Volumetric - ostateczny konkurs dla nazwy inwestycji

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel

Jak nazwać inwestycję?

Czas głosowania minął 28 kwietnia 2008, o 19:11

Panorama Jagiellońska
8
20%
Rezydencja Jagiellońska
14
34%
Jagiellońska Point
15
37%
Panorama Czarnów
4
10%
 
Liczba głosów: 41

Awatar użytkownika
T0MIKE
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1375
Rejestracja: 25 marca 2007, o 19:35
Lokalizacja: ni stąd ni z owąd
Kontakt:

Post autor: T0MIKE » 25 kwietnia 2008, o 17:08

Cieszę się, że to nie ja będę pomysłodawcą pretensjonalnej nazwy. Chyba wszyscy musimy uznać, że marketing rządzi się swoimi prawami i że nie ma innej drogi niż górnolotne nazwy, czy to będzie Rezydencja, czy Panorama, czy też w końcu Tower. Niech się dzieje wola ludu. W niedzielę ochrzcimy i nagrodzimy zwycięzcę. Może też Autor pomoże wylosować głosującego? W końcu też i głosujący będą mieli wkład w pracę. Zatem jeśli da się wybrać losowo głosującego - dla niego też pióro dobrej marki. Autorze, co Ty na to, damy radę znaleźć metodę losowania?

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 25 kwietnia 2008, o 19:26

Hehe, ja niestety nie widze tego, kto glosowal... :( musieliby sie wszyscy ujawnic!

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 25 kwietnia 2008, o 19:42

Ja się nie wstrzymuję i promuję nazwę Czarnów 8)
i uważam że "Rezydencja" nie pasuje do wieżowca.
Piont to też porażka - Kielce to miasto w Polsce.
Ostatnio zmieniony 27 kwietnia 2008, o 10:20 przez AR, łącznie zmieniany 2 razy.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
gaki majster
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 558
Rejestracja: 12 września 2007, o 20:36
Lokalizacja: teraz:Zamość/Kielce
Kontakt:

Post autor: gaki majster » 26 kwietnia 2008, o 01:10

kto chce pióro niech się ujawni...
Kielce Kielce Kielce to jest to...

kamil olak
Posty: 47
Rejestracja: 8 listopada 2006, o 17:55

Post autor: kamil olak » 26 kwietnia 2008, o 22:59

nie można wieżowca (zwłaszcza jednego) nazywać rezydencją... zwłaszcza, że standard mieskzań na pewno nie bedzie odpowiadał rezydencji:)

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 26 kwietnia 2008, o 23:36

Czemu nie można? można :wink: Rezydencja zawsze dobrze się kojarzy. Ja sobie trochę nie wyobrażam, aby nazwa Point przyjęła się w Kielcach... Panorama byłaby chyba najlepsza, ale... przecież już jest! i to całkiem niedaleko :roll:
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
T0MIKE
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1375
Rejestracja: 25 marca 2007, o 19:35
Lokalizacja: ni stąd ni z owąd
Kontakt:

Post autor: T0MIKE » 27 kwietnia 2008, o 07:43

Szanowni Forumowicze, w obliczu wczorajszej tragedii na lotnisku w Masłowie, która dotknęłą moją Rodzinę i mnie osobiście, bardzo Was przepraszam i proszę o cierpliwość i danie mi czasu na poukładanie sobie w głowie spraw. Chciałbym więc przełożyć rozstrzygnięcie naszej ankiety na poźniejszy termin. Przepraszam i proszę o zrozumienie.

Awatar użytkownika
T0MIKE
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1375
Rejestracja: 25 marca 2007, o 19:35
Lokalizacja: ni stąd ni z owąd
Kontakt:

Post autor: T0MIKE » 17 maja 2008, o 19:27

Dziękuję Wam za cierpliwość, chciałbym wszystkim podziękować za udział w, w zasadzie, dwóch ankietach. Jagiellońska Point wygrała, więc zapraszam autora tejże nazwy po odbiór nagrody. Może być to poniedziałek 18 maja do południa, lub wtorek 19 maja po południu w Kielcach, najlepiej w kawiarni Consonni na ul Sienkiewicza 14. Jutro z rana postaram się tam dostarczyć nagrodę, muszę tylko wiedzieć, kto ją odbierze. Autorze, pomożesz?

