Piekarnia pod Telegrafem - Telegraf Center, ul. Ściegiennego

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: sueno, Daniel, Sirek1, Nowak, Autor

Postprzez Krzysiek Kielce » 2 lutego 2012, o 08:28

Piekarnia pod Telegrafem zbuduje galerię handlową
Piekarnia pod Telegrafem inwestuje w nieruchomości. Przy ulicy Ściegiennego planuje wybudować galerię handlową, a w centrum Kielc apartamentowiec.
Galeria handlowa powstanie na działce sąsiadującej z zakładem produkcyjnym piekarni przy drodze 73. - Mamy już warunki zabudowy, planujemy, że budynek będzie miał 6 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Znajdą się tam lokalne usługowe i handlowe, które chcemy przeznaczyć pod wynajem. Może na przykład na jakiś duży sklep sportowy? Część powierzchni zagospodarujemy też sami na gastronomię - zapowiada Mariusz Piazdecki, dyrektor handlowy spółki Pod Telegrafem.
Budowa nie rozpocznie się raczej jeszcze w tym roku - Chcemy złapać trochę oddechu, bo w ubiegłym roku przeprowadziliśmy bardzo duże inwestycje, kupiliśmy m.in. linie produkcyjną do produkcji produktów mrożonych pod kątem eksportu - tłumaczy Piazdecki. Cały czas rozbudowywana jest też piekarnia przy ulicy Ściegiennego, powstają nowe magazyny, silosy mąki, w planach jest też dodatkowa hala produkcyjna na 3 tys. m kw
Galeria przy Ściegiennego nie będzie pierwszą inwestycją firmy w branży nieruchomości. - Już wcześniej sprzedawaliśmy mieszkania w budynku przy Telegrafie, teraz kończymy budowę bloku przy ul. Świerkowej. Na parterze miały być lokale usługowe, ale wszystkie zostały scalone i zrobimy tam większą formę naszego sklepu i restaurację - mówi Piazdecki. Piekarnia chce też zainwestować w samym centrum Kielc, w okolicach bazarów. - Kupiliśmy działkę w atrakcyjnym miejscu, staramy się o warunki zabudowy. Chcemy tam postawić apartamentowiec z częścią pod biura - zdradza dyrektor.
Firma rozpoczęła działalność w 1990 roku, gdy obecny prezes Roman Smolarski na osiedlu Pod Telegrafem otworzył pierwszą piekarnię w dawnym zakładzie kamieniarskim. Sześć lat później przy ul. Ściegiennego stanął nowoczesny zakład piekarni i wytwórni sałatek, otwarto też wówczas pierwsze firmowe sklepy piekarniczo-cukiernicze. Dziś w Świętokrzyskiem i ościennych województwach jest ich 148, a firmy zatrudniają w sumie ok. tysiąca osób.

źródło:http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255,11073586,Piekarnia_pod_Telegrafem_zbuduje_galerie_handlowa.html
Avatar użytkownika
Krzysiek Kielce
 
Posty: 278
Dołączył(a): 2 grudnia 2008, o 16:11
Lokalizacja: KIELCE

Postprzez bender » 2 lutego 2012, o 09:20

Ta galeria handlowa to strzał w dziesiątkę. Świetna lokalizacja krok od centrum Kielc, doskonały dojazd równą jak stół dwupasmówką. Już się nie mogę doczekać.
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor
Avatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
 
Posty: 829
Dołączył(a): 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Postprzez Gandalf » 2 lutego 2012, o 10:49

To chyba trochę zbyt szumna nazwa jak na obiekt wielkości dwóch Lidli. I przez tak niewielką powierzchnię może być ciężko w takim biznesie. Galerie handlowe przyciągają wszak skupiskiem sklepów, a ile ich zmieści się na 6 tys. m2?
Avatar użytkownika
Gandalf
Ranga: Kierownik budowy ;)
 
Posty: 703
Dołączył(a): 29 lipca 2006, o 21:11
Lokalizacja: Kielce

Postprzez Autor » 2 lutego 2012, o 13:51

Jesli przy tej powierzchni opracuja odpowiedni format street mall, a wizualizacja na to wskazuje, to bedzie dobrze, ale lokalizacja 5 minut od sukcesu.
Avatar użytkownika
Autor
Site Admin
 
Posty: 11536
Dołączył(a): 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!

