[Ankieta] Molser - Inwestycja Kasztanowa/Turystycznej-ocena

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 25 czerwca 2009, o 22:40

Sirek1 pisze: I jeszcze pytanie do inwestora - Po co było zakładać nowy wątek? Chyba lepiej jak jest wszystko w jednym watku?
Bo swoje stale miejsce ma w dziale ankiety i tam powroci.

shogun2111
Posty: 182
Rejestracja: 10 czerwca 2008, o 14:33
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

Post autor: shogun2111 » 25 czerwca 2009, o 23:03

Charon pisze:OT małe pytanie techniczne:
Mam wrażenie, że wcześniej był zamieszczony jeden rendering więcej (z inną formą słupa); nawet ktoś (chyba maciej) wkleił go jeszcze raz i zaznaczył ten słup pisząc, że mu się podoba. A teraz tego nie ma ... i nie ma też informacji o zmienionych postach. Jak to się robi?
chyba ci chodzi i to

http://img151.imageshack.us/img151/1834/mollserrr.png
:)
a co do budynku to 4,5 ale zalezy od jakosci materialow

Awatar użytkownika
Charon
Posty: 205
Rejestracja: 6 listopada 2005, o 02:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Charon » 25 czerwca 2009, o 23:27

Tak :D … ale może niepotrzebnie wywołujemy temat … może niechcący wpadliśmy na trop forumowej Watergate.

Swoja drogą … nic się nie da ukryć ;)

Awatar użytkownika
MadMike
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1127
Rejestracja: 2 kwietnia 2007, o 13:09
Lokalizacja: Kielce/Warszawa

Post autor: MadMike » 25 czerwca 2009, o 23:31

Co do tego rozgałęzionego słupa... To zawsze jest coś odmiennego, ale jak dla mnie wprowadza do całości pewną niespójność... Nie podoba mi się w tym przypadku.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 25 czerwca 2009, o 23:59

Oceniamy poki co zamieszczone projekty.

Awatar użytkownika
gaki majster
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 558
Rejestracja: 12 września 2007, o 20:36
Lokalizacja: teraz:Zamość/Kielce
Kontakt:

Post autor: gaki majster » 26 czerwca 2009, o 02:46

Bardzo ładny czyli 5, można powiedzieć, że nawet za ładny 8) Wygląda mi na budynek użyteczności publicznej. Nie wiem dokładnie, w którym to miejscu, ale mam wrażenie, że będzie za bardzo "schowany" jak na taki projekt, mógłby spokojnie być gdzieś w centrum... bardziej widoczny. Co do kolorów, to jeżeli to mieszkania, to do palety kolorów dodałbym umiarkowanie (np. do detali) jeszcze jeden podkreślający np. granat lub pomarańcz może inny, który się komponuje nie wiem łososiowy, oliwkowy z domieszką żółtego...
Kielce Kielce Kielce to jest to...

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 26 czerwca 2009, o 07:27

Mnie się właśnie bardzo spodobało to rozrzeźbienie i miałem o tym napisać. Zanim zdążyłem to zrobić, wizualka z elementem rzeźbiarskim zniknęła :wink: Cieszę się, że forumowicze są czujni :)
Projekt bardzo mi się podoba i będe banalny jak powtórzę po innych - baardzo wiele będzie zależało od zastosowanych materiałów i wykonania. Nie jestem bowiem fanem takich rozwiązań jak pseudodrewno przy Klonowej. Szkoda, że budynek będzie w dość mało widocznym miejscu. Przydałby się w centrum. O ile Becher Red jest moim zdecydowanie ulubionym nowym budynkiem w Kielcach, to nie wszystkie inne realizacje tej spółki architekckiej są wg mnie równie udane - np. realizacja bodajże HD Inwestycje (?) przy Plantach koło Sienkiewicza wyszła tak sobie - chętnie bym je z tą Kasztanową podmienił :wink: Z mieszkalnych najbardziej mi się do tej pory podobał czerwony budynek przy Domaniówce.
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
T0MIKE
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1375
Rejestracja: 25 marca 2007, o 19:35
Lokalizacja: ni stąd ni z owąd
Kontakt:

