opisanych spraw, niestety przewaza dorazna, za przeproszeniem, biegunka medialna i lapanie newsow. Mysle ze warto zajac sie kiedys poruszanymi sprawami, gdzie byly skladane deklaracje, prezentowane plany i cisza...

Nastepnie sprawa kultury w naszym miescie, jak to sie naprawde prezentuje i czy sie w ogole jakos prezentuje, moze jakies prezentacje i polecenia co warto zobaczyc.

Podobna tematyka ale inaczej - gdzie warto w Kielcach pojsc, miejsca zarowno takie ktore ostatnio sie szczegolnie zmienily a takze te gdzie widac stare miasto [ to my juz dobrze znamy z rankingu ruder ;D ]

Do tego jeszcze sport w naszym pieknym miescie, ale moze poza tym o czym glosno takze cos innego, jak sie ma u nas sprawa rowerow, plywali, kregieli itd. Na kibicowaniu kilku zespolom sport sie nie zaczyna ani nie konczy.

Mysle tez ze poza takimi biezacymi sprawami dobra praktyka jest coverstory opracowywane w wiekszym gronie, jakas powazna analiza zagadnienia [ale tu juz bedzie mnostwo pracy i lazenia bo bez twardych danych sie raczej nie obedzie]

Wszystkim ktorzy dotarli do samego konca serdecznie gratuluje :>

// edit: inna opcja gotowego cms ktory moglby zostac uzyty jest drupal

http://drupal.org/ - oficjalna strona
http://drupal.letwist.net/ - polska strona
http://www.drupalsites.net/- katalog stron opartych na drupalu

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 30 lipca 2006, o 11:54

pomysl gazetki bardzo mi sie podoba ;)
cochi

ODPOWIEDZ