TARGI KIELCE

 

 

INWESTYCJE TARGÓW KIELCE

2004
W 2004 roku wydatki na inwestycje przekroczyły 5 mln złotych. Targi Kielce oddały do użytku nowy pawilon (C) o powierzchni 5,5 tys. mkw., co zwiększyło o 60 proc. powierzchnię wystawienniczą pod dachem. Nowa hala uzyskała taki sam wygląd i standard, jak dotychczas użytkowane obiekty - nowoczesną elewację, wentylację, klimatyzację, toalety i zaplecze gastronomiczne. Rozbudowano także parkingi i tereny ekspozycyjne na powietrzu.

2005
Nowoczesna elewacja budynku administracyjnego, kompleksowa modernizacja na placu między głównym wejściem a pawilonem A oraz budowa zadaszenia nad wjazdem głównym to inwestycje, które zrealizowane zostały w 2005 roku.

Targi Kielce zyskały zupełnie nową aranżację otoczenia, poszerzyły oraz zmodernizowały powierzchnię wystawową. Prace objęły między innymi budowę zadaszenia nad wjazdem głównym, przebudowę kas i kompleksową przebudowę terenu zewnętrznego przed pawilonem A, gdzie powstał zielony skwer z ławeczkami. Zmienił się także wygląd głównego budynku firmy na bardziej nowoczesny i przyjazny zwiedzającym. Teren zewnętrzny między biurowcem a halami został wyłożony kostką tworzącą alejki, powstały enklawy zieleni i minipark. Zmieniono również wygląd elewacji pawilonów A i B (termin zakończenia prac przy pawilonie B to październik 2005) - ściany boczne zostały wyłożone estetycznymi panelami i kostkami granitowymi. Koszt prac to ok. 5,5 mln zł. Należy również zaznaczyć, że swój wkład w poprawę otoczenia Targów ma również miasto, które przekazało pieniądze na rozbudowę drogi dojazdowej do targów. Dzięki tej inwestycji powstał trzeci pas oraz nowe oświetlenie, przez co powinny zmniejszyć się korki w trakcie największych wystaw.

2006
Na początku 2006 roku ruszyły prace inwestycyjne w pawilonie D, który został kompleksowo dostosowany dla potrzeb wystawców. Podjęto również decyzję, by równocześnie wyremontować istniejącą obok halę, która nazwana została literą E. Efektem tych inwestycji jest powiększenie do ponad 30 tys. m2 powierzchni wystawienniczej. Każdy z nowych pawilonów ma ponad 5000 m2 powierzchni oraz klimatyzowane wnętrza. Wymienione zostały wszystkie instalacje, zamontowane drzwi przeciwpożarowe, podłogi wyłożono odpornym na ścieranie materiałem. Na te inwestycje Targi Kielce przeznaczyły 6,6 mln zł.

KOLEJNE INWESTYCJE
W planach jest budowa drugiego centrum konferencyjnego (tym razem w pawilonie B). Przygotowywana jest również koncepcja połączenia pawilonów A i B z pawilonem C i D, dzięki czemu powstanie zadaszona przestrzeń wystawiennicza. W zależności od tego, który z projektów zostanie wybrany, powierzchnia hal zwiększy się o 6000-7000 m2. Władze targów do końca roku wybiorą jedną z koncepcji, a jej realizacja zakończy się w 2007 roku. Również w 2007 zmieni się komunikacja wokół terenów targowych. Wjazd zostanie przeniesiony na drugą stronę obiektu – od ulicy Markowskiego. Jest bardzo prawdopodobne, iż w miejscu stojącej dziś niedokończonej hali (vis a vis salonu firmy Volkswagen) powstanie nowoczesny parking dla gości i wystawców.

INWESTYCJE W RAMACH RPO - 2007 - 2013

  • Wzrost krytej powierzchni wystawienniczej do 47 000 m2
  • Centrum Kongresowe na 1000 miejsc
  • Modernizacja istniejących pawilonów wystawienniczych
  • Zewnętrzna powierzchnia ekspozycyjna (13 tys. m2)
  • Budynek administracyjny połączony z centrum kongresowym
  • Drogi, sieci energetyczne, system monitoringu, system elektronicznej rejestracji wystawców i zwiedzających

ZDJĘCIA

 
Targi Kielce z lotu ptaka

Targi Kielce /www.inwestycje.kielce.pl/
Nowa hala wystawiennicza oddana w 2004 roku

Targi Kielce /www.inwestycje.kielce.pl/
Nowe wejście na teren Targów, realizacja 2005

Targi Kielce /www.inwestycje.kielce.pl/
Nowe wejście na teren Targów, realizacja 2005, fot. A. Jęczmiński [Słowo]

WIZUALIZACJE

Targi Kielce /www.inwestycje.kielce.pl/
Projekt nowego wejścia zrealizowany w 2005 roku

Targi Kielce - koncepcja zabudowy przestrzeni między pawilonami A i B a C i D - Biuro Studiów i Projektów z Gliwic /www.inwestycje.kielce.pl/

Targi Kielce - Koncepcja zabudowy przestrzeni między pawilonami A i B a C i D /www.inwestycje.kielce.pl/

Targi Kielce - Koncepcja zabudowy przestrzeni między pawilonami A i B a C i D /www.inwestycje.kielce.pl/

Projekty łącznika między pawilonami przygotowały dwie firmy z Kielc - Dobra Forma i Studio Projektów i Grafiki "Kwadrat" oraz Biuro Studiów i Projektów z Gliwic