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 18 maja 2008, o 09:23

Moim skromnym zdaniem nazwa beznadziejna i troche obciachowa :?

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 18 maja 2008, o 10:16

Swego czasu większość ludzi słuchała disco polo i Ich Troje mimo że też były obciachowe :P Dla mnie ta nazwa to porażka no ale... de gustibus non est disputandum jak to mawiali starożytni Rzymianie :P
Ostatnio zmieniony 18 maja 2008, o 10:32 przez sueno, łącznie zmieniany 1 raz.
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 18 maja 2008, o 10:25

A jak to sie bedzie czytalo :?:
"Dżagelonska Point" :twisted:

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 18 maja 2008, o 11:04

To ja sie moze troche odniose do nazwy 'Jagiellonska Point', ktora sam zaproponowalem.

Prawda jest taka, ze nawet w tak malym glosowaniu mozna zobaczyc, jakie gusta maja Polacy. Pierwszy trend to umilowanie zachodu i innych elementow obcych - dobrze brzmiacych, a druga to zachwyt dworkami, rezydencjami, apratamentowacami, ktore nigdy apartamentowcami nie beda itp. Kiedys czytalem na ten temat bardzo ciekawe artykuly. Jeden dotyczyl krytyki nazewnictwa inwestycji egzotycznymi wyrazeniami, a drugi wspominal o kompleksie Polakow, ktorzy kupia wszystko, co kojarzy sie z luksusem (czyt. dworek, rezydencja - najpewniej znaczenie historyczne, ktore odzwierciedla sie rowniez w pojmowaniu architektury, gdy np. ludzie marza o domku ze starozytnymi kolumienkami przy wejsciu).

Mysle, ze zaproponowana przeze mnie nazwa nie jest ani obciachowa, ani superwystrzalowa. Ona po prostu jest malo pretensjonalna (w przeciwienstwie do CK Tower) i wsrod nazw kieleckich obiektow ma szanse sie wyroznic, a chyba to najwazniejsze przy promocji sprzedazy. Nie wiem czy bedzie to do konca dobre porownanie, ale o reklamie proszkow do prania tez mozna powiedziec, ze sa tendencyjne i obciachowe, a z wlasnej pracy wiem, jak bardzo sa skuteczne, mimo uplywu lat.

Sama nazwa point przyszla mi do glowy w rozumieniu punktu, moze widokowego, jako ze budynek bedzie nieco gorowal nad pozostalymi w tym rejonie, a przede wszystkim bedzie mial dwa przeszklone mieszkania na ostatnim pietrze.

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 18 maja 2008, o 11:32

czytając twoje tłumaczenie przypomina mi się historia kiedy rodzice zafascynowani aktualną modą... "Modą na Sukces" nadali dziewczynce imię Dżesika nie myśląc o tym, że może i fajne i modne (teraz), ale ich córka będzie musiała z nim żyć przez resztę swojego życia :P
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 18 maja 2008, o 11:55

Tylko, ze Dżesika to człowiek, a to tylko budynek (czyt. czysty produkt), ktorego zawartosc ma sie dobrze sprzedawac. Nazwy tak malych inwestycji raczej nie beda uzywane pozniej przez mieszkancow, inaczej jest w przypadku budowy nawet malego osiedla, ale nie w takim jak ten. A jeszcze chcialbym wiedziec, jak mozna dobrze sprzedawac, nie uwzgledniajac obecnego trendu na rynku?

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 18 maja 2008, o 12:13

Nieruchomości sprzedają się nie ze względu na nazwę ale ze względu na cenę, jakość wykonania (standard), wygląd i chyba przede wszystkim atrakcyjną lokalizację ;)
W sumie ostatnio sprzedawało się wszystko "na pniu" :) Nie wiem jak jest teraz bo nie śledzę aktualnych cen.
To czy nazwę coś "super hiper extra apartamentowiec" czy "dom pod jabłonią" nie ma szczególnego znaczenia przy sprzedaży a może się ciągnąć "jak imię" latami :) Może być przedmiotem drwin :)
Nieruchomość to nie proszek do prania. Mieszkanie kupuje się raz na dobre parę lat a czasem na całe życie, natomiast proszek pare razy w miesiącu :P
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

ODPOWIEDZ