Post autor: T0MIKE » 26 czerwca 2009, o 09:04

Bardzo odważna forma, jak na Kielce. Ale właśnie tego nam potrzeba, odmiany, nawet jeśli niektórym to będzie przypominać budynek użyteczności publicznej, to warto to zrealizować. Sami też się mocno starliśmy z architektami, którzy chcą podążać w kierunku modernistycznej mieszkaniówki i poddaliśmy się. Bardzo udana propozycja, ale także zgadzam się z przedmówcami, że będzie zależeć od ostatecznych rozwiązań materiałowych (żadnych udawanych elementów!). Rację też ma Rafał, że szkoda, że nie w centrum :( Jak dla mnie: dobre 4.5.

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 26 czerwca 2009, o 09:56

Jak dla mnie to bardzo mi się podoba, razem z Solną 2 najładniejsze projekty ostatnimi czasy. Kojarzyć się może większości z budynkiem uż pub. bo nikt u nas wcześniej nie robił tak "odważnej" mieszkaniówki i podobne projekty jeśli już to tylko pod usługi były wcześniej projektowane. Ad kolorów, szary trochę smutno wygląda, ale nadaje też pewnej powagi i dostojeństwa mimo to pasuje dobrze. Pomyślmy co lepsze bo tu mam dylemat, szary "smutny" czy te cholerne pastele gdzie mam ich już wystarczająco dość do okoła.
Ocena: 5
Ostatnio zmieniony 26 czerwca 2009, o 17:58 przez Nowak, łącznie zmieniany 1 raz.

maark
Posty: 243
Rejestracja: 18 października 2006, o 10:05

Post autor: maark » 26 czerwca 2009, o 16:28

Zapowiada się bardzo ciekawie, jak dla mnie to żadnych zmian kolorystycznych dobre materiały wykończeniowe i będzie 5.

Awatar użytkownika
koubah
Posty: 121
Rejestracja: 6 września 2006, o 22:39
Lokalizacja: Kielce

Post autor: koubah » 27 czerwca 2009, o 08:42

Projekt interesujący. Brak mi jednak na obrazkach widocznej pierzej ulicy (lub jej braku), stąd ciężko wnioskować jak będzie pasował do otoczenia, a to niezbędne do oceny projektu. Choć możliwe, że nie było do czego się dowiązywać Chętnie zobaczyłbym bym też rzuty i projekt zagospodarowania. :) Co do architektury, mam pewne obawy dot. ściany kurtynowej. Na obrazku wygląda to ok, choć wg. mnie można by bardziej popracować nad jej podziałami. Jakość i wygląd profili i szkła może tu wiele zdziałać, ale może też wiele zepsuć. Mam mieszane uczucia co słupa. Architekci też "ubogacili" architekturę słupem. To akurat mi się podoba, choć nie wiem co na to Molser, czy mieszkańcom ów słup nie będzie przesłaniał czegoś.

Mam dość już czytania, że jak na Kielce to ok, czy słabo jak na Kielce. Architektura jest marna albo dobra niezależnie od tego gdzie się znajduje.
Tu akurat oceniam na 4.5. Nie wybitne, ale dobre.

Awatar użytkownika
inwestor
Posty: 168
Rejestracja: 9 marca 2009, o 22:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: inwestor » 1 lipca 2009, o 22:20

ogólnie forma bardzo ładna, i wcale nie potrzebuje koloryzowania, jeśli oceniac sam budynek jako taki mnie sie podoba 4 - 5 , jednak jakoś dziwnie kojarzy mi się z budowanym parkingiem przy urzędzie miasta , poza tym chyba troszkę nie pasuje do otoczenia, wydaje mie się że taka bryła potrzebuje wiecej przestrzeni dookoła a z tego co wiem drzewa przy ulicy nie mogą być wycięte (zresztą po co) i raczej nie będą pasować

ODPOWIEDZ