Postprzez Jezpir » 2 lutego 2012, o 14:40

Plan zakłada m.in. poszerzenie dróg na tym terenie. - Bo są bardzo wąskie, zazwyczaj do 5 metrów, a tak być nie może. Tłumaczymy mieszkańcom, że musimy się trzymać przepisów, według których najwęższe drogi gminne powinny mieć co najmniej 10 metrów szerokości.

Nie bardzo rozumiem po co uszczęśliwiać ludzi na siłę. Pięciometrowego pasa się nie uzyska, ale przeciez można zrobić drogi jednokierunkowe z chodnikami po obu stronach. Dla takich ulic jak tam z powodzeniem można je zastosować.
Jeżpir
Avatar użytkownika
Jezpir
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
 
Posty: 1130
Dołączył(a): 7 sierpnia 2007, o 14:24
Lokalizacja: Kielce, KSM Nord

Postprzez kamilkw » 2 lutego 2012, o 16:59

Autor napisał(a):Jesli przy tej powierzchni opracuja odpowiedni format street mall, a wizualizacja na to wskazuje, to bedzie dobrze, ale lokalizacja 5 minut od sukcesu.


Raczej nastawiają się na inną klientele. Stamtąd jest z kilometr do Bilczy. Nie ma tam żadnego normalnego sklepu. Zresztą w całej gminie nie ma nic porządnego.
pletwa
Avatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
 
Posty: 1458
Dołączył(a): 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Postprzez bender » 2 lutego 2012, o 18:38

Ale to jest niegłupi pomysł - będzie można zostawić auto w korku i iść na zakupy. :idea:
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor
Avatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
 
Posty: 829
Dołączył(a): 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Postprzez ice » 2 lutego 2012, o 22:31

Zmartwienia lokalizacją galerii zostawmy inwestorowi.
Gdy mowiło się o planach budowy wielkopowierzchniowego sklepu na terenach obok browaru nikt nie marudził.
Swoją drogą w okolicy jest kilka osiedli domków i może nie każdemu się chce jeżdzić na zakupy do Reala.
Jak jest z dwupasmówka, wiemy.
Dobrze, niech budują.
Precz z pieszymi i rowerzystami!
Avatar użytkownika
ice
Ranga: Menadżer budowy ;)
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Postprzez ciekawski » 3 lutego 2012, o 08:28

Jak dla mnie ok ale znając życie tam bedzie market formatu biedronki, lidla lub delikatesy centrum. A reszta w stylu plant. Więc to raczej nie będzie galeria a centrum handlowe, ale dobrze niech powstaje. Szkoda mógłby pomyśleć o kooperacji z auchan i wspolnie cos zrobić co auchan planował, ale o tym to chyba tylko możemy pomarzyć. A ktos powyżej pisał o wizualkach, to są juz jakieś projekty tego?
ciekawski
 
Posty: 321
Dołączył(a): 18 lipca 2010, o 18:18
Lokalizacja: kielce

Postprzez ice » 3 lutego 2012, o 09:08

Obrazek

Można chyba przenieść temat bo jest osobny wątek.
Precz z pieszymi i rowerzystami!
Avatar użytkownika
ice
Ranga: Menadżer budowy ;)
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Postprzez michal_ck » 4 lutego 2012, o 11:23

Dobrze, będzie obsługiwała Bilcze, Morawice i Dyminy, Posłowice. Choć "galeria to za duże słowo", ale rzeczywiście to dobry pomysł. Jeszcze przydałoby się coś takiego w okolicach Agromy (Krakowska - Białogon).
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II
Avatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Menadżer budowy ;)
 
Posty: 2682
Dołączył(a): 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Postprzez Autor » 4 lutego 2012, o 21:34

Piekarnia pod Telegrafem zbuduje galerię inną niż wszystkie

Sześć tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, wygodna lokalizacja i duży parking - Piekarnia pod Telegrafem zamierza wybudować w Kielcach galerię handlową.

