Master Kort - Nowy Świat

Zmiany w projektach inwestycji, info o niezrealizowanych projektach i subiektywna ocena przedstawionych koncepcji.

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Jezpir
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1130
Rejestracja: 7 sierpnia 2007, o 14:24
Lokalizacja: Kielce, KSM Nord

Post autor: Jezpir » 4 listopada 2008, o 08:20

A mnie budynek się w miarę podoba (jak na realizacje Master-Kortu). Wolę ten projekt oo budynku-koszmarku na Okrzei. Tu przenikające się bryły na różnych poziomach są fajnym pomysłem. Kolorystyka faktycznie dość nudna, ale... od wizualizacji do realizacji może się jeszcze wiele stać. Co do lokalizacji, to Nowy Świat to centrum miasta, a jednocześnie trochę na uboczu. Lokalizacja bardzo dobra, jeżeli się zapomni o lokatorach okolicznych budynków. Trochę żulerni tam jest, ale i to się zmieni z czasem. Ja jestem przeciwny tworzeniu gett, zarówno dla nisko-zarabiających, jak i tych bogatszych. Zmienić człowieka można tylko pokazując mu dobry przykład codziennie.
Jeżpir

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 4 listopada 2008, o 10:23

Autor pisze:Dlaczego tak sadzisz o lokalizacji?
Jakoś nie przepadam za tą okolicą.
Niby centrum, central park ale klimat jak w Gotham City :)
Jeśli ktoś twierdzi, że Jagillońska Point ma kiepską lokalizacje to Master Kort przy niej wypada dużo gorzej.
Ja bym tam nie chciał mieszkać i widziałbym ten budynek w innym miejscu a pozwolił drogowcom przebić Pocieszke ;)

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 9 listopada 2008, o 15:21

ObrazekObrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Wizard
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1036
Rejestracja: 16 stycznia 2007, o 22:49
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Wizard » 9 listopada 2008, o 19:40

Sporo już zrobili. Pogoda sprzyja.
Every dream has a price

Awatar użytkownika
Daniel
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2750
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:35
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Daniel » 9 listopada 2008, o 20:03

Czuję w kościach, że szykuje się przestój.

Awatar użytkownika
Tomek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1002
Rejestracja: 13 marca 2006, o 16:12
Lokalizacja: Kielce / Bytom

Post autor: Tomek » 10 listopada 2008, o 11:24

Zdjęcia z czwartku, myślę że wciąż aktualne:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Michal K
Posty: 213
Rejestracja: 21 września 2007, o 16:55

Post autor: Michal K » 10 listopada 2008, o 14:08

ice pisze:
Autor pisze: Jeśli ktoś twierdzi, że Jagillońska Point ma kiepską lokalizacje to Master Kort przy niej wypada dużo gorzej.
Ja bym tam nie chciał mieszkać i widziałbym ten budynek w innym miejscu a pozwolił drogowcom przebić Pocieszke ;)
A ja się nie zgodzę, moim zadniem Jagiellońska Point ma bardzo złą lokalizację, a Master Kort kiepską i wolałbym mieszkać na Pocieszka niż na Jagiellońskiej.
Ale każdy może mieć swoje zdanie :-)

msz1
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 26 stycznia 2006, o 22:13
Lokalizacja: Kielce

Post autor: msz1 » 10 listopada 2008, o 15:50

A ja nie. Nowy Świat to jest właśnie siedlisko żuli i mętów, a Czarnów to dzisiaj to przeciętna kielecka dzielnica.

Michal K
Posty: 213
Rejestracja: 21 września 2007, o 16:55

Post autor: Michal K » 10 listopada 2008, o 16:03

Zobacz sobie jak wyglądają sąsiednie budynki (wewnątrz i na zewnątrz) w pobliżu planowanej inwestycji na Jagiellońskiej i jak wyglądają budynki wokół inwestycji Master Kortu.

Moim zdaniem nie ma prównania, z korzyścią na Nowy Świat/Pocieszka.

Oczywiście, że też nie jest to zbyt ciekawe miejsce, ale z tych dwóch lokalizacji wybrałbym NŚ.

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 10 listopada 2008, o 16:07

Dajcie już spokuj tej licytacji gdzie jak jest .To sprawa inwestorów i ich klientów :D

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 10 listopada 2008, o 16:40

msz1 pisze:A ja nie. Nowy Świat to jest właśnie siedlisko żuli i mętów, a Czarnów to dzisiaj to przeciętna kielecka dzielnica.
Nie przesadzaj. Sam Nowy Świat jest brzydki jak nieszczęście, ale większość jego zabudowy to są już teraz nowe budynki. Wcale tam teraz nie jest bardziej niebezpiecznie niż gdzie indziej. W dodatku znajdujące się na tyłach tejże ulicy osiedle Na Skarpie jest naprawdę niebrzydkie. A wieżowiec powstaje na granicy Nowego Światu i KSM-owskiego zadbanego osiedla Sady (nieporównywalnego w żaden sposób - poza architekturą - z komunalnym Czarnowem). Stąd do inwestycji Bechera na Wojewódzkiej jest 3 minuty na piechotę, a tam jakoś dotąd nikt nie narzekał na miejsce.
Mieszkam na Wiosennej, między Becherem a Masterkortem i bardzo sobie tą lokalizację chwalę.
W dodatku tuż pod nosem - urokliwa dolina Silnicy.
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

tract
Posty: 91
Rejestracja: 27 sierpnia 2006, o 11:17

Post autor: tract » 10 listopada 2008, o 21:51

Nowy Świat ma dwa plusy, których Jagielońskiej brakuje:
- blisko do Sienkiewicza,
- blisko Politechniki (dobra inwestycja pod wynajem).
Kwestia dotycząca okolicznych mieszkańców jest trudna do rozstrzygnięcia...

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 11 listopada 2008, o 16:25

Czy ten wynajem jest aż tak mocnym argumentem :?:
I czy studenta było by stać na wynajmowanie mieszkania w apartamentowcu?

Awatar użytkownika
Daniel
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2750
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:35
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Daniel » 11 listopada 2008, o 16:38

Ale inwestor nigdzie nie podaje, że ma to być apartamentowiec; to zwykły budynek mieszkalno-usługowy.

tract
Posty: 91
Rejestracja: 27 sierpnia 2006, o 11:17

Post autor: tract » 11 listopada 2008, o 17:50

Czy ten wynajem jest aż tak mocnym argumentem :?:
I czy studenta było by stać na wynajmowanie mieszkania w apartamentowcu?
Czy jest mocnym argumentem - nie wiem. Jest jednym z wielu argumentów, które mogą spowodować, że ktoś kupi tam mieszkanie. Ja osobiście tam mieszkać bym nie chciał i to nie ze względu na lokalizację, ale na to, że nie chciałbym mieszkać w wieżowcu, ale pod wynajem bym chętnie kupił, choć to już zależy od ceny metra za jaką takie mieszkanie będzie można kupić, bo to się wprost przełoży na stopę zwrotu z inwestycji :D
Czy stać studentów? Jednych stać, a innych nie... jak to w społeczeństwie - są tacy, których stać (np. mają bogatych rodziców, którzy chcą im zapewnić przyzwoite warunki mieszkaniowe). Znam przypadek studentki, która wynajmowała sama mieszkanie 2 pokojowe w nowym bloku. Bo oczywiście o apartamentach nie mówię bo na Nowym Świecie to nie będą żadne apartamenty z tego co mi wiadomo.

ODPOWIEDZ