GDDKiA Kielce - [S7] Skarżysko - Występa

Inwestycje zrealizowane

Moderatorzy: Nowak, Autor

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 15 kwietnia 2011, o 22:54

Chyba pani redaktor chodziło o tunel :lol:

Marcinus
Posty: 388
Rejestracja: 13 września 2007, o 23:20
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Marcinus » 26 kwietnia 2011, o 20:18

Na długi majowy weekend kierowcy pojadą nową drogą ekspresową. Nowo wybudowany odcinek siódemki na trasie Skarżysko - Kamienna – Występa zostanie oddany do ruchu w czwartek, 28 kwietnia w godzinach popołudniowych.

- Otwarcie trasy będzie wiązało się ze zmianą organizacji ruchu, dlatego apelujemy do kierowców o zwracanie szczególnej uwagi na nowe oznakowanie - mówi Małgorzata Pawelec, rzecznik prasowy kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Na dwujezdniowy odcinek Skarżysko – Występa drogi ekspresowej S7 będzie można wjechać z węzła drogowo-kolejowego w Skarżysku, na nowych węzłach w Suchedniowie i Zaleziance oraz z węzła Barcza. Dotychczasowa jednojezdniowa droga numer 7 stanie się drogą lokalną na odcinku od Suchedniowa do Występy z możliwością skomunikowania z trasą ekspresową tylko poprzez węzły.

- Ruch lokalny obsługiwać będą nowo wybudowane drogi dojazdowe. Przepięcie ruchu ze starej drogi na nową może wiązać się z chwilowym wstrzymaniem go przy wjeździe na węzeł Zalezianka. Apelujemy o ostrożną jazdę! – podkreśla rzecznik.
Nareszcie! :D :D

Awatar użytkownika
lukas000
Posty: 204
Rejestracja: 7 marca 2011, o 15:41
Lokalizacja: mam to wiedzieć:)

Post autor: lukas000 » 27 kwietnia 2011, o 10:04

Otwarcie największej świętokrzyskiej inwestycji drogowej już jutro

Na długi majowy weekend kierowcy pojadą nową drogą ekspresową. Nowo wybudowany odcinek trasy S7 Skarżysko-Kamienna - Występa jutro zostanie oddany do ruchu.
Nowy odcinek drogi ekspresowej połączył istniejący węzeł w Skarżysku - Kamiennej z wybudowanym w roku 2009 węzłem Kielce Północ. Dzięki nowej inwestycji kierowcy zyskają bezpieczne i szybkie połączenie między Kielcami, a Skarżyskiem.

Wybudowany odcinek drogi S7 ma blisko 17 kilometrów. W ramach inwestycji powstały między innymi 4 estakady, 8 wiaduktów, 2 mosty, 10 małych obiektów mostowych, 2 kładki dla pieszych i 2 przejścia dla zwierząt. Realizacja największej do tej pory świętokrzyskiej inwestycji drogowej trwała 2 lata. Jej koszt wyniósł 780 milionów złotych.

Dotychczasowa jednojezdniowa droga nr 7 stanie się drogą lokalną na odcinku od Suchedniowa do Występy.

Robert Szumielewicz
robert.szumielewicz@radio.kielce.pl


:arrow: Radio Kielce

Awatar użytkownika
lukas000
Posty: 204
Rejestracja: 7 marca 2011, o 15:41
Lokalizacja: mam to wiedzieć:)

Post autor: lukas000 » 27 kwietnia 2011, o 17:51

W środę około godziny 22 zostanie otwarta droga ekspresowa Skarżysko – Występa

W ostatniej chwili udało się przyspieszyć moment oddania do użytku 17 – kilometrowego odcinka drogi ekspresowej nr7 między Skarżyskiem – Kamienną a wsią Wystepa w gminie Łączna.

Jeszcze we wtorek wieczorem planowano puszczenie ruchu na czwartek po południu. Jak informuje Małgorzata Pawelec, rzecznik prasowy świętokrzyskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, ostatnie formalności udało się załatwić wcześniej.

– Droga ekspresowa S-7 zostanie otwarta już w środę, około godziny 22 – mówi Małgorzata Pawelec. Przypomnijmy, trwająca dwa lata potężna inwestycja pochłonęła 780 milionów złotych. Dzięki niej ze Skarżyska – Kamiennej do Kielc będzie się można dostać w około 20 minut. Dozwolona prędkość na nowej drodze to 120 kilometrów na godzinę.

:arrow: Radio Kielce

Marcinus
Posty: 388
Rejestracja: 13 września 2007, o 23:20
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Marcinus » 27 kwietnia 2011, o 21:42

Przejechałem, obejrzałem, podoba mi się, choć momentami troszkę trzęsie.
Trasa od zajazdu "echa leśne" - Skarżysko - Kielce (okolice salonu Toyota) zajęła mi 25 minut.

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Post autor: cm » 28 kwietnia 2011, o 17:59

Świeże fotki z nowego odcinka:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 28 kwietnia 2011, o 18:31

Marcinus pisze:Trasa od zajazdu "echa leśne" - Skarżysko - Kielce (okolice salonu Toyota) zajęła mi 25 minut.
To przepisowo jechałeś ;)

Marcinus
Posty: 388
Rejestracja: 13 września 2007, o 23:20
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Marcinus » 28 kwietnia 2011, o 19:44

Starałem się :D

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 28 kwietnia 2011, o 19:48

świetne zdjęcia :!:
<klawy tekścik w tym miejscu>

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 30 kwietnia 2011, o 17:28

Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Post autor: cm » 30 kwietnia 2011, o 21:27

Brawo! :D Moje fotki, a jakby nie moje :wink:

mirstel
Posty: 31
Rejestracja: 16 sierpnia 2007, o 23:09
Lokalizacja: Kielce - moje miasto
Kontakt:

Post autor: mirstel » 1 maja 2011, o 06:26

Przed oddaniem tej trasy jeździłem często do Bodzentyna trasą na Psary ze starej 7. Spodziewałem się, że droga techniczna (przedłużenie 7) będzie przebiegała do ech leśnych a ta kończy się przed kładką. Teraz żeby zjechać na Psary trzeba nadrabiać 6 km do Zalezianki i z powrotem. Jadąc ostatnio widziałem kilku zdezorientowanych kierowców, którzy dojeżdżali do kładki i zawracali bo nie wiedzieli jak do ech leśnych dojechać.
Pozdrawiam, mirstel.

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 6 maja 2011, o 16:22

Dziś jechałem nową trasą, robi wrażenie, widoki i cała infrastruktura. Stara 7 zamieniła się w drogę lokalną o dość wysokim standardzie, na niektórych odcinkach. Duży plus. Może kiedyś dożyję całej trasy z gór aż po morze :)
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 20 czerwca 2011, o 10:25

Fantastycznie się jedzie tym odcinkiem, w nocy robi duże wrażenie - bardzo fajnie wygląda podświetlenie kładki dla pieszych obok Ech Leśnych, poza tym jest wiele oświetlonych latarniami odcinków, a droga nie jest płaska (tak jak np. odcinek Jedlińsk-Grójec) - fajne widoki są przy zjeżdżaniu ze wzniesień.

Może by tak wątek przenieść do zrealizowanych?

Awatar użytkownika
Petras
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 915
Rejestracja: 7 grudnia 2007, o 16:41
Lokalizacja: Kielce Czarnów

Post autor: Petras » 4 lipca 2011, o 20:36

Przydałoby się mapę Google zaktualizować...
"Rzecznik MZD zapowiada, że mimo protestów inwestycja zostanie zrealizowana."

ODPOWIEDZ