Powstanie ona przy ulicy Ściegiennego i będzie wygodnym i nowoczesnym miejscem zakupów nie tylko dla okolicznych mieszkańców, ale także wszystkich, którzy podróżują trasą S73 w Kierunku Tarnowa. Na pewno skorzystają z niej mieszkańcy podkieleckiej Bilczy, którzy w drodze do domu znajdą w niej doskonałe miejsce do zaopatrzenia.
Wybudowana będzie na działce sąsiadującej z zakładem produkcyjnym piekarni przy drodze 73. – Są już warunki zabudowy. W budynku znajdą się lokalne usługowe i handlowe, które chcemy przeznaczyć pod wynajem. Część powierzchni zagospodarujemy też sami na gastronomię – mówi Mariusz Piazdecki, dyrektor handlowy spółki Pod Telegrafem. – Chcemy by znalazł siew niej sklep mięsny najlepszej marki, oczywiście nasza piekarnia i może także apteka, jeśli będzie takie zainteresowanie – dodaje. Budowa raczej nie rozpocznie się w tym roku.

- Galeria przy ulicy Ściegiennego nie będzie pierwszą inwestycją firmy w branży nieruchomości. Wcześniej sprzedawaliśmy mieszkania w budynku przy Telegrafie, teraz kończymy budowę bloku przy ul. Świerkowej - mówi Mariusz Piazdecki. Piekarnia chce też budować w centrum Kielc, w okolicach bazarów. - Kupiliśmy działkę w atrakcyjnym miejscu, staramy się o warunki zabudowy. Chcemy tam postawić apartamentowiec z częścią pod biura – mówi dyrektor.

Echo Dnia, 02-02-2012, Marzena SMORĘDA
:arrow: http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/ar ... 78215.html
Avatar użytkownika
Autor
Site Admin
 
Posty: 11536
Dołączył(a): 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!

Postprzez Sirek1 » 1 sierpnia 2012, o 16:07

Piekarnia pod Telegrafem odkłada budowę galerii handlowej

Budowa galerii handlowej przy drodze wylotowej z Kielc na Tarnów rozpocznie się najwcześniej w 2014 roku.
Kielecka Piekarnia pod Telegrafem zamierza zbudować przy ulicy Ściegiennego nowoczesne centrum handlowe. Ale budowa zacznie się dopiero za dwa lata.

Galeria wybudowana będzie na działce sąsiadującej z zakładem produkcyjnym piekarni przy drodze 73. Teren już czeka na rozpoczęcie prac, ale te szybko nie nastąpią. – Mamy już warunki zabudowy, jednak budowa galerii została nieco odsunięta w czasie i zacznie się najpewniej za około 2 lata. Teraz zajmujemy się kwestiami projektowymi – wyjaśnia Mariusz Piazdecki, dyrektor handlowy Piekarni pod Telegrafem.

Według pierwszych informacji, obiekt ma mieć sześć tysięcy metrów kwadratowych i duży parking. Galeria powstanie przy ulicy Ściegiennego i będzie nowoczesnym miejscem zakupów nie tylko dla okolicznych mieszkańców, ale także podróżujących trasą S73 w kierunku Tarnowa. Na pewno skorzystają z niej mieszkańcy podkieleckiej Bilczy. W budynku znajdą się lokalne usługowe i handlowe, pod wynajem. Część powierzchni zostanie zagospodarowana na gastronomię. Ma się tam znaleźć sklep mięsny najlepszej marki, firmowa piekarnia i może także apteka, jeśli będzie takie zainteresowanie.

:arrow: http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/ar ... -handlowej
Avatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Menadżer budowy ;)
 
Posty: 3934
Dołączył(a): 4 maja 2006, o 20:37


Powrót do Inwestycje w Kielcach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